Fórum Břitva CZ

Fórum pro muže oddané tradici mokrého holení
Právě je 25 čer 2018, 01:54

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 59 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: První holení břitvou
PříspěvekNapsal: 05 bře 2016, 21:45 
Mistr Mentor

Gratuluji k prvnímu oholení a hned bez následků a k plné spokojenosti.
Tak vzniká láska k Břitvě na jeden furt...
V Tvém podání slovo "primitivní" chápu jako hold a úctu k nástroji na první pohled tak jednoduchému, který umožní prostým tažením po tváři, tak dokonale oholit.
Jak primitivní a přitom úžasně dokonalé.
:ugeek:

PříspěvekNapsal: 05 bře 2016, 22:41 
Donátor

V jednoduchosti je krása.

PříspěvekNapsal: 22 dub 2016, 08:38 

Ještě nedávno by mě ani nenapadlo, že se někdy budu holit břitvou. Včera jsem učinil první zkušenost. Rozbalil jsem čerstvě doručenou, dříve Yaronovu, břitvu A.F. Bannister & Co., pokochal se pohledem, a odhodlal se k prvnímu oholení. Přistoupil jsem k němu s respektem, který se projevoval mimo jiné tím, že jsem zapomínal stírat pěnu z břitvy, takže jsem se chvílemi na tváři ztrácel. Mám ještě hodně co vylepšovat-jsou místa, která jsem nakonec přetáhnul bagrem, poněvadž mi už docházela pěna a ostrůvky porostu stále vzdorovaly. Některé hmaty prostě musím teprve vyzkoušet. S výsledkem jsem docela spokojen - jednak proto, že jsem se k tomuto způsobu holení vůbec přiměl, druhak protože se nekonaly žádné krvavé lázně, jen drobný zářez na bradě a taky proto, že podráždění pokožky nestálo za řeč. Rozhodně mě to zaujalo, a těším se na příště.

PříspěvekNapsal: 22 dub 2016, 08:59 

Jen tak dál.... ;)
8-)

PříspěvekNapsal: 22 dub 2016, 15:54 
Donátor

@retroman: gratuluji k prvnímu holení a jen tak dál. Věř tomu, že moje začátky nebyly lepší, jenom s tím, že já jsem byl tvrdohlavý a tou Břitvou jsem to chtěl vzít všechno a potom jsem měl 2 dny podrážděnou pusu, jako kdybych proběhl trnovým keřem :).
Břitvou bych se holil, jen když máš opravdu čas a můžeš si to vychutnat, nějaké rychlé holení řeším i já raději bagrem.

PříspěvekNapsal: 12 čer 2016, 16:28 

Vážení břitevníci, dovolte abych se pochlubil svými drobnými pokroky, které cítím, že jsem učinil. Právě jsem dokončil své 4. holení břitvou. Použil jsem krém Barbus sport, starou měkoučkou štětku Wilkinson (asi imitace jezevce), dříve Yaronovu břitvu A.F. Bannister a VPH Alpa Windsor Fresh.

Těší mě, že se již dokažu oholit komplet, aniž bych někde něco musel doholovat bagrem, výsledek je příjemný, nejsem podrážděn, občas nějaká krvavá tečka. Měně spokojen jsem s hladkostí oholení, nejhůře se mi daří brada, kde se břitvou těžko skládám a zároveň tam mám o dost tvrdší vousy než jinde. A celkově mám stále rezervy v přípravě mýdla, poněvadž jej mám stále příliš suché, takže mi přisychá na tom konci obličeje, kde jsem nezačal. Potěšující je, že na vlastní kůži cítím, že je to stále lepší a lepší. Ale pomaleji, než by se mi líbilo. Těším se na příští holení, a pro mně zatím nezvyklý, zpěv pracující břitvy.

PříspěvekNapsal: 12 čer 2016, 16:39 
Mistr Mentor

GRATULUJI.
A bude to stále lepší a lepší... :D

PříspěvekNapsal: 13 čer 2016, 17:03 

Tak po dlouhé době můj "status update". Po několika prvních týdnech, kdy jsem se břitvou holil jednou za týden, viz začátek tohoto vlákna, jsem po nějaké době břitvu odložil. Důvodem bylo to, že jsem stále necítil žádný pokrok a nastoupila tzv "nulové fáze", během níž se objevily i myšlenky na prodej obou břitev i řemene. Nicméně, tato fáze pominula a já se na břitvu vrhl s novým úsilím. Asi měsíc, možná o něco déle, používám břitvu při každém holení, dva průtahy, vesměs stejným směrem, ale při posledních několika holeních byly podniknuty i pokusy i směr "zdola nahoru" a "napříč". Co se velmi zlepšilo, je sebedůvěra při práci s břitvou, už se neklepu strachy :-), ale respekt samozřejmě zůstává. Někdy se přistihnu, že břitvu přiložím naprosto bezmyšlenkovitě, automaticky a to je potom pocit. Také se už neholím jen samotným koncem břitvy jako ze začátku, ale čím dál více používám větší a větší část břitu. Někdy se naopak přistihnu, že břitvou kroutím kolem a kolem a hledám, jak ji na dané místo přiložit - zejména na levé části brady, tam, kde "trimuji" bradku, na rozmezí brady a lícní kosti, kde mám vousů asi nejvíce a nejtvrdších. To potom raději břitvu odložím. Taky se mi stalo vícekrát, než je mi milé, že jsem koncem břitvy (střenkou) zavadil o zrcadlo, jak se snažím tam co nejlépe vidět. Naštěstí nikdy při tom nebyla břitva na tváři, to bych asi skončil s jizvou jako Fanfán Tulipán :-). Stále si netroufám přehodit břitvu do druhé ruky, jsa pravák, mám levou ruku skutečně levou. Abych to shrnul, bojuji, cvičení skutečně dělá mistra, na nic netlačím a myslím, že pomalinku získávám takovou tu svalovou paměť, kdy ruce už provádějí nacvičené pohyby automaticky. Sice zdaleka ne s takovou jistotou a bravurou jako při holení bagrem, ale zlepšuje se to. Dva průtahy břitvou, třetí bagrem a je hotovo.

Zatím se mi pro břitvu asi nejlépe osvědčilo mýdlo Cella (takové to v kilovém balení), perfektně klouže, nezasychá a dokonale zvláčňuje. O té madlové/marcipánové vůni ani nemluvě.

Jan mám pocit, že moje zednářka už bude pomalinku potřebovat břebroušení...

PříspěvekNapsal: 29 srp 2016, 11:59 

Zdary všem.
V sobotu jsem poprvé vyzkoušel s velkým respektem holení břitvou.
Napařil jsem obličej, nejdříve ve sprše, pak ještě ručníkem, namydlil a pustil se do akce.
Byl jsem opravdu hodně opatrný a vyplatilo se, neřízl jsem se.
Trochu obavy jsem měl, když přišel na řadu krk, ale podařilo se. :D
Je to skvělý pocit... ;)

PříspěvekNapsal: 29 srp 2016, 12:56 

Jen tak dál a hlavně se nenechal odradit drobnými nedokonalostmi. To se všechno poddá a jak by napsal PetrS Od teď už to bude jenom lepší.
Gratuluji!

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 59 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další

Všechny časy jsou v UTC+02:00