Fórum Břitva CZ

Fórum pro gentlemany oddané tradici holení břitvou
Právě je 19 zář 2017, 13:44

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 32 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 1 2 3 4 Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Poprvé s břitvou
PříspěvekNapsal: 02 kvě 2017, 14:32 

Dobrý den, koukám se na nové břitvy a je tam na výběr Obrázek může mi prosím někdo říct co znamená ten Serrierter? Díky :D :D

EDIT Wiking: To znamena ze ten krcek je prubezne cislovan. Kazda Britva pak ma svoje cislo.. jako napr. auta, strelne zbrane atd..
Je to vyhoda v pripade kradeze.. napriklad.. ty mas pak papir (dodaci list) s cislem Britvy a kdyz se ta Britva najde, neni problem urcit komu opravdu patri.
Serrierter bych prelozil do CJ jako seriovy popr. gramaticky vhodneji prubezne cislovany

PříspěvekNapsal: 11 kvě 2017, 18:37 

Dnes mi přišla nová kráska z http://rasiermesser-manufaktur.de/Obrázek je nádherná. Poprvé v životě jsem objednával z ciziny :roll: neumím cizí řeči a zvládnul jsem to ;) do týdne byla doma, včera mi přišla. Dnes jsem jí párkrát obtáhnul na řemeni a šel na holení. Zpívala krásně, ale podle mých představ to stále není :D stejně asi jako ta Dovo možná o něco lépe. Dovo jsem si myslím svojí neopatrností asi trošku ztupil :cry: asi jsem potrhal ostří :cry: Holení na 3x zabralo asi 40 minut :D :D jedno nepatrný říznutí na bradě ;) nemusel jsem použít kamenec. ;) Ještě to s ní asi párkrát zkusím, pak poprosím Petra jestli mi jí naostří, možná vlastně obě dvě :D :D Potřeboval bych ho mít nejspíš za souseda :D :D :D Přemýšlel jsem i o kamenech :D ale to už by mi asi doma neprošlo :lol: :lol: a navíc si nejsem jistý jestli bych to zvládnul, ale chtěl bych být soběstačný, jednak Petr nemá moc času :D a posílat mu to každých 14 dní by mě asi zrujnovalo :D :D Jinak od té doby co jsem začal holení s břitvou jsem použil bagr jen jednou a to potom jak jsem se dořezal Shawetou jinak jedu stále břitvou asi průměrně po třech dnech ;) už i pod paždí :lol: :lol:

PříspěvekNapsal: 01 čer 2017, 20:46 

Zdravím všechny ;) Tak hlásím že se holím stále břitvou, holím se asi tak 3x v týdnu a bagr jsem použil asi tak 4x za celou dobu. Dnes jelikož začínám chodit dlouho z práce a doma je stále nějaký chaoz :D tak jsem vytáhnul bagr Kent. Mám krém Taylor of Old Bond Street Aloe Vera mimo jiné který už pomalu dodělávám a moc s ním nešetřím, :D jelikož jsem se zbláznil a nakoupil zásobu různých krémů a mýdel do zásoby jak kdyby měla být válka :D :D Takže pěnu jsem si krásně vyšlehal v malé nerez misce štětkou Kent, kterou jsem se naučil posadit na obyčejmý hrnek s horkou vodou ;) pěna zůstává dost dlouho teplá ;) vyšlehal jsem si asi jen půlku, zbytek na tváři, bez jakýkoliv přípravy jen opláchnul teplou vodou a zbytek dodělal na tváři. V bagru mám žiletku Derby zelenou, kterou jsem musel korkovat, protože před tím jsem jí zkoušel v shawetě a pořezal a poškrábal jsem si celou pusu a krk :D holil jsem se s ní asi 3x. Takže nejdřív po směru, krásně to klouzalo, potom jsem si dal zase pěnu z misky, která byla krásně teploučká, proti směru za chvilku vše hotové a tvářička jako dětská prdelka, žádný říznutí, nikde to netahalo, žádný podráždění na krku, ;) myslím že ani dětská prdelka není tak hladká :lol: :lol: tak sakra proč mi to nejde tou břitvou taky tak :lol: :lol: už přestávám věřit, že se tak dá oholit i s břitvou :lol: :lol: s břitvou to není takové ani na po čtvrtý :roll: tak kde je ta chyba?? :lol: Samozřejmě to nevzdávám a budu to zkoušet zatím stále ;) :D To co mám dneska na hubě se mi ještě nikdy s břitvou nepovedlo :? Obrázek

