Fórum Břitva CZ

Fórum pro muže oddané tradici mokrého holení
Právě je 21 črc 2018, 06:03

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pipu
PříspěvekNapsal: 12 led 2017, 16:06 

Ahojte,

volam sa Stevo alias Pista a niektori kamarati ma volaju Pipu. Uz vas tu nejaky ten patek sledujem a vase vedomosti bezplatne vyuzivam k svojmu prospechu, tak by som vam chcel aspon ako minimalnu protihodnotu poskytnut to, ze sa predstavim.

Holit som sa zacal pred cca 25 rokmi, moj prvy nastroj bol klasicky ziletkovy bager, ktory som dostal od otca. Mal dva a tak mi jeden prepozical. Ked ma potom raz na internate vychovavatel vysmial, ze ci to mam Gilette Sensor, akurat ze nevidi ten senzor, tak som sa rozhodol modernizovat. Zakupil som si nejaku tu skrabku od Gilette a tym padom som na dalsich vyse 20 rokov sklzol do najhlbsieho britevnickeho pekla. Skoncil som u Mach 3 ale posledne 2 roky som sa vlastne uz ani neholil, len som raz za 2 tyzdne to strnisko oskrabal strojcekom na strihanie bez nasadky. Holil som sa uz len ked som isiel niekomu na svadbu alebo na pohreb. Podobny pribeh uz som tu kdesi cital a myslim ze nas je takych viac.

Pred asi 2 rokmi som ale, ani neviem ako, objavil britvu. Najskor len na internete. Zrejme na nejakej stranke s nozmi, kedze mam tak nejak pozitivny vztah k nozom. Mam totiz gastronomicku profesnu minulost, a hoci sa uz zivim niecim inym, stale rad varim a bez dobreho noza je to v kuchyni utrpenie. Tak som sa nejak pohraval s tou myslienkou zaobstarat si britvu, az som ju nakoniec pred pol rokom dostal od uz byvalej frajerky k narodeninam. G&F s crienkami z rohoviny, plus remen na obtahovanie, stetku a mydlo.

A potom uz to islo rychlo. Kedze britva bola shave ready, teda, oholit sa s nou dalo, tak som to po kratkom vahani vyskusal. Islo mi to vskutku dobre, oholil som sa hned na prvy sup s minimalnymi stratami krvi, aj ked najskor len jednoruc a po smere. Posmeleny uspechom som postupne presiel na holenie po smere aj proti smeru a nakoniec aj obojruc. Samozrejme, kedze britva je silno navykova, zacal som sledovat bazos a rozne vetesnictva a burzy starozitnosti. Postupne som si zaobstaral dalsie britvy, ktore si postupne restaurujem. Momentalne ich mam 10. A kedze som s kvalitou ostria novej G&F nebol spokojny (holenie proti smeru bolo ako jazdit v lete na sankach) a navyse som zvyknuty si vsetko potrebne vediet urobit sam, zaobstaral som si aj nejake to sutrovi. Dnes uz mam za sebou tri uspesne nabrusene britvy a pocet to rozhodne nie je konecny. Do buducna mam v plane vyskusat si aj vyrobit vlastne crienky a nejaku britvicku si vlastnorucne znitovat. To ma ale zatial cas, kedze s crienkami vsetkych britiev, co zatial mam, som uplne spokojny.

Fotky mojich krasavic a aj ostatneho britevnickeho vybavenia postnem v prislusnej sekcii. Tiez budem mat mozno dake otazky a dufam, ze aj obcas budem vediet prispiet niecim rozumnym z vlastnych skusenosti.

PS: Omluvam sa za nepouzivanie diakritiky, ale uz som si od toho za tie roky, co robim ITckara, uplne odvykol.

Pipu

Předmět příspěvku: Re: Pipu
PříspěvekNapsal: 13 led 2017, 18:44 

Ahoj Pipu, vítej :mrgreen: Příběh je dost podobný většině tady. A určitě přidej fotky svých Krásek. Jsem zvědav na renovace. Sám se snažím taky dvě zachránit. Ale času není moc, tak to jde velmi pomalu. :cry:
Lukáš

PříspěvekNapsal: 14 led 2017, 09:44 

fotky, fotky !!!! vsichni maji radi fotky nacini ostatnich clenu.
jinak vitej na foru :D

PříspěvekNapsal: 16 led 2017, 14:34 

Caute, dakujem za privitanie, ufam ze sa coskoro aj uvidime na zraze. Inac vedel som, ze na nieco zabudnem, ale nemusel som rovno na to najdolezitejsie. A to je fakt, ze ma po prechode na britvu holenie aj naozaj bavi, pocit doteraz uplne neznamy.

Pokial ide o fotky, tie budem musiet este porobit, cize budem si musiet najst na to cas a chut. Zatial aspon jednu, je to moja posledna, zatial len naolejovana, na renovaciu este len caka. Zagarneho ale isto potesi.

Obrázek

PříspěvekNapsal: 16 led 2017, 15:06 

dobre jsi si vybral :D . vypada, ze by na ni nemuselo byt ani tak moc prace. pokud budes cistit, lestit, odbrusovat material jinak nez rucne, tak pozor na vyhrati cepele a urcite, ale myslim, ze bude stacit malo a vyloupne se z ni opravu peknej kousek

Všechny časy jsou v UTC+02:00