Fórum Břitva CZ

Fórum pro gentlemany oddané tradici holení břitvou
Právě je 18 srp 2017, 12:48

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: JKZero
PříspěvekNapsal: 06 čer 2017, 09:33 

Zdravím všechny dámy a pány na zdejším fóru. Ve svém prvním dlouhém příspěvku zkusím popsat svou dlouhou cestu k mokrému holení.
Etapa I - puboš s jednorázovkou.
Někdy v patnácti, co jsem se začínal pravidelně holit, jsem používal plastové jednorázovky do té doby než tahaly tak příšerně, že už se prostě museli vyhodit. Jako náctiletému mi táta ještě nabízel svůj letitý bagr, že ho nepoužívá a jinak, že ho vyhodí. To jsem samozřejmě odmítnul. Přeci se nebudu holit nějakým komoušským strojkem a používat žiletky. Nežijeme v pravěku žejo! (Jak já byl blbej :D )
Etapa II: Mainstream.
Časem jsem dostal Mach 3 a elektrický holící strojek. S touto sestavou jsem se holil až do dnešní doby. Holení jsem bral jako nutné zlo. Žiletky Mach3 se ztupí po pár oholení a strojek mi nebral všechny porůznu rostoucí fousy na krku. Končilo to tak, že jsem se dokopal k holení jednou týdně.
Etapa III: Pátrání a poznání.
Poprvé co jsem zjistil, že se ještě stále lidi holí břitvou bylo u nějakého článku o barber shopu v Praze. To mě naprosto dostalo a strašně se mi ta myšlenka zalíbila. Udělat z holení příjemnou událost místo nepříjemné chvíle. Semínko bylo zasazeno. Časem jsem na článek zapomněl. Po pár letech jsem na knife fóru hledal vhodný způsob jak nabrousit svůj nožový park. Dostal jsem se až na broušení břitev a přečetl si o tom vše jak tam na fóru, tak pak i tady. Shledal jsem však péči o břitvu a holení s ní nad moje časové možnosti, kolik bych chtěl do holení věnovat. A myšlenku holení břitvou jsem zařadil do kategorie - někdy daleko v budoucnu možná.
Před třemi týdny jsem někde narazil na shavettu. Ta myšlenka holit se "jako břitvou" bez té údržby kolem se mi zalíbila. Narazil jsem na stránky upravse a tam byla shavetta mezi holícími strojky. A já si říkám sakra ty podivný komoušský věci se pořád vyrábějí! Protože jsem již věděl, že existuje tohle fórum, tak jsem šel sosat informace. O shavettách a holicích strojcích. O stětkách a mýdlech na holení. Co je to kamenec a jak funguje. Kdy je lepší použít balzám po holení a kdy vodu. Načetl jsem si proč je dobré přípravě na holení věnovat nějaký čas.
Etapa IV: prozření a praxe.
Výsledek mého průzkumu byl zdrcující. Jsem blbec s předsudky co ví o holení úplný kulový. Objednal jsem si bagr, štětku, mýdlo, žiletky, kamenec. Balíček den na to dorazil. Večer jsem si dal pěkně koupel a jal se provést celý obřad holení. Průběh i výsledek předčil moje očekávání. Jsem polapen. Cíl udělat z holení příjemnou událost je bezezbytku naplněn. Zároveň je mi jasné, že se vydávám na novou cestu co nemá cíl a ani trochu mi to nevadí.
Shrnutí:
Holím se obden až mě manželka podezřívá, že někoho mám.
Vyzkoušel jsem většinu misek co máme doma, jak v nich půjde vytvořit pěna.
Dokoupil jsem další mýdlo a větší kamenec.
Vyhrabal jsem vody po holení co jsem za ty roky dostal a někomu nerozdal a zjistil jsem, že s nimi nemám problém a snad mi i více vyhovují než balzám.
Myšlenku na holení břitvou jsem posunul do kategorie - někdy v budoucnu určitě.

Předmět příspěvku: Re: JKZero
PříspěvekNapsal: 06 čer 2017, 10:02 

@JKZero
Vítej, zařadil jsi se mezi gentlemany. Přeji mnoho příjemných oholení. Již jsi lapen a bude "hůř" ;-)
A z manželky si nic nedělej, ono ženy jsou z jiného světa a kolikrát některé věci nedokáží správně pochopit. Kolikrát jen stačí že naší odchylku od normálu (odlišnost od masy) tolerují.

PříspěvekNapsal: 06 čer 2017, 10:43 

Díky za přivítání. Když jsem se holil jednou týdně tak mi má drahá polovička zase spílala, že když jsem ji naháněl, tak jsem byl stále oholen :D člověk si nevybere. Určitě je ale radši že jsem oholený. Jinak zvykla si na zbraně takže ji holení už moc rozházet nemůže.

PříspěvekNapsal: 06 čer 2017, 12:55 

Moc hezky napsáno JKZero.
Kdysi před svatbou jsem jí slíbil, že budu furt hladce oholen. A jde to.
I když občas svúj slib poruším. :)

PříspěvekNapsal: 06 čer 2017, 19:31 

Dřív jsem se holil jednou za týden :D nechtělo se mi :roll: teď už si říkám proč to roste tak pomalu :D baví mě to a těším se až se budu moci holit :D holím se v průměru asi tak 3 x až 4x do týdne :D :D zatím to sice není podle mých představ ale nevzdávám to ;) jsem taky začátečník :D a snažím se z toho dělat takový můj rituál ;) :D vyklidím všechny spolubydlící z kuchyně :D a užívám si tam tu svojí cca hodinku :D :D

PříspěvekNapsal: 06 čer 2017, 22:00 
Mistr Mentor

Vítej JKZero mezi námi.
Jsi doslova lapen a obávám se, že není cesty zpátky. Jak Ti zachutná pohodové holení, tak je to návykové a to bez rozdílu zda se jedná o žiletku nebo Břitvu. Pro Tvoji paní měj pochopení, protože musí být nanejvýš podezřelé, že tak nezáživnou činnost jakou je holení, provozuješ nezvykle často a to by mohlo mít různá vysvětlení... Však ona až pochopí Tvůj zápal pro věc a že máš novou zábavu, tak se uklidní a bude si vychutnávat hladkost Tvých tváří. Až si jednou vyzkoušíš Břitvu a najdeš v ní zalíbení, tak opět bude pochybovat jestli je s Tebou vše v pořádku, když dáváš na tvář něco tak ostrého.
Holení není o cíli cesty, ale právě ta samotná cesta, je naplněním cíle.
Přeji Ti stále dobré ostří a vždy pevnou ruku.
8-)

Všechny časy jsou v UTC+02:00