Fórum Břitva CZ

Fórum pro muže oddané tradici mokrého holení
Právě je 23 zář 2018, 12:39

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 24 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 1 2 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Arkansas
PříspěvekNapsal: 27 srp 2016, 01:26 

Zobral som ostrú, ale trochu agresívnu P-I Mikov. (vlas sekala v pohode). Lubrikácia, M6 AD+petrolej 1:1. Dal som cca 200 ťahov - je to hodne pomalé - (čo mi neprekáža). Na začiatku fazetky to začínalo nabiehať k sklovému povrchu, na brite to ešte vidieť nebolo. (lupa 100x) Vlas už skoro nerezala. Už som to zažil, že vlas nepadal a holenie perfektné. Zajtra vyskúšam, lebo dnes na obed so sa už holil, a dám vedieť. :?:

PříspěvekNapsal: 27 srp 2016, 21:46 
Mistr Mentor

Koukam ze uz mas po starostech. Moc pekne. Nezapomen si ho poradne vylestit nez na nej das britvu.

PříspěvekNapsal: 27 srp 2016, 21:56 

Jo, jo. Je hladučký, ale prebehnem ho ešte šmirglom 1500, 2000, 2500, a 3000.

PříspěvekNapsal: 01 črc 2018, 18:38 

Přátelé, prosím Vás o pomoc. Jinak už mi z toho fakt hrábne a už nikdy nebudu normální. Už asi pět hodin v kuse se snažím zalapovat černý/translucentní arkansas. Je to fakt zoufalé. Kámen jak přišel vypadal rovně, jen povrch nebyl úplně vyhlazený. Přiložil jsem rovné pravítko a místy prosvítalo světlo. U všech normálních kamenů na zeměkouli co jich je (s výjimkou diamantu a možná rozsutce) by stačilo chvíle lapování na brusných papírech 320, 600, 1200, 2500 a bylo by to. Tady NE! Začal jsem na papíru 320, protože nic nedělal, přešel jsem na karbid křemíku (SiC prášek) hrubost 220. Nic. Tak jsem slezl ještě dolu na SiC 80. Na něm jsem ten kámen drtil přes dvě hodiny. Něco se podařilo ubrousit, ale pořád není v rovině. Protože hrubší SiC nemám, šel jsem brusný papír hrubost 40. Nic. Po asi půl hodině se voda na papíře mírně zakalila, a kámen je velmi zlehka poškrábán. Jinak nic. Vlastně jo, už pomalu necítím zápěstí a záda. Jinak pod pravítkem stále prosvítá, tužkou nakreslená mřížka z kamene neslézá.

Co mám dělat? Nemám ve zvyku se vzdávat. Ale po kompletně zabité neděli teď týden nebudu mít čas a další neděli si zabít bez výsledku taky nechci. Když se na to podívám střízlivě, myslím, že dát tomu tak 4 dny po 5+ hodinách na SiC 80 a bylo by srovnáno. Pak ještě pár hodin na SiC 220, 360, 600, 1000, a nějaké 1500 a 2000+ brusné papíry.
Jak byste postupovali vy? Koupili DMT nebo Atomu? Už nějaký čas se po nich poohlížím. Obávám se ale, že bych je s tím arkansasem oddělal. Nebo prostě lapovat a lapovat a lapovat a lapovat na SiC80? Něco jiného?
Díky

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 24 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 1 2 3

Všechny časy jsou v UTC+02:00