Korundový brousek BELSKY.BR

...Naniwy, nagury, břidlice, coticule, Charnley Forest, etc., etc...
Odpovědět
jan03
Příspěvky: 82
Registrován: 16 dub 2009, 23:04

Re: Korundový brousek BELSKY.BR

Příspěvek od jan03 »

PetrS píše:Pokusím se překročit vlastní stín
a dosáhnout tak jemného ostří, aby bylo schopné proniknout mezi jednotlivé šupinky v keratinové struktuře vlasu. A pak běda vlasu který odolá :lol:
Ahoj, docela jsem zvědavý - povedlo se? :)
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Korundový brousek BELSKY.BR

Příspěvek od PetrS »

Ahoj Honzo,
tak po dost hodně broušeních na korundových brouscích od Tebe, musím konstatovat, že doposud jsem neměl tak výborné brousky na stavbu ostří. Díky tomu, že mám celou škálu drsnosti povrchu, tak lze vytvářet překrásně dokonalá ostří. Navíc díky tomu nejjemnějšímu brousku se speciálně na Břitvě dá vytvořit tak nádherně zrcadlově lesklé ostří, že je to až k nevíře, že by to mohl vytvořit brousek. Jemnost ostří kontrolovaná pod mikroskopem je úžasná. Dokonce zmizely všechny "otřepy" na hraně břitu. Dokonalá rovina bez škrábanců. To všechno mě přivádělo v úžas nad kvalitou vypracovaného ostří. Jenže ouha - vlas jsem nebyl schopný přeříznout. Vím, že vlas řežou právě ty "žraločí" zoubky které vznikají díky určité zrnitosti brousku, ale domníval jsem se, že se mi podaří vytvořit tak dokonalé ostří, že pronikne mezi šupinky keratinu na vlasu. Ostří jsem sice vytvořil velice jemné, ale odpor materiálu vlasu byl větší, než síla vlasu proti ohnutí. Proto mi vlas stále uhýbal a ohýbal se, namísto toho aby se zachytil a přeřízl. Stačilo však takto dokonalé ostří přetáhnout po břidlicovém Sucháčku a ejhle, vlas upadl na pouhý dotek. Tím jsem došel poznání, že spoluprácí obou typů brousků nyní dokáži na Břitvě vytvořit víc než kvalitní ostří. Další zkoušky jsem dělal na nožích, a tam je korundový brousek fantastický. Dokonalý tvar ostří, perfektní lesk, břitkost břitu úžasná. Žádné otřepy a grót, jen čisté a perfektní ostří, které bych pojmenoval - JEDOVATÉ. Při zkoušce řezu do masa, tak jede jak skalpel. Dokonce se dá vytvořit ostří na slabounkém ale širokém noži podobnému Břitvě. Pak se ale nesmí s takovým nožem škrábat do boku aby se neohnulo to velmi jemné ostří, ale při kolmém řezu je takové ostří nepřekonatelné. Výsledek = Korundový brousek je fantastická věc a všem plně doporučuji pro Břitvy i nože. Zdravím, Petr.
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
jan03
Příspěvky: 82
Registrován: 16 dub 2009, 23:04

Re: Korundový brousek BELSKY.BR

Příspěvek od jan03 »

Díky - po takové chvále mi nezbyde než toto: :oops:

:D :D :D
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Korundový brousek BELSKY.BR

Příspěvek od PetrS »

Nepochválit tak výborné brousky, by bylo hřích. Když umíš udělat dobrou a kvalitní věc, tak ať je to taky vidět.
Zdravím, Petr.
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
jan03
Příspěvky: 82
Registrován: 16 dub 2009, 23:04

Re: Korundový brousek BELSKY.BR

Příspěvek od jan03 »

Teď mne ještě napadla taková blbost :D - možná by to chtělo zkusit i na jiném vlasu než na vlasu typického obyvatele střední Evropy - co takhle zkusit tužší kadeř někoho na jih nebo na východ od Apeninského poloostrova?

