Fórum Břitva CZ

Fórum pro muže oddané tradici mokrého holení
Právě je 21 čer 2018, 02:43

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 65 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 13 4 5 6 7 Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Charnley Forest Kamen
PříspěvekNapsal: 20 kvě 2012, 10:05 
Donátor

Že by měla pohádka o Jeníčkovi a Mařence reálný základ?....jen místo perníčku možná loupali "kamínky"...Být majitel, tak si je upeču taky :lol:

PříspěvekNapsal: 02 led 2015, 21:25 

Pridám foto ostria ktoré zanecháva moje CFko ;)

PříspěvekNapsal: 06 říj 2017, 19:29 

Jelikož slíbené foto ostří po CFku nevidím,tak alespoň přidám fotku mého nového finišeru,tedy samo Karlíka.Sice mu chybí horní část krabičky,ale měl jsem nutkání jej vlastnit,zkrátka mě chytil za srdce.Rozměry jsou 58mm x 215mm x výška co trčí ze základny cca 13,5mm . A co mě potěšilo navíc,že jsem sehnal v našem malém městě šelak a mastek na kamenářský tmel /kalafunu mám doma na pájení /. Zase bude co dělat .https://cs.wikipedia.org/wiki/Kamen%C3% ... C3%BD_tmel

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

PříspěvekNapsal: 07 říj 2017, 01:06 
Mistr Mentor

Gratuluji.
Nádherně usazený Čárlí a fčíl jej jen upevnit aby to bylo na furt.
8-)

PříspěvekNapsal: 15 úno 2018, 13:26 

No konečne som si našiel čas a sadol k PC, aby som Vám mohol ukázať CHF čo som zohnal v Deutschlande ... :arrow:

a chcel by som sa spytať... na krajíčku su také svetlé čiarky ako keby iný matroš a aj pri brúsení, keď to tlačím až do nich teda až tesne po kraj akoby niečo začalo škrípať medzi britvou a kameňom..musim ihneď umyť kameň aby to prestalo môže byť že sa to uvoľnuje a je tonejaký kaz??? kamienok je zrovnaný.. ked dám pásku z britvy dole úplne mám pocit že mi tú britvu priliepa, naostriť som naostril ale mal som pocit, že po Naniwe SS8000 už na ostrí nič nezlepšil, priam ešte skôr tu fazetku poškriabal :( britva ma oholila squele spokojnosť, len to poškrabanie ostria mi vŕta hlavou..je možné že ten CHF ma hrubšie zrno ako naniwa ss8000? Dufam že to trea je CHF a nekúpil som za 100euro nejaký veľmi podobný kameň :)))

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

PříspěvekNapsal: 15 úno 2018, 16:54 

ahoj,
nejakou fotku s vetsim priblizenim bys nemel? jestli se to droli, tak by to mohl byt treba zbytek tmelu nebo lepidla z predchoziho uchyceni kamene v nejake jine rakvi. zkus to odrbat dratenym kartacem a uvidis. jinak vysokej lesk/ matnost fazetky a vysledne oholeni spolu nemusi vzdycky uplne souviset a treba kameny od Naniwy delaji zrcadlo i pri nizsich zrnitostech, naopak CFko je prirodni kamen a zadna pevne dana zrnitost tam neni. nejsem expert, ale lidi si jako finishery na britvy chvali CFka, ktera jsou ciste zelena/ zelenoseda bez tech zrzavych nebo hnedych vzoru. ale i tak je to kamen od kamene jine.

david

PříspěvekNapsal: 15 úno 2018, 18:17 

nevravím že by bolo holenie zlé len ma zarazilo, že ako to ostrie vypadalo po naniwe a ako po bruseni na CHF. no skúsim skončiť naniwou a porovnám!! ak si dovtedy nezadovážim ešte niečo s jemnejším zrnom :)

tu je link na foto z profilu a z bližšia.
https://photos.app.goo.gl/vxtzMiUkXI3gVSkH3
https://photos.app.goo.gl/YDS2Rj8vpgvmtTNt2

PříspěvekNapsal: 15 úno 2018, 20:35 

hm to nevypada na spinu nebo zilku jineho materialu, ale na malinke prasklinky. prasklinka jeste nutne nemusi vadit pri brouseni,ale jestli se to porad stipe a leze na kamen pri brouseni, tak nezbyva nez to odlapovat pryc. pokud je to jenom pri kraji, tak by se treba nemusela lapovat cela plocha, ale stacilo by trochu vic "srazit" hrany

PříspěvekNapsal: 15 úno 2018, 21:59 

To jsou praskliny, má je hodně CF a často nic nedělají. Můžeš tam ale mít inkluze a ty je pak potřeba buď olapovat a nebo vykřábnout.

Podle fotek bych zkusil kámen ještě víc vyhladit. Na jaké hrubosti brusného papíru jsi skončil? Vhodné je vzít nějakou naguru a tou kámen trochu přejet, tím se vyhladí ještě líp než na brusných papírech. Také při broušení netlač, CF nesnese přítlaky jako např. Naniwa SS. Jinak škrábance dělá docela dost CF, jsou to většinou čárky s rozestupem a bude to způsobeno tím, že obsahuje i hodně malý poměr hrubších zrn.

PříspěvekNapsal: 17 úno 2018, 16:43 

Ater.. pravda je taká že kameň som najprv lapoval na lapovacej doske od Naniwy to mi ho kásne zrovnalo, ale povrch kameňa zostal poškriabaný / táa doska je squelá na lapovanie sintetiky, ale na prírodnom kameni mi urobila Škrabance /
Nemal som žiadny papier a ani trpezlivosť ho objednať a čakať toš som zaimprovizoval a prebehol som ho na Naniwa PRO 400, PRO 1000 a SS3000 tie som potom znova nalapoval na doske :)
Ryhy som zminimalizoval .. aj keď to asi nieje celkom štandardný postup, ale ja už som proste musel. :):)
Ešte teda skúsim tú naguru a dám vedieť čo to spravilo.
Problém je že v Nemecku si taký jemný Širgelpapier musím len objednať, tu to nieje ako u nás v československu ideš a kúpiš, tu na mňa teta kukala ako báger na tvrdú hlinu.. že na čo mne bude taký jemný šmirgel a to len objednať.. :)
Pre zaujimavosť za štvorček P1000 20x30cm chela niečo cez 3€ :shock: :roll:
ale stránka ww.feinewerkzeuge.de ma spasila :)

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 65 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 13 4 5 6 7 Další

Všechny časy jsou v UTC+02:00