Fórum Břitva CZ

Fórum pro gentlemany oddané tradici holení břitvou
Právě je 20 říj 2017, 07:18

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 46 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 1 2 3 4 5 Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Poprvé s břitvou
PříspěvekNapsal: 08 dub 2017, 20:17 

Pokud by je někdo chtěl /uměl / vyrobit za rozumnější peníze ,hned bych jeden bral.Co jsem pochopil z těch obrázků,tak průměr horní misky je 115mm a hloubka 50mm.

PříspěvekNapsal: 16 dub 2017, 12:11 

Zdravím všechny. Břitva mi již přišla nabroušená od mistra ;) Tak jsem to včera zkusil a musím říct, že jsem byl docela zklamaný. Asi jsem od toho čekal víc. Z nějakých videí jsem měl nastudovanou teorii jak nejlépe břitvu držet a tak. Já vím teorie je jedna věc a praxe druhá. Nějak se mi to nedařilo, šlo mi to o něco líp než když jsem se holil s tou tupou :D tím proboha nechci říct že je břitva tupá!!! Vím že to dělám špatně já. Čekal jsem že mi to půjde lépe a ono nic tak jsem byl nervózní a moc se nedařilo v jednu chvíli jsem si řekl, že jsem se asi na to měl vyprdnout, že na to zkrátka asi nemám. Špatně jsem to držel, břitvu jsem měl asi moc kolmo protože to tahalo, když jsem ji víc položil tak se mi tváře hýbali i když jsem si je snažil napínat druhou rukou, mám tam kůže víc než je třeba :D lepší by bylo kdybych je neměl tak buclaté :D Pěna mi začala rychle schnout, je pravda, že i ta pěna mi ten den moc nešla rozšlehat, to bylo asi už znamení to včas ukončit :D Ten den asi na to nebyl ten správný :D :D Krk jsem měl pěkně podrážděný :D Myslím si že ta příprava před holením nebyla ta pravá. Ale dnes druhý den si sahám na tváře a říkám si že by to mohlo růst rychleji abych na to zase vlítnul ;) Doufám že mě ty neúspěchy vydrží dlouho a vydržím ;) Včera jsem přemýšlel o tom že na to asi zkrátka nemám, že to vzdám, ale jak říkám přešlo mě to a za dva tři dny jdu do toho zase :D S Petrem jsme to trošku probrali dal mi pár dobrých rad, pro něj pár :D pro mě to je na celou stránku :D a tímto mu i moc děkuji za všechno a hlavně za trpělivost ;) vím že je hodně vytížený. Možná že nebudu čekat tak dlouho a prubnu to už dneska :D :D jak to nebude stačit dorůstat ;) asi přijde na řadu manželka :D :D Když jsem koukal z okna viděl jsem že i pes je nějak po tý zimě zarostlý :D :D

PříspěvekNapsal: 17 dub 2017, 08:49 
Mistr Mentor

Nevzdávej to, zkus změnit postup podle návodu a hlavně se nesnaž oholit, ale jen vyzkoušej se holit a uvidíš, že to půjde.
8-)