PS: co nejde silou, jde ještě větší silou ... :D
Uživatelský avatar
Meny
Příspěvky: 174
Registrován: 29 kvě 2009, 11:27
Bydliště: Brno

Re: Korundový brousek BELSKY.BR

Příspěvek od Meny »

Zdarec kluci,
pořád se bavíte jak jsou korundové brousky špica, ale kde je koupit jsem se zatím nedočetl.I když při mých
dioptriích bych se nedivil kdybych to přehlídl.
Ještě jsem se chtěl zeptat jestli se dají tyhle brousky použít pro odstraňování drobných vad ostří.
Díky Meny
Non est viri timere sudorem
Uživatelský avatar
frazer
Příspěvky: 95
Registrován: 18 kvě 2009, 11:57
Bydliště: Stochov
Kontaktovat uživatele:

Re: Korundový brousek BELSKY.BR

Příspěvek od frazer »

Ahoj příteli,

též mám povícero dioptrií, ale čočky jsou čočky ;) pokud jsi na to nenarazil na tomto vláknu, nezoufej, protože bys musel hledat víc...

http://www.knife.cz/Default.aspx?tabid= ... sts&t=4820

Snad se dnešek vydaří! Áve!
Břitva je krásná i zákeřná jako život - stačí nepozornost a není cesty zpět.
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Korundový brousek BELSKY.BR

Příspěvek od PetrS »

Vážení kolegové,
tyto fantastické brousky produkuje náš kolega
jan03 Stačí se pomocí SZ domluvit jaký typ brousku potřebujete a poté už jenom samá spokojenost. Co se týká oprav vad ostří, tak jsou tyto brousky vynikající. Je však nutno použít rozdílné drsnosti povrchu brousků. Právě z toho důvodu mám na každé straně brousků jinou drsnost a střídám brousky od nejhrubšího po nejjemnější. Úběr materiálu se dá velice dobře korigovat a pomocí přítlaku lze i nesprávně vytvarované ostří vyrovnat. Při opatrném ubírání a dodržování roviny, lze odstranit i vylomené části břitu. Navíc při použití toho nejjemnějšího získáte zrcadlový lesk břitu - nádhera. A to všechno s pomocí těchto výborných brousků a VODY. Doporučuji při broušení Břitvy používat pomalé a dlouhé tahy vždy proti břitu. Rychlým "šmrdláním" se velice lehce rozhodí geometrie břitu, a tahy po břitu (tahání sem-tam) se to super ostří utrhává. Pevnou ruku, jisté oko a dostatek trpělivosti přeje, Petr.
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Uživatelský avatar
gordyr
Příspěvky: 6
Registrován: 30 čer 2009, 11:02

Re: Korundový brousek BELSKY.BR

Příspěvek od gordyr »

Přidávám se k chvále, od té doby co mám od jan03 i ocílku kuchyňáky neviděli nic jiného. U břitvičky jsem spíš hladil 2000/4000 :D
Uživatelský avatar
Mephisto
Příspěvky: 60
Registrován: 16 čer 2009, 15:17

Re: Korundový brousek BELSKY.BR

Příspěvek od Mephisto »

Tak tak ... od Honzy už mám druhou zásilku, která už mi pokryje celkem všechno broušení (od nástrojové "ocílky" až po leštěný brousek na břitvy), a spokojenost. Nože jedna báseň a s břitami si též pěkně pohrávám. Na jedné teď pracuji již několik dní. Z prvu vypadala dobře, ale až při broužení zjišťuji, že byla používána i na něco jiného než na holení. Objevuji vady v ostří, které se pod lupou objevují až při opracování ostří. Ale nevzdávám to ... jen mi docházejí dabované filmy, které při tom "sleduji". :D (Filmy s titulky nemají při broušní smysl :lol:)
Jen doufám, že nedopadnu jako Petr ... dokonalé ale "nepoužitelné" ostří :lol: Mimochodem je pravda, že není vlas jako vlas. Na test používám vlasy od mé drahé polovičky, protože na mých se to testuje opravdu špatně....
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Brusné kameny“