Fórum Břitva CZ

Fórum pro muže oddané tradici mokrého holení
Právě je 18 zář 2018, 19:13

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Ghislain Lambert
PříspěvekNapsal: 18 led 2017, 16:36 

Zdravím všechny přítomné,

rozhodl jsem se zde zaregistrovat, protože jsem tu dříve přečetl dost zajímavých věcí.
Napíšu něco málo o sobě a své cestě mokrým holením. Budu stručný, nových členů je tu teď hodně a asi nemáte chuť číst traktáty.

Je mi něco nad 40. Vždy jsem se holil mokrým způsobem, ale používal jsem všelijaké gely, pěny ve spreji, X-břité zázraky. Však to znáte...
Jednoho dne mi ruplo v hlavě a když mi došel gel na holení, koupil jsem v DM jejich krém na holení Balea a štětku (přírodní, domnívám se, že kanec).
Tím to v podstatě začalo, zjistil jsem, že už jen změna krému na holení je dost velký rozdíl. Začal jsem se po tom pídit a narazil na zdejší fórum.
Nějakou dobu jsem používal ještě vícebřit Balea a ten jejich krém. Další velký posun byl, když mi manželka koupila krém na holení Locitane.
Pak následoval nákup bagru. Vzhledem k tomu, že každý jsme jiný, máme jiné vousy, jiné nároky, jinak citlivou pokožku atd, objednal jsem rovnou Muhle R89 i R41, abych měl zkušenost vlastní. Zkušenosti zde přečtené beru jako cenné, ale orientační, právě kvůli rozdílnosti každého z nás.

Časem (spíš dříve) si chci koupit nějaký hezký set od Muhle, nejdříve si musím ale ujasnit, zda mi více vyhovuje otevřená, nebo otevřená hlava.
Pak bude buď R89, nebo R41 na prodej.
R89 je opravdu hodně jemná, musím si dávat pozor na úhel, aby bylo oholení hladké. S R41 je to jednodušší, podráždění je o maličko vyšší, ale nic zásadního. Zatím je to u mě tak remíza, ale i u začátečníka je rozdíl mezi nimi naprosto zřetelný.

A je z toho traktát.
Tak sorry, už končím

Předmět příspěvku: Re: Ghislain Lambert
PříspěvekNapsal: 18 led 2017, 16:50 

Zapomněl jsem poděkovat všem, kteří jsou ochotni sem psát své zkušenosti. Diky, moc mi to pomohlo v zakladni orientaci!

PříspěvekNapsal: 18 led 2017, 22:23 

pěkně vítám a ať se ti v holení jen daří ;)
já díky tomuto Foru našel spoustu hezkých chvil..a jsem třeba velmi spokojený s bagrem Parker..za slušnou cenu skvělá práce :)

PříspěvekNapsal: 19 led 2017, 19:55 

Díky!
Dalsim testováním jsem dospěl ke zjisteni, že na každodenní holeni je lepsi R89, nez R41. Jeste musim zkusit se oholit až tak po pěti dnech. To pak mozna bude lepsi R41.
Nakonec dopadnu jako mnoho z Vas zde. Budu mit několik bagrů, kilo mýdel a 4 štětky. No co, kazdy máme svou uchylku. Kdyz neni moc skodliva, tak proc ne.
Mam 4 běžky. 3 kola. 3 gramofony. 3 akvaria 2 vzduchove sportovni pistole a spousty jinych uchylek, tak proc nemit několik bagrů, že.... :-)

PříspěvekNapsal: 19 led 2017, 22:05 

Nebo několik břitev...
Má drahá polovička to už přesně nezjistí, kolik břitev vlastně mám. :mrgreen:
Ale je velmi tolerantní. 8-)
A vítej na Břitvafóru. :)

PříspěvekNapsal: 20 led 2017, 07:22 

Pry 4 štětky a několik bagrů :lol: :lol:, tohle hobby je drahý kolego horší než morová rána ve středověku, to jak tě drapne, jsi chycen, ještě tenhle, a tenhle, tohle je poslední, tak ještě tohle a tamto, tohle ještě nemám, tohle potřebuju...

Podobnost s kýmkoliv z tohoto fora, mě nevyjímaje je čistě náhodna :D

Každopádně tě mezi námi vítam :)

PříspěvekNapsal: 20 led 2017, 10:20 

Vítej, příteli.
Doporučuji si zatím nechat bagry oba. Křivka učení je u tohodle poměrně dlouhá, za rok se na tu R41 můžeš dívat úplně jinak...

Všechny časy jsou v UTC+02:00