Fórum Břitva CZ

Fórum pro gentlemany oddané tradici holení břitvou
Právě je 20 říj 2017, 07:21

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 54 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 21 úno 2012, 13:25 
Donátor

@tombal:
Pro vytvoreni excelentni peny neni zapotrebi mydlo na holeni v hodnote 500,-kc.. at jiz se slevou nebo bez..
Jsou jen 3 druhy holicich mydel:

1.) obycejne prumyslove
2) dobre z vybranych surovin
3.) prvni/druhe, ale pod drahou znackou

Ja z 2.) za 38,-kc vysleham takovou penu, ktera v nicim nebude pozadu jakemukoliv znackovemu mydlu!

"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)

PříspěvekNapsal: 21 úno 2012, 14:21 
Mistr Mentor

Vítám mezi námi další naše nové kolegy, SgnThomasino a Tombala.
Je velice dobře, že stále více gentlemanů nachází zalíbení v tak nádherném nástroji, jakým je Břitva.
Přeji Vám oběma stále dobré ostří a vždy pevnou ruku.
Zdravím, Petr.

PříspěvekNapsal: 21 úno 2012, 20:48 

Díky za přivítání :) Jen tak mimochodem, nechodí tady někdo na "The Fedora Lounge"?

PříspěvekNapsal: 27 úno 2012, 14:30 

chtel bych si koupit neco od Taylor of Old Bond St, krém na holení - nemáte nějaké zkušenosti?
(odkaz ani obrazek sem nedavam, aby to zase nekdo nepovazoval za spam...)

Díky za radu

PříspěvekNapsal: 27 úno 2012, 15:21 
Admin

Mrkni sem:

viewtopic.php?f=18&t=651

PříspěvekNapsal: 20 črc 2012, 17:52 

Zdravím pánové,

včera jsem ze zvědavosti pořídil Barbus v tubě a k tomu nejspíš nepříliš kvalitní štětku, je to prý imitace jezevce, na obličeji trošku škrábe, ale dá se to. K tomuto kroku jsem se odhodlal proto, že se v mém okolí lidé Barbusu "posmívali" a říkali, že ho používají pouze staří dědci a nebo skoro nikdo. Dlouho jsem si hrál s myšlenkou, že než se tomu začnu taky smát, tak ho nejdřív vyzkouším. No, a včera jsem tuto kouzelnou tubičku zakoupil. Hned jsem to samozřejmě zkusil, ale udělal jsem to špatně, málo vody, takže mi pěna na obličeji pomalinku zasychávala, ale i tak to bylo lepší než pěny ve sprayi, které mi vždycky nějak vyšuměly, zaschly a holení bylo tuze nepříjemné. Tak jsem do strejdy Gůgla napsal "Barbus holení" a vyjelo mi toto suprové forum, kde jsem se dočetl spoustu užitečných rad.
Začíná se mi líbit ten rituál rozdělávání pěny, jak se z toho malého hovínka na dně misky udělá takové množství krásné, nadýchané a smetanové pěny. Jelikož jsem se oholil včera tou špatnou pěnou, dnes nemám co holit, ale jak si pročítám toto forum, vždycky dostanu chuť a vyšlehám si trochu pěny, takže už tomu pomalu přicházím na kloub :)
Mám zatím obyčejného bagra, toho od Wilkinsona za pár babek, na břitvu si asi netroufnu, ale aspoň vyzkouším dobré žiletky.

Díky za všechny postřehy na tomto foru, nepročetl jsem ani čtvrtinu a už tak mi hodně dalo :)

PříspěvekNapsal: 21 črc 2012, 06:49 
Donátor

Vítej mezi námi Chestre,
hezký začátek. Jsi na dobré cestě k tomu, aby pro tebe holení nebyla jen povinná nutnost, kterou si musím odbýt, ale příjemný rituál na který se budeš vždy těšit. A to je fajn, udělat si z nutných věcí radost.

Zdraví,
Vlčák

PříspěvekNapsal: 21 črc 2012, 09:39 
Mistr Mentor

Ahoj Chestere,
vítám Tě mezi Biřtevníky. Přesně tak jako to popisuješ, to dost často začíná.
JEN TO ZKUSÍM...
a pak najednou zjistíš, že vše kolem holení může mít své kouzlo a být příjemnou záležitostí.
Postupně vyzkoušíš různé hustoty pěny (též mýdel) a uvidíš, že holení je o něčem jiném a pak jednoho dne si Tě najde Tvoje První Břitva a od té doby už žádné holení nebude tak jako bývalo dříve.
Stane se z něj relaxační zážitek.
Přeji Ti stále dobré ostří a vždy pevnou ruku.
Zdravím, Petr.
8-)

PříspěvekNapsal: 21 črc 2012, 12:31 
Donátor

Vítej nový kolego. Máš za sebou první zkušenost, že staré metody šlehání pěny na holení mohou dát lepší výsledek nežli použití přípravku z kartuše. Časem si zvykneš "stvořit" řidší, nebo hustší pěnu přesně podle toho, jakou zrovna potřebuješ. Nehledě na to, že i laciný Barbus je za cenu poloviční nežli laciný sprej. A začneš dumat, zda je opravdu pravda všechno co se dnes na nás v reklamách řítí...a začneš porovnávat. Pevnou ruku a nauč si holení užívat.

PříspěvekNapsal: 21 črc 2012, 15:23 

Děkuju za vřelé přivítání, vážím si toho.

Zatím to začíná pěkně... Dnes jsem byl nakupovat jídlo a hle, hned vedle stojí Rossmannův obchod. Samozřejmě jsem zaplul a vynesl si druhou štětku i se stojánkem, což je super, musel jsem si na tu první udělat provizorní a ten vypadá vážně strašně, koupil jsem si i další Barbus, teď v kelímku. Myslel jsem, že je to mýdlo, ale je to krém jak z té tuby, ale to neva, aspoň mám na pár měsíců vystaráno s pěnou a nakonec jsem vzal i vodu po holení Pitralon, takže už se těším, až se zase oholím.
Nejspíš za chvíli vlezu do vany, napařim se a pak na to vlítnu, i když toho zatím moc nenarostlo :)

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 54 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další

Všechny časy jsou v UTC+02:00