Fórum Břitva CZ

Fórum pro gentlemany oddané tradici holení břitvou
Právě je 23 úno 2017, 19:26

Všechny časy jsou v UTC+01:00

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 53 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 1 2 3 4 5 6
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 30 lis 2015, 13:14 

Už mi bylo přes pm porazeno. Některé kousky vypadají fakt... hmm... hustě? :)

PříspěvekNapsal: 10 led 2017, 17:14 

Zdravím místní břitevníky.
Brousil jsem svou první břitvu GD, která byla poměrně nepřesně vyrobena. (Je zajímavé, že jejich další kousek, ačkoli vypadá hůře a fazetka připomíná zvlněný nůž, kupodivu holí)
Při broušení na kamenech mikroskop prozradil, že špička není broušena.
Dočetl jsem se zde, že není dobré při broušení tlačit, tak jsem se toho držel a vedl břitvu jen s minimálním přítlakem.
Jen na tu špičku jsem se trochu více soustředil a také trochu prstem druhé ruky lehce přitlačil.
Kupodivu břitva holí dobře jen na té špičce, kterou jsem přitláčel. Zbytek sice holí také, ale tahá.

Jak to tedy je s tím přítlakem během broušení?
Evidentně nějaký být musí (jde jen o to jak silný).

PříspěvekNapsal: 10 led 2017, 18:21 

@tomas58
Já osobně používám držení pomocí obouruč. Lépe se mi tak kontroluje přítlak. Na hrubších zrnitostech trochu přitlačuji a čím menší "zrno", tím na přítlaku ubírám. Důležitá je kontrola v průběhu broušení a podle toho přidat, nebo ubrat přítlak na jednotlivých místech. Největší práci mi dá zabrat čepel do vrtule, kde na jedné straně musím více tlačit u hlavy a při překlopení zase u paty. Důležité je při tvorbě fazety být co nejpřesnější ve všech místech čepele.
U GD je docela problém, že bývá fazeta různě tlustá a člověk musí více kontrolovat v průběhu broušení a tím že je na čepeli více materiálu mi vše trvá déle.

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 53 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 1 2 3 4 5 6

Všechny časy jsou v UTC+01:00