PříspěvekNapsal: 01 čer 2017, 20:55 

Vím není to moc velký , ale na holení bagrem stačí. Na holení břitvou mám jiný větší ;)

PříspěvekNapsal: 01 čer 2017, 21:18 
Mistr Mentor

Styl broušení žiletky je rozdílný oproti Břitvě. Bagr a žiletka v něm mají mnohem blíž škrabce a tak pracují společně pod předem daným úhlem, pro co nejlepší oholení, zatímco Břitva aby dosáhla potřebného výsledku, potřebuje ostřejší úhel náklonu proti vousům.
Polož čepel naplocho na tvář, malinko odkloň hřbet od pokožky a kratičkými tahy vousy seřezávej.
Mělo by Ti to dělat pocit, že čepel po pokožce mnohem lépe klouže než při tupějším náklonu. Taky se prstama v pěně najdi kterým směrem Ti vousy rostou (na každé části obličeje je to jinak) a podle toho přizpůsobit směr tahu čepele. Břitva je na toto citlivější než bagr. Do toho můžeš více zatlačit aniž by hrozil zářez, zatímco u Břitvy musíš stále zlehka a tak když směr příliš netrefíš, tak je to více znát. Taky má Břitva ráda více mokrou pěnu a u zasychající pěny už opět krájení vousů přestává.
Tož pohodové holení a stále dobré ostří.
8-)

PříspěvekNapsal: 01 čer 2017, 21:46 

Díky budu se snažit ;) břitvy si střídám a stále si říkám která je tupější a chtěla by nabrousit asi :D stále se nemohu rozhodnout :D asi na tom budou obě stejné :D

PříspěvekNapsal: 01 čer 2017, 21:54 
Mistr Mentor

Každopádně vyzkoušej jestli ten náklon nebude dostatečně účinný pro spokojené holení.
8-)

PříspěvekNapsal: 01 čer 2017, 22:50 

@ladber1
Pěkná kráska, líbí se mi ty dřevěný střenky. Jaké je to dřevo? Přijde mi to jako oliva, má hezkou kresbu.
Břitva oproti strojku chce trochu odlišný způsob. Určitě je důležitější pečlivě vybrat mýdlo a co nejdokonaleji provést přípravu. Některá mýdla s břitvou moc nechtějí klouzat. Jak řekl PetrS, tak břitva chce vychytat správný úhel. Strojek má daný úhel od výroby a při pokusu o změnu pouze může přestat brát vousy. Oproti tomu břitva při nesprávném úhlu může nepěkně podráždit. Samozřejmě netlačit.
Držím palce a přeji ti posun ku předu.

PříspěvekNapsal: 02 čer 2017, 18:52 

Olivová je světlejší, tady to je podle překladače :D neumím Německy :D Dřevěná rukojeť
Tulipwood se vyskytuje ve východní části Jižní Ameriky. Stromy jsou vysoké až 10 m, kmeny dosahují průměru až 0,5 m. Barva dřeva je žlutavě růžová s nepravidelným načererveným pásem, bělové dřevo (relativně mladá, vnější vrstva z kůry) žlutá. Dřevo je velmi tvrdá, hustá a křehká, která může být snadno obrábět a leštit. Odolnost proti plísním a hmyzu je velká. Rosewood byl už v 18. století nábytku jako zvláště cenný a drahý "volný dřevo", který byl vyměněn kvůli jeho vzácnosti hmoty, a není-jak jinak obecně obvyklé - podle kapacity. Používá se jen zřídka masivní nejdodávanější dřevo se zpracovává na dýhy a používá se pro luxusní zboží.
( Tulipwood asi Palisandr ) :D koupil jsem jí tady http://rasiermesser-manufaktur.de/Rasie ... nholzheft/

PříspěvekNapsal: 27 čer 2017, 20:12 

Zdravím všechny břitevníky ;) dnes jsem obdržel slevu 10% z obchodu luxusní-holení, ale já už toho mám v zásobě pro několik lidí :lol: :lol: :lol: takže to nevyužiju a byla by škoda to nechat propadnout, tak kdo by měl zájem dejte vědět. ;) Jako dárek Vám věnujeme slevový kupón ****** na slevu 10% z nákupu, který můžete uplatnit v našem e-shopu Luxusní-Holení.cz. Slevový kupón je platný 1 měsíc od dnešního dne.

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 32 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 1 2 3 4 Další

Všechny časy jsou v UTC+02:00