Fórum Břitva CZ

Fórum pro muže oddané tradici mokrého holení
Právě je 20 zář 2018, 02:02

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 11 příspěvků ]  Přejít na stránku 1 2 Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nový člen Vás zdraví
PříspěvekNapsal: 18 lis 2017, 17:24 

Zdravím všetkých britevníkov, zvlášť majstrov remesiel, ktorí pomáhajú udržovať tieto nástroje v ich kráse a britkosti.
Sám som dlhé roky považoval holenie za nepríjemnú povinnosť, ktorej som sa snažil vyhýbať. Toto leto som sa však dočítal o Barbuse – že sa ešte vyrába a tak som zašiel do drogérie a kúpil si jednu krabičku. Potom som si vyhľadal na internete kovové téčko. Moja voľba padla intuitívne na nemeckého Mlynára, model M41T, otvorený hrebeň, keďže mám dosť tvrdé fúzy – ako klince. Príjemným prekvapením bolo, že mnou náhodne vybraný internetový obchod má kamennú predajňu tu u nás v meste. Tak som sa tam vybral pre moje Téčko, žiletky a k tomu aj jedného jazveca.
No a priznám sa, že nanášanie peny jazvecom a následné holenie « starým » novučičkým strojčekom ma dostalo do pohody, aj keď zo začiatku s rešpektom. Tak som sa začal bližšie zaujímať o klasické holenie a dostal som sa i k tomuto fóru, kde som si prečítal veľa zaujímavých informácií a názorov. Ďakujem.
Postupne si chcem zadovážiť aj nejakú tú britvu. Už som podnikol aj konkrétne kroky, ale zatiaľ viac neprezradím. Nechávam tomu voľný priebeh a venujem sa svojmu Téčku.

Předmět příspěvku: Re: Nový člen Vás zdraví
PříspěvekNapsal: 19 lis 2017, 08:37 
Admin

Tak vítej. :-)

PříspěvekNapsal: 21 lis 2017, 15:29 

Vitaj! Vždy rád natrafím na Slováka, ktorý má záujem o britvu a verím, že nie som sám :)

PříspěvekNapsal: 23 lis 2017, 21:10 

Nazdar Stef vitaj tu na fóre a želám ti veľa úspechov nielen po stránke holenia a britiev ale aj v osobnom živote. V prípade nejakých otázok sa kľudne pýtaj.

Robo

PříspěvekNapsal: 28 lis 2017, 15:27 

Ahoj britevníci. Ďakujem za privítanie.
Včera som si bol prevziať na pošte balík s britvami. Z Nemecka prišiel presne za týždeň – utorok/pondelok. Od zadania objednávky, potvrdenia, bankového prevodu, ... to bolo cca 19 dní.
Objednával som britvy z nehrdzavejúcej ocele. Keďže mám tvrdé fúzy, najprv som chcel britvu s polodutým výbrusom. Vraj je aj pre nováčika jednoduchšia na nacvičenie si obťahovania atď. V ponuke stránky (Revisor – dúfam že sa neprehrešujem proti pravidlám fóra, keď to uvádzam) som našiel iba jednu takú (stainless) a to je Dovo.
Druhou bola taká skôr srdcovka – na pohľad – Puma a aj dosť drahá. Vraj je to nejaká úloženka z rokov 63-90-tych. Veľmi jej pristane španielska hlava.
Brúsenie zatiaľ ponechám na budúci rok, lebo teraz pred sviatkami nechcem nikoho otravovať a už vôbec nie riskovať Poštu.
Samozrejme sa budem uchádzať aj o výrobu krásneho obťahovacieho remeňa. To sa asi tiež obrátim na tu prítomných majstrov.
Prvú britvu som si však objednal Bokerku. Táto firma ale nedodáva na Slovensko, žiaľ, tak som požiadal môjho internetového-kamenného obchodníka, či by mi ju mohol zohnať, aj keď ju nemá v ponuke a ešte v tej dobe sa ani nevyrábala. On mi to prisľúbil. Bude to pomaly dva mesiace, ale viem, že treba byť trpezlivý. Ponúkali ju s tým, že bude dostupná za cca 1 mesiac. Avšak táto prvá britva sa zatiaľ ešte neobjavila. Mala by to byť 6/8 uhlíková oceľ so španielskou hlavou. Nuž uvidíme, či sa jej podarí ku mne dostať.
Takže zatiaľ sa pomaly a trpezlivo chystám na deň D. A ten určite príde.
Příloha:
Boker Carbon Elite SE.jpg

