Fórum Břitva CZ

Fórum pro muže oddané tradici mokrého holení
Právě je 26 dub 2018, 11:37

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 138 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 18 9 10 11 1214 Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Obtahování na řemeni
PříspěvekNapsal: 14 říj 2011, 20:05 

Srdecne zdravim,

nechcem reagovat na predchadzajuce namety. Chcel by som sa s vami podelit o moju skusenost. Holim sa deno denne a obtahujem na relativne uzkom remeni od pusky. Mam nasledovnu skusenost. Obtahujem na "poriadne napnutom remeni" netlacim a obtiahnem asi 100 x /50 x z jednej aj z druhej strany/ dbam aby cele ostrie bolo vylapovane. Holenie je potom velmi dobe a britva netaha. Dokonca som si vsimol, ze ked obtiahmen "predpisany" pocet obtahov britva sa zohreje.

Zelam pekny vecer

PříspěvekNapsal: 14 říj 2011, 20:49 
Mistr Mentor

Tvoje obtahování odpovídá čisté kůži bez ostré pasty a díky tomu pořádnému napnutí se Ti netvoří na břitu "gotický" profil. Těch tahů je docela dost vysoký počet, protože při nově nabroušené Břitvě pro obnovení ostrosti na čisté kůži stačí cca 10 tahů z každé strany. To ohřívání Břitvy není zapotřebí, spíše naopak. Zkus zpomalit rychlost obtahování aby se Břit příliš nezahříval. Každopádně dobré obtažení je základ ostrosti a spokojenosti při holení.
8-)

PříspěvekNapsal: 14 říj 2011, 21:15 

Dakujem pekne za odpoved,

mam ten pocit, ze cim castejsie sa s britvou holim tym lepsie britva berie ochlpenie tvare. Pokusim sa po rade menej obtahovat. Pred tym som trochu menej obtahoval a britva trochu "tahala". Na remen velmi netlacim skor ostrie iba "lapujem".

Este sa opytam aj ostatni britevnici si urcite problemove casti tvare holia aj druhy krat? Mne to na poprve akosi neide a stale citim, ze kvalita oholenia nie je dobra. Riesim to dalsim nanesenim peny a naslednym oholenim.

PříspěvekNapsal: 14 říj 2011, 21:27 
Mistr Mentor

Ale to je naprosto správné.
A druhé "mokřejší" holení se dělá též proti srsti aby se vzalo co nejvíce přečnívajících vousů z prvního holení. Někdy se dokonce musí použít i třetí doholování, ale to už chce hodně "mokrou" pěnu a hrozí už i podření tváře. Na jedno oholení se to povede málokdy a taky to není zapotřebí. Při druhém holení je to takové pohodovější.
To stále lepší ostří po dalších holeních je naprosto správné. Břitva se holením "usazuje" a stává se "jedovatější". Pak bere jedna radost. Jenže jak poté přestane brát, tak chce na kámen. Další obtahování už totiž nestačí.

PříspěvekNapsal: 15 říj 2011, 15:24 
Admin

Tomo, jsou místa (u mě na krku) kde se vousy točí a tam to někdy beru i vícekrát než dvakrát. Je ale zajímavé že ně vždy, přičítám to tomu jakou si dám práci s přípravou pleti před holením.

PříspěvekNapsal: 15 říj 2011, 19:04 

To je zaujimave, ze zalezi na kazdom detaile. Vychadza mi z toho rovnica o mnohych neznamych po dodrzani ktorych vychadza napokon dokonale oholenie. Azda aj pre to sa mi holenie britvou tak zapacilo.

PříspěvekNapsal: 11 led 2012, 20:32 
Donátor

O vanocich jsem dostal par britev po dedeckovi, ve znacne zubozenem stavu (ostri ohnute zpatky do tvaru J, vylomeny kus ostri, vylamane mensi kousicky a tak podobne - desitky let se valely nekde v supliku a byly pouzivany kdovi k cemu). Na jednu si zatim netroufam, ale tri uz jsem jakz takz nahrubo dal do kupy. (Vychazeje z brouseni nozu a toho, co jsem tam zrovna mel po ruce, takze nejdriv brousky z Lanskeho sady, az ostri bylo na pohled rovne, vodni kamen 1000/3000 gritu na odstraneni skrabancu, tady uz krajely papir jak po masle a tesne neholily, pasta UNIPOL bila - agresivni - tim jsem to dostal na ostrost svych nozu - holi chloupky na ruce, vousy na tvari se tim daji nasuho oskrabat, ale dost to taha a jedno misto treba holit tak na 4x nez to vsechny vousy vzdaji. Tim moje vybaveni skoncilo.)

Britvy jsem brousil zasadne tak, ze se kamene/remene s pastou dotykal jak hrbet, tak brit, takze verim, ze jsem vic pomohl nez uskodil.

Ted je otazka co dal, mam tu novy remen nalepeny na prkynku ktery pro ty britvy chci pouzit, ale vaham, mam-li ho necim napoustet, ci nikoli a pokud ano, tak cim. Pripadne mam-li techto pripravku udelat vic a vytvorit z nich brusno-lapovaci radu a cim by mela byt napoustena.

Procital jsem tady forum, ale je tu toho na me najednou trochu moc a uz se v tom topim, tak jako zacatecnik prosim o doporuceni dalsiho kroku k ostrosti, nez se v tom postupne zorientuju a najdu vlastni postup.

Predem dekuji za rady.

EDIT Radgost: Přesunuto sem: viewtopic.php?f=13&t=998

PříspěvekNapsal: 14 kvě 2012, 16:37 

Zdravím všetkých zdejších gentlemanov,
Už dlhšiu dobu som chcel prejsť na holenie Britvou a pred nedavnom som sa odhodlal a kupil jednu "ready to shave" Britvu. Keď som ju rozbalil tak som zistil že k mojej predstave o ready to shave to má dosť ďaleko... Vlas neprereže, ale to som vlastne ani nečakal, ale ani chlpy na ruke neodstráni... Prešiel som zdejší fóra a uvažujem na akom remeni ju obťahovať.
Podotýkam, že toto by mala byť moja "tréniková" Britva na ktorej sa chcem naučiť obťahovať atď. časom plánujem investovať do DOVO Solingen.

Díky
fenrir

PříspěvekNapsal: 14 kvě 2012, 20:55 

Ahoj fenrir,

hezký řemeny má PetrS. Zde na fóru v části "Obchodní sekce".

Nejspíš když nebere ani chlupy na ruce bude třeba jí nabrousit na kameni.

PříspěvekNapsal: 16 kvě 2012, 23:16 
Mistr Mentor

Ahoj fenrir,
vítám Tě mezi přáteli dokonalých ostří.
Určitě by bylo dobré přidat sem fotku Tvojí Krásky abychom měli možnost alespoň částečně posoudit typ Břitvy kterou jsi zakoupil. Pokud nebere ani chlupy na ruce (což bere i nůž), tak skutečně není nabroušená a pokusy s holením prováděj s co nejvyšší opatrností abys neměl podřenou tvář. Na řemeny se podívej sem.
Zdravím, Petr.
8-)

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 138 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 18 9 10 11 1214 Další

Všechny časy jsou v UTC+02:00