Fórum Břitva CZ

Fórum pro muže oddané tradici mokrého holení
Právě je 24 zář 2018, 16:11

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: představení, poděkování
PříspěvekNapsal: 06 čer 2017, 12:48 

Ahoj, chtěl bych se také představit, po půlročním pročítání tohoto výborného fóra a přechodu na holení bagrem jsem se rozhodl zaregistrovat.
Jmenuji se Lukáš, je mi 34 let a donedávna jsem se holil jak tady říkáte škrabkou. Holení pro mě bylo posledních několik let něco co jsem dělal velmi nerad. Nedávno jsem navštívil babičku a ve skříni kde bylo ještě pár věcí po dědovi jsem objevil 2 holící strojky, v tu dobu pro mě neznámé značky, z toho jeden který nebyl nikdy použitý a druhý který děda používal a ještě několik krabiček starých Aster z Jevíčka ještě zabalených ve folii. Babička říkala aťsi to vezmu. Pár dní jsme váhal, ale zvědavost byla silnější a tak jsem vytáhl starou Astru dal ji do strojku, nanesl na tvář pěnu ze spreje a zkusil jsem se oholit. Výsledek nebyl dobrý. Ale řekl jsem si že když se tím děda holil celý život tak to musí jít určitě lépe a že zkusím zapátrat protože mi bylo jasný že jsem něco udělal špatně. Pak jsem narazil na toto fórum a začal postupně poznávat tento styl holení. Zjistil jsem že používaný strojek od dědy je Soluna a ten nový nepoužitý je Astra 901. Dnes po půl roce pročítání a holení s bagrem můžu říci že se dokáži oholit dohladka, bez nějakého výrazného pořezání ale samozřejmě se stále učím. Musím říci že byly chvíle kdy jsem to chtěl vzdát jak jsem byl pořezaný a vrátit se k Gillette Senzor. Ale vydržel jsem a holení je pro mě nyní radost. Postupně jsem zkusil oba strojky a více mi vyhovuje Soluna se kterou se oholím hladčeji něž s Astrou 901. Z žiletek se mi nejvíce osvědčili Muhle a Derby a mýdlo používám Barbus. Takže ještě jednou díky všem za dobré rady a výborné fórum.

Předmět příspěvku: Re: představení, poděkování
PříspěvekNapsal: 06 čer 2017, 13:07 

Ahoj,
Soluna je dobrej strojek, sežere každou žiletku různých značek. Taky ji mám, po tátovi.
8-)

Všechny časy jsou v UTC+02:00