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

PříspěvekNapsal: 28 lis 2017, 17:41 

Ahoj Stef,
vítej na fóru. Vybral sis pěkné krásky. Kdybych začínal s břitvou, asi bych se nemohl dočkat a snažil bych se o zprovoznění alespoň jedné z nich co nejrychleji. Je škoda aby byly jen do vitrínky. Zvolil si všechny se zdobenou čepelí a tak si dávej pozor ať si čepele nepodřeš. Byla by to škoda. U nezdobené není problém drobnosti opravit přeleštěním, ale tady to vždy nejde.

PříspěvekNapsal: 28 lis 2017, 18:54 
Mistr Mentor

Gratuluji Stef,
vybral sis samé srdcové dámy - NÁDHERA.

Na nic nečekej, zprovoznit, pořídit si řemen a mýdlo a hurá na holení. Den "D" je právě fčíííííl.
Rande taky neodložíš, že příště to bude lepší až budeš lépe připravený. :D
Moc Ti fandím.
8-)

PříspěvekNapsal: 28 lis 2017, 19:01 

Ahoj vsezved,

Dúfam, že nebudú do vitrínky. Zatiaľ sa "kochám" kráskami a mám pred nimi rešpekt. Potrebujem ešte doplniť svoje "nádobíčko" o nejaké drobnosti - hlavne obťahovací remeň. A hlavne nechcem to za každú cenu siliť. Radšej pomaly, po malých krôčikoch, ale isto. Povedal som si, že to nebudem naháňať a po prečítaní o brúsení krások som porozumel, že to môže trvať aj niekoľko mesiacov, než sa mi nabrúsená kráska vráti. No a teraz pred Vianocami naozaj nechcem na to zbytočne tlačiť. Zatiaľ sa uspokojím aj s láskavým pohľadom ;) .

PříspěvekNapsal: 28 lis 2017, 19:14 
Mistr Mentor

On ten vztah ke Kráskám zatím jen doutná, ale uvidíš, že až se dostaneš k holení, tak budeš říkat, že jsi mohl začít co nejdříve. Každopádně je potřeba mít základní vybavení a řemen mezi ně patří.
Podívej se tady na řemeny.
8-)

PříspěvekNapsal: 28 lis 2017, 20:41 

Teším sa, že si sa ozval aj Ty PetrS.
Vám skúsením britevníkom sa to ľahko hovorí. A máte aj pravdu. Ale ja som ešte zelenáč, aj keď už nie najmladšieho vydania a tak idem na to radšej zľahka a možno pomaly.
Máš pravdu, že vo mne ten vzťah ku kráskam zatiaľ iba „doutná“, možno by som povedal, že už horí taký menší plamienok.
Tvoja reputácia majstra mnohých vzácnych remesiel je tu známa, tak nebudem nosiť drevo do lesa a prejdem priamo k veci. Určite si u Teba objednám obťahovací remeň. Sú krásne a ja budem potrebovať jeden domáci remeň a jeden cestovný. Ale chcem počkať až na začiatok nového roka 2018. Takže až budeš plánovať ďalšiu sériu remeňov - novoročnú, môžeš počítať aj so mnou.
A asi aj s brúsením sa Teba obrátim, ak by si nebol zahltený starostlivosťou o všelikeré krásky na celú päťročnicu.
Pozdravujem Ťa.

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 11 příspěvků ]  Přejít na stránku 1 2 Další

Všechny časy jsou v UTC+02:00