Fórum Břitva CZ

Fórum pro gentlemany oddané tradici holení břitvou
Právě je 20 říj 2017, 07:22

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 55 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 1 2 3 4 5 6
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: První holení břitvou
PříspěvekNapsal: 29 srp 2016, 15:21 
Mistr Mentor

Tož co dodat Střeláku, snad jen, že od teď už to bude jenom lepší a lepší...
:lol:
A jsi náš se fším fšudy.

PříspěvekNapsal: 11 lis 2016, 18:04 

Tak včera dorazil remeň a dnes britva po brúsení. Po práci som ich dnes šiel prebrať na poštu a tešil sa a zároveň trošku obával prvého holenia s britvou.
Začal som pozerať videá ako správne na to, ale reku najlepšie sa naučím sám na sebe. Keď budem opatrný predsa to nemôže byť veľká katastrofa.
Pustil som si hudbu a zrazu pozerám na názov tracku - "Razorblade kiss" od skupiny HIM, ktorej album som si skopíroval do PC len včera.
Reku keď už aj názov pesničky je k téme idem na to... To musí byť znamenie. :D

Dlho som manévroval s rukami aby som si nezabraňoval v sledovaní ostria britvy na tvári a začal som holiť.
Ku podivu to nakoniec šlo celkom dobre až na krk ktorí mám celý podráždený, zle oholený a červený. Voda po holení ale ukázala že to môže štípať ešte viac. :D

Každopádne oholenie mimo krku krásne hladké... krk prebolí a ja musím zjavne prísť na to ako ho najbližšie oholiť bez toho podráždenia... :)

PříspěvekNapsal: 11 lis 2016, 19:36 
Mistr Mentor

Gratuluji Mythos k prvnímu oholení Břitvou.

Podle toho co popisuješ, tak vše dopadlo velice dobře. Žádná škoda nevznikla a to podráždění na krku Ti vzniklo náklonem čepele oproti pokožce. Břitva není škrabka a proto potřebuje ostřejší úhel náklonu. Přilož čepel naplocho na pokožku, malinko odkloň hřbet od pokožky a kratičkými tahy seřezávej vousy. Půjde to lehčeji a nebude to dřít pokožku.
Jako obvykle - od teď už to bude jenom lepší a lepší.
8-)

PříspěvekNapsal: 21 lis 2016, 19:51 

Zdravím všechny a taktéž se podělím o první zážitky.

Při první příležitosti poté, co jsem dostal od Petra S. čerstvě zrenovovanou a nabroušenou břitvu, jsem se odhodlal k akci. Příprava spočívala v kvalitním Vietnamském oolongu a kradmým pokukováním ke dveřím koupelny. Z dlouhých hodin strávených zde na fóru (čímž všem přítomným mnohokrát děkuji za všechny rady a zkušenosti, které mi dozajista ušetřily spoustu krve, nervů, času a možná i peněz) jsem měl jakési ponětí, co a jak, ale když přišel čas, nervozity a nejistoty jsem se nevyhnul.

Tvorbu pěny jsem již párkrát zkoušel, takže všechnu pozornost jsem mohl věnovat břitvě. K prvnímu doteku s pokožkou došlo až po chvíli nejistého "šermování" s břitvou kolem celé tváře, kdy jsem vyzkoušel snad všechny polohy a úhly. Břitva se krásně "zakousla" (ten charakteristický zvuk se snad ani nedá jinak popsat) do pěnou pokrytých vousů a první tah skončil úspěšně a bez krve. Již trochu jistěji jsem více či méně (spíše méně) oholil jednu půlku tváře. Ze zkušeností na fóru jsem se holení nad rtem bál, ale dopadlo dobře, ošemetná byla čelist.

Druhou půlku tváře jsem zkoušel oholit jak levou, tak pravou rukou a s nevalnými výsledky. Časem snad vychytám, která místa mi kterou rukou půjdou lépe. Nakonec jsem ještě jednou namydlil a škrabkou lehounce začistil nejhorší nedostatky, abych se mohl ukázat mezi lidi.

Suma sumárum, tak nějak jsem oholil velkou část tváře, utržil dvě tři drobné ranky a podráždil snad všechnu kůži na obličeji, přesto jsem cítil na konci jakousi spokojenost a těším se na další holení, která budou (alespoň doufám) kvalitnější a pohodovější. Vlastně jsem byl překvapen, že to dopadlo, jak to dopadlo. Obával jsem se horšího výsledku. Zásluhy na tom určitě má i Petr S. který mi břitvu přímo na tvář připravil. A samozřejmě všichni, kdož tu poskytli své rady a zkušenosti!

PříspěvekNapsal: 21 lis 2016, 20:41 

@bahno
A jak by řekl PetrS od teď už to bude jenom lepší.
Gratuluji k prvnímu oholení břitvou. První oholení většinou nebývá dokonalé, ale je dobré že nebylo příliš krve a máš odrazový můstek k dalšímu zlepšování. Určitě bych se zaměřil na správný sklon břitvy, který po vychytání minimalizuje podráždéní.

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 55 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 1 2 3 4 5 6

Všechny časy jsou v UTC+02:00