Fórum Břitva CZ

Fórum pro muže oddané tradici mokrého holení
Právě je 20 črc 2018, 16:44

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 15 příspěvků ]  Přejít na stránku 1 2 Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jersey
PříspěvekNapsal: 08 pro 2016, 13:30 

Zdravím Vás přátelé,

jmenuji se Jirka a jsem z Vysočiny. Sem na forum mě přivedla myšlenka nákupu břitvy. Už několik let používám kovový strojek a k tomu shavettku - před těmi několika lety jsem chtěl břitvu ale šel jsem snazší cestou. Se strojkem je dobré holení. S shavetkou také ale je příliš lehká a drobná a stále mi tam chybí něco, co by ten předmět posunulo na stranu hobby, a to přesně na rozdíl od dosud používaného má břitva - člověk se o ní musí starat, jedná se v podstatě o umělecké dílo, lze je sbírat, zajímat se o tématiku, broušení a mnoho dalších aspektů. Mými dalšími koníčky je vaření domácího piva a kouření s sbírání dýmek - myslím vskutku gentlemanské záležitosti.

Nyní jsem tedy ve fázi, kdy vybírám břitvu a příslušenství.

S pokorou Vás žádám o shovívavost nad případnými začátečnickými dotazy a jsem s uctivým pozdravem

Jersey

Předmět příspěvku: Re: Jersey
PříspěvekNapsal: 08 pro 2016, 14:22 

vitej na foru Jersey,
pokud se zvladas holit shavettou, tak mas vice nez slusny zaklad k zvladnuti britvy.v klidecku nasavej informace a verim, ze najdes to co hledas. doufam, ze se v budoucnu dockame nejakych videorecenzi na holici nacini a produkty ;)

PříspěvekNapsal: 08 pro 2016, 14:50 

Děkuji za milé přivítání! S shavettou problém nemám, snad jen pouze ten, že je skutečně příliš lehká, a tak se zdá být holení poněkud nepřirozené oproti strojku, který velmi příjemně vlastní vahou dělá svoji práci :) Nějaké videorecenze velmi rád připravím, nicméně zatím jen obecného ražení (jak píšeš náčiní a produkty) a snad časem třeba přibyde i nějaké to slovo k těmto krásným nástrojům.

PříspěvekNapsal: 08 pro 2016, 22:23 

Také pěkně vítám :) To jsi už docela zkušený matador! Přeji dobrou ruku s výběrem Břitvy!
A koníčky máš vážně zajímavé. Obzvlášť to vaření piva mě zaujalo :lol:

PříspěvekNapsal: 09 pro 2016, 07:34 

Ahoj a děkuji! Věř, že zkušený teda rozhodně nejsem, každopádně jsem moc rád, že existuje taková studna vědomostí jako je toto forum :)

Vaření piva je super zábava. Kdybys to chtěl zkusit, klidně se ozvi a poradím co a jak. Taky budeme v roce 2017 vydávat s kolegy knihu o vaření piva (už ji máme napsanou a teď v prosinci odevzdáváme nakladatelství) :)

PříspěvekNapsal: 09 pro 2016, 08:37 

Citace:
Mými dalšími koníčky je vaření domácího piva a kouření s sbírání dýmek - myslím vskutku gentlemanské záležitosti.
Je zajímavé, jak tyhle getlemanské koníčky mají tendenci se na sebe vzájemně nabalovat a opakovat se u různých lidí ve stejných vzorcích.
Pivo vařím také, s dýmkami začínám. :)

PříspěvekNapsal: 09 pro 2016, 08:45 

to Pike

Ano, je to více než podezřelé! :D Ještě řekni, že koukáš na moje videa na youtube :shock:

PříspěvekNapsal: 09 pro 2016, 08:49 

To zatím ne, ale rád se podívám. ;)

PříspěvekNapsal: 09 pro 2016, 08:58 

No vidím, že jsou tu samí prima lidé! Budu potěšen, když někdy poklábosíme o našich společných koních ;)

PříspěvekNapsal: 09 pro 2016, 09:07 

Díky, také se těším. :) Tady jsem zatím stále nováčkem, ale ta přátelská, otevřená a gentlemanská atmosféra na tomto fóru se mi zalíbila hned.

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 15 příspěvků ]  Přejít na stránku 1 2 Další

Všechny časy jsou v UTC+02:00