Fórum Břitva CZ

Fórum pro muže oddané tradici mokrého holení
Právě je 17 pro 2017, 08:58

Všechny časy jsou v UTC+01:00

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 23 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 1 2 3
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 14 úno 2015, 09:24 

Právě že také na levé straně to je ten vtip :D

PříspěvekNapsal: 14 úno 2015, 10:47 

Mám také jedno místo na levé straně které prostě pravou rukou pořádně neoholím - prostě zápěstí nestočím tak aby byla břitva v ideálním úhlu vůči tváři. Tento malý kousek jsem začal zkoušet levou rukou a jako největší problém se mi jeví že mozek nespolupracuje s levou rukou a neustále při pohledu do zrcadla nakláím břitvu do špatného úhlu :D. Nejlepší pro mě je břitvu přiložit a pak nechat přirozeně "sklouznout" ani s přitom třeba nedívám do zrcadla ....a samozřejmě časem se to lepší.

PříspěvekNapsal: 15 úno 2015, 10:17 
Donátor

Já při holení břitvou používám jak levou tak pravou ruku, ale jelikož je pravá přeci jen šikovnější, tak je pravá k levé v poměru asi 60:40 někdy možná i 70:30. Když jsem levou trochu trénoval, tak jsem to zkoušel otočit a holit se 70% levou rukou a zbytek pravou. Pomohlo to, ale i tak stále preferuji pravou ruku a při holení stráví břitva v pravé více času. Při holení shora dolů (po směru růstu vousů) je to s břitvou pohoda všude. Největší problém mám s holením na krku pod pravou čelistí proti směru růstu vousů. S bagrem nemám problém nikde, bagr je z mého pohledu jednoduchý a není potřeba jej ani přendávat z jedné ruky do druhé. Ale osobně pociťuji větší podráždění po holení bagrem jak břitvou. Prostě břitva má mnohem jemnější ostří a to si je již brousím sám a vím, že nedosahuji kvalit nabroušení Petra, Irenka a dalších kolegů. Žiletky již mám jen japonské Feather. Dojde na ně ale jen asi v 10-20% holení. Břitvu preferuji.

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 23 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 1 2 3

Všechny časy jsou v UTC+01:00