Fórum Břitva CZ

Fórum pro gentlemany oddané tradici holení břitvou
Právě je 20 říj 2017, 07:21

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Podrážděná pokožka po holení
PříspěvekNapsal: 23 kvě 2014, 19:23 

Přemýšlel jsem, pod jaké téma tuto mou zkušenost zařadit. Nakonec jsem zvolil neutrální.
Myslím si, že jsme snad všichni měli alespoň jednou podrážděnou po holení pokožku a to zvláště na krku.
Nejenom, že to obtěžuje, ale není to ani estetetické. Bílá košile, hladké oholení, ale krk. No hrůza. Samá červená tečka, anebo červené flíčky.
Pokud se mi něco podobného stane, používám na postižená místa lékové masti, které jako volně prodejné léky kupuji v lékárnách.

1) Calcium Pantotenat mast (kalciová mast) - intenzivně podporuje obnovu poškozené pokožky. Používá se
na špatně se hojící drobná poranění.

2) Infadolan mast - tato mast slouží k regeneraci kůže (podobný efekt jako kalciová mast).

3) Sudocrem - používá se na podrážděnou a začervenalou pokožku.
Hůře se roztírá, musí se chvilku počkat až se vstřebá. Účinek nejlepší. Hojení je viditelné
do 24 hodin.

Jak vy ostatní řešíte podobný problém? Máte jinou metodu a nebo tomu necháváte volný průběh?

Předmět příspěvku: Re: Podrážděná pokožka po holení
PříspěvekNapsal: 24 kvě 2014, 00:06 

Ponechávám tomu volný průběh. Jen když jsem měl vysušenou pokožku až to svíralo, tak použil čisté sádlo z ledničky. :oops:
Od jisté doby, kdy používám kvalitní mýdla od kolegy Wikinga, už to nemám zapotřebí. :)
A ještě dodržet pár zásad: netlačit na břitvu či žiletku, maximálně tři oholení a bez kvaltování. 8-)

PříspěvekNapsal: 24 kvě 2014, 06:22 
Donátor

Podrazdena pokozka po holeni je siroke tema.
Je to souhrn mnoha malickosti, ktere jako celek musi byt v dokonale harmonii ;)

Ano, ten kdo ma citlivejsi pokozku, ten ji ma drive podrazdenou nez ten kdo ji nema tak citlivou.

Fakt je ten, ze je lepsi podrazdeni predchazet a vyvarovat se toho, nez to podrazdeni pak lecit.

Panthenol a sudokrem jsou super veci, vse mame doma, ale kupodivu jsem si je jeste nikdy nemazal na oblicej/krk.
Pouzivala je nase dcera na prdylku kdyz byla miminko.

Take si myslim, ze urcitym mydlem na holeni a VPH se to da aspon castecne eliminovat. Nektere mydla obsahuji ruzne vytazky z bylin, ktere jsou vhodne na ochranu pred podrazdenim. Jina zase obsahuji latky, ktere uz samy o sobe drazdi pokozku.

Dale cim lepsi zmekceni, tim mensi podrazdeni. Je nutne nechat penu aspon 5 min pusobit. Taktez mnohe VPH obsahuji vytazky z bylin, popr. jine zklidnujici latky.

Potom samozrejme ostrost ziletky nebo Britvy je dulezity faktor, a jako posledni faktor vidim techniku holeni.
Stary ostrileny britevnik nebo bagrista uz to ma "v ruce" ty pohyby strojkem/britvou ve tvari na rozdil od pubescenta ktery vcera odlozil elektricky strojek a poprve se oholil nejakym vicebritem.

Netlacit na to, britva/bagr neni rydlo :lol:
Pokud nic nebude pomahat, doporucil bych vynechat holeni proti srsti, a holit se jen po a z boku.
Pri pouziti vyse zminenych rad a pri holeni po srsti snad ani neni mozne se podrazdit.
Jestli ani to nepomuze, zasel bych k dermatologovi, at poradi.

Preji pekny sobotni den.
L.

"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)

PříspěvekNapsal: 24 kvě 2014, 08:22 
Donátor

Co říci víc.Zatím jsem to moc řešit nemusel, tak dávám vyhojení volný průběh. Jediné co občas musím, je kousek tolpapu na ranku, nechat zaschnout a šetrně sloupnout. Potom opatrně s vodou po holení, ráda rozpustí jemný stroupek. Tak ji někdy ani nepoužiju a nechám tvář jen potřenou kostkou kamence. Nic moc to není, ale nekrvácím. U mě se podráždění nejčastěji projevuje jako důsledek občasného zatemění mysli .."ona ta žiletka vydrží, vždyť minule to ještě šlo"...a teď zrovna pospíchám. Břitva dává najevo otupělost daleko déle a tak nějak pozvolna. Už když ji beru do ruky, tuším že jsem měl vzít jinou...ale. Dobře mi tak. Jenže kůži máme každý tu svou a každá má jiné nároky a potřeby. Prostě musí každý poznat sám sebe a respektovat se. Ale ty to zvládáš, víš kam sahnout pro pomoc.

PříspěvekNapsal: 24 kvě 2014, 14:08 

Shrnutí Wikinga a relky - to jsem celý já :P

Před rokem jsem s bagrem začínal, technika nic moc vychytaná, výsledek odřený krk každou chvíli.
Po roce technika holení pro moje potřeby vychytaná, člověk si za tu dobu srovná obličej k obrazu svému :mrgreen:

Teď je mým hlavním problémem občasné zamyšlení nad tím, co mně čeká až se doholím.
Je to vždycky stejné, chvilkové zamyšlení a pak použití kamence, protože jak to může dopadnout, když se člověk nevěnuje holení ...

Všechny časy jsou v UTC+02:00