Fórum Břitva CZ

Fórum pro gentlemany oddané tradici holení břitvou
Právě je 20 říj 2017, 07:09

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 15 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 1 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Technika broušení břitev
PříspěvekNapsal: 27 pro 2014, 23:16 

A což přitlačit také i na finisheru? :D
Alespoň mi to tak připadá. :|
Další vysvětlení mě nenapadá. :)
8-)

PříspěvekNapsal: 27 pro 2014, 23:50 

HonzaS: Zkontroluj si zda máš rovné kameny. Číňan se moc nehejbá, ale King 1k je relativně měký. Přítlakem by to mohlo být taky, pak spíš sniž přítlak na hrubších kamenech, přítlak se ale projeví jen když máš dutý výbrus, který pod vyšším přítlakem povolí, u klínu nebo kamisori to nehrozí.

PříspěvekNapsal: 28 pro 2014, 00:02 
Donátor

Dutý výbrus - dnes jsem to nádherně vyděl na výkovku. A ten má do dutého výbrusu docela daleko.
Rovinnost kamenů? Použil jsem hrubé DMT, jako tisícovku kámen od Irenka, pak břidlici a číňana. DMT bych docela věřil. Můžu si ještě ověřit tu břidlici.
Ale, jak říkám, uvědomuji si, že to samé vlastně vidím na všech břitvách, které si brousím. Jen na výkovku, vzhledem k tomu, jak je široká faseta, to bylo nepřehlédnutelné.

PříspěvekNapsal: 29 pro 2014, 19:14 

U originál DMT bych věřil, že je rovné, různé diamantové brousky z číny už rovné nemusí být a často nejsou. U výkovku, který pod vyšším přítlakem nepracuje nehrozí, že by jsi udělal ostřejší úhel. Ještě je možná trochu problém pokud používáš pásku, v takovém případě se snaž netlačit na hřbet víc než na ostří a až dobrousíš na DMTčku dej novou pásku a udělej na něm ještě pár tahů. Možná ti totiž rozdíl dělá ubroušená páska, byť to není moc tak i pod lupou jsem viděl, že na 1k vznikne ostřejší úhel, který pak doženu na 3k. Dál ještě zkus víc tahů na číňanovi a nebo na něm udělej kaši jiným kamenem (třeba tou břidlou) a postupně řeď až do čisté vody (kde já bych dal min. 100 tahů).

PříspěvekNapsal: 29 pro 2014, 22:09 
Donátor

Brousím bez pásky - už mě přestalo bavit, jak byly věčně zabordelené kameny a jak jsem ji musel neustále měnit.
Na číňanovi jsem udělal dobře takových 400 tahů. Vtip je v tom, že je vidět, jak číňan leští, ale vyloženě začíná od horní hrany fasety. Když jsem se naštval a dal přes hřbet pásku, tak bylo už po takových 30 tazích vidět, jak se tvořila mikrofasetka.
Na každý pád: první holení vlastním výkovkem už proběhlo :)
Kaši taky můžu vyzkoušet. Mám i čínského sluráče.

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 15 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 1 2

Všechny časy jsou v UTC+02:00