Fórum Břitva CZ

Fórum pro muže oddané tradici mokrého holení
Právě je 17 pro 2017, 09:03

Všechny časy jsou v UTC+01:00

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 40 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 1 2 3 4 Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 03 led 2014, 22:38 

Já mám hodně citlivou pleť a problém s podrážděním často, zvlášť pokud se holím denně, podráždení kolem pusy a pupínky jsou zajištěny, je dobré dát si pár dní pauzu. Takže pokud má někdo problémy s citlivostí, moje řešení je neholit se denně pokud to není nutné. Citlivost na kamenec a vodu po holení je třeba zkoušet a najít si to své, většinou je zde na foru chválen nivea balzám. :) Ostrá žiletka je u citlivé pleti základ, takže testování ostrosti je pro kolegy s hroší kůží. :)

PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 09:24 
Donátor

Citace:
Citlivost na kamenec
Otázka co kdo z nás považuje za citlivost. Osobně si po opláchnutí a lehkém osušení obličeje přejedu kostkou celou plochu která byla holena. Důležitý je zbytek vlhkosti, který umožní klouzání kamence bez zadrhnutí. Ještě se mi snad nestalo, abych tu a tam nezacítil štípnutí. Pokud to ale přeženu, cítím jak se kůže stahuje a mám nepříjemný pocit. To je ale chyba moje. Mám tak jistotu, že se maličké oděrky zatahnou a pokud se zapotím, obličej nepálí. Nechám oschnout a nanesu vodu po holení. Proto bych odděloval nepříjemné pocity štípání při aplikaci kamence od projevů, kterými se nám kůže snaží dát najevo že tohle teda ne..zarudnutí, svědění..které nezmizí do deseti, patnácti minut..Možná mám hroší kůži,ale já to takhle dělám a na to štípání se snad i těším. Největší problém je ale spěch..pokud se snažím v pěti minutách oholit a vypadnout z domu...mám zaděláno na problém

PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 13:45 

Relko, to to máš ještě dobrý.
Já taky používám kamenec na celou tvář, pořádně se s ním potřu, pálí to jak... ani nevim co. Nechám ho na tváři zaschnout, mezitím ošetřím břitvu a uklidím, pak ho spláchnu znovu ledovou vodou, osuším a dám vodu po holení a popř. ještě balzám. Kůže mě sice ještě pár chvilek pálí, ale pak to přestane a pohoda. Kdyych to neudělal, tak jsem si jist, že mám tvář plnou pupínků a jak oškubaný husák, taky tak celou rudou.

PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 14:26 

Pánové, název tohodle článku je špatná technika holení nebo nesprávně zvolený holící strojek. ;)

Takže bych sem nezanášel pocity po použití vody po holení nebo použití kamence, to patří jinam.

PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 15:46 

Naopak to sem patří, Keso se ptal sice na špatnou techniku nebo špatně zvolený stroječek, ale podle popisu se zdá, že příprava před holením je v pořádku, a merkur 34c platí jako zlatá střední cesta, není to začátečník, takže technika holení snad nebude nějak špatná. Snažíme se jen popsat svojie zkušenosti a nějak poradit. ;)

PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 21:00 

Keso hľadá aj iný agresívnejší strojček. Mám pocit, že Kesovi veľmi dobre rozumiem. Mám alebo som mal podobné problémy. Merkur 34C je aspoň v mojom prípade veľmi jemný a práve v oblasti krku, kde je koža v oblúku, sa zasunuté ostrie v štrbine niekedy ani nedostane k pokožke a to láka majiteľa pritlačiť. Ono to pod jemným strojčekom necítiť, ale vtedy ostrie práve reže, zbrusuje kožu a dráždi. Mne napríklad nevadí sem tam bodka krvi. Horšie je podráždenie na veľkej ploche hoci bez krvi. Toto potom páli. Mám skúsenosť, že agresívnejší strojček síce nejde tak ľahko po pokožke, pocitovo akoby to šiel celé porezať, ale výsledok je lepší. Kesovi by som však poradil najprv podložiť pod žiletku, alebo nad ňu inú žilteku ktorej ostria odstrihne silnými nožnicami. Tým si urobí dočasne zo svojho 34C agresívnejší strojček ešte pred tým, ako sa rozhodne kúpiť Fatip piccolo. Inak tiež sa holím denne, ale striedam oholenie dohladka a oholenie len na dva ťahy. Každý druhý deň sa holím dohladka a kontrolujem hmatom a dohoľujem. No každý prvý deň sa holím po srsti, potom proti a keď cítim hmatom nejaké to malinké strnisko, neriešim to. Inak by sa koža nestihla regenerovať.

PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 21:31 

Vynechání třetího tahu je někdy lepší než krvavý krk, ale u mne i pomohlo změnit směr prvního tahu, například právě na krku, kde polovinu krku holím směrem nahoru oproti zbytku tváře jinak by mne límeček u košile umučil :)

PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 23:01 

skusim ten trik co odporucal @slovak boy. Zajtra cvaknem nejake pouzite ziletky a vypodlozim featherku co mam v strojku

PříspěvekNapsal: 05 led 2014, 11:50 

Pani, trik od @Slovak Boy je fantasticky. Vypodlozil som Faether ziletku (toto mohlo byt tak 5-6 holenie) pouzitou ziletkou, tym sa zvacsil priestor medzi ziletkou a combom. Holenie dostalo uplne iny raz, polo pocut ten zvuk ako na youtube videach ked ziletka reze. Taktiez som az zauvazoval ci treba treti pass alebo netreba. Podrazdenie koze ziadne, len jeden mensi zarez, ale to som si nedal pozor.
Zaver je taky, ze agresivnejsi strojcek by mi pomohol. Otazka znie, ci treba novy strojcek alebo ostat len pro tomto vylepseni (vypodlozena ziletka) A ak novy strojcek tak ktory. :)
Zrejme sme ukoncili jednu dilemu a zacali druhu.

PříspěvekNapsal: 05 led 2014, 13:31 

@Slovak Boy : suprovní nápad s podloženou žiletkou :P
Takže technika dobrá, ale jsme zpátky u dilema který strojek.

Nejlepší by bylo nakráčet do prodejny s vlastním umývadlem, holícím mýdlem, štětkou a postupně si vyzkoušet
všechny strojky co tam prodávají :mrgreen:
No a potom v blázinci se už tak často holit nepotřebuješ :lol:

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 40 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 1 2 3 4 Další

Všechny časy jsou v UTC+01:00