PříspěvekNapsal: 26 dub 2017, 20:15 

Zdravím všechny ;) s holením břitvou stále tvrdě bojuji ještě jsem to nevzdal ;) Asi před týdnem jsem se do toho pustil znova. ;) Bohužel čeho jsem se nejvíc obával se asi naplnilo :( udržet břitvu stále krasně ostrou :( vše jsem měl nastudováno, vykoukáno na netu, instrukce od Petra, takže teorie až až :D horší už to bylo s tou praxí :( Obtahování na řemenu. :( Když jsem to zkoušel se starou břitvou na koženým opasku tak jakštakš, ale jak jsem se pustil s tou nově naostřenou, tak čím víc jsem se toho bál tím to bylo horší a jedna chvilka nepozornosti a malinko jsem říznul do řemenu bohužel. :roll: Tak jsem zkoušel obtahovat mimo poškození řemene. :cry: Celý naštvaný na sebe jaký jsem nemehlo, jsem se pak odhodlal na holení, říkal jsem si zkusím to jak to nepůjde hodím břitvu do krabice a nejspíš s tím skončím :cry: Ku podivu holit docela šlo, trošku to tahalo, ale nebylo to tak strašný, holení docela uspokojivé, žádný říznutí, sem tam nějaký pupínek jsem zarovnal :D Dvakrát celý obličej a brada se spodním rtem asi na počtvrtý :D nebylo to úplně na sto procent, ale byl jsem spokojený ;) Břitva nejspíš nebude už tak ostrá, ale posílat to každý týden nabrousit taky nemůžu ;) Mezi tím mi poslal otec starou břitvu a shawetu v domění že to je taky břitva :D :D a tak jsem asi usoudil že ta shaweta pro mě bude asi nejlepší ;) vyměním jen žiletku, naučím se jak pořádně při holení držet, naučím se správnou techniku a pak se vrátím k břitvě ;) tak asi za tři dny, jsem obdržel balík nějaký žiletky, mýdlo ;) Nechal jsem vyklidit kuchyň rozložil vše na stole :D vypadalo to jak kdybych se chystal otevřít Barber Shop :D :D jen klienti chyběli :D Nasadil jsem žiletku zelenou Derby. Vyšlehal pěnu a dal se do toho :D začátek supr ;) levá strana dobrý pravá strana dobrý ;) ale brada, krk, kolem rtů katastrofa :D byl jsem tak dořezaný a poškrábaný že jsem myslel, že dáme malou k babičce aby neměla ze mě hrůzu, byl jsem jak s hororového filmu :D :D ztratil jsem mnoho krve :D nešlo to zastavit :D když jsem přišel ráno do práce všichni vyklidili místnost :D snažil jsem se to svéct na manželku :D :D že mě doma týrá :D nikdo nevěřil :D Nedavno jsem četl tady na foru o těch žiletkách a dozvěděl jsem se že zrovna tady ty Derby by se měli korkovat, tak si myslím že ty škrábance byli od toho ;) na něco to musím svéct :D za ty říznutí jsem si mohl sám vím to :D Tak jsem si řekl, že na nějaký čas shavetu i břitvu odložím a dopřeju puse welnes v podobě bagru, aspoň na nějaký čas :D :D po nějaké době až se ztratili jizvy, obličej zase vypadala jako lidská :D jen lehce zarostlá a tak jsem se zase odhodlal holit bagrem :D otevřel jsem krabičku ve které mám ty svoje poklady a chystal se vyndat bagr a dát do něj nějakou ze zakoupených žiletek. Ale co se nestalo :shock: oči mi sjeli na tu mojí krásku :D se kterou jsem vedl urputné boje :D nemohl jsem jí tam nechat, tak smutně na mě koukala a chtěla se pomazlit ;) tak jsem bagr nechal bagrem a vyndal břitvu ;) na řemeni jsem obtáhnul, jednou vlas to řezalo jednou zase né :shock: tak jsem vlítnul na holení ;) dopadlo to dobře žádný říznutí, ani škrábanec jen lehce pálil krk. ;) ;) trvalo to sice asi hodinu :D ale byl jsem spokojený. Druhý den už jsem si ráno zase sahal na tváře a nedočkavě čekal až to povyroste abych se mohl jít zase holit :D :D Dneska už jsem to nevydržel sice to nebylo moc velký, ale přišlo mi nové mýdlo tak jsem si ho chtěl vyzkoušet.Holení bez říznutí, bez škrábance asi zase taky hodinu, nejvíc dělá problém brada, kolem pusy a krk. Dokončil jsem to vše jako vždycky ;) začal obtahovat břitvu a zase jsem fiknul do řemenu :cry: já bych si nafackoval :oops: :cry: tak jsem se to zase snažil opravit, ale myslím že jsem nadělal víc paseky jak užitku. :oops: Takže holení se pomalu začíná dařit, ale to udržování ostří je pro mě asi největší problém :cry: ale dokud to půjde tak se toho zatím nevzdávám ;)

PříspěvekNapsal: 26 dub 2017, 20:39 

@ladber1
jo takhle začíná dlouhý a hezký vztah s kráskou. Gratuluji k tomu, že jsi vydržel a překonal počáteční těžkosti. Abych tě utěšil, tak můj první řemen, který je také od Petra má též nejeden zásek. Vždy se zářez objevil ve chvilce, kdy jsem to nečekal. Nyní po cca 3 letech mohu říci, že mám situaci asi rok pod kontrolou, nepřibývají zářezy na řemenu a holení je při dodržení všech pravidel v 95% bez podráždění. Za tu dodu mám pouze jeden problém, né vždy se mi podaří oholit pomocí břitvy na BBS. Někdy to má na svědomí nabroušení, které si provádím sám a jindy bych to svedl na sklon břitvy, nebo na tlak na břitvu. Nyní se pořežu pouze když v nepozornosti potáhnu břitvu do boku.
Pokud nemám čas, nebo vyjímečně náladu na břitvu, tak použiju bagr (nyní mám mnoho žiletek na zkoušení a tak mu to napomáhá).
Vydržaj pionier ;-)

PříspěvekNapsal: 26 dub 2017, 20:48 

Díky snažím se ;) nevím co je BBS :D Máš furt ten samý řemen? Nevadí břitvě ty zářezy? Chtěl bych si umět břitvu taky nabrousit, ale na to asi nemám :(

PříspěvekNapsal: 26 dub 2017, 20:48 

Jééé a koukám Plzeňák tak to jsme sousedi ;)

PříspěvekNapsal: 26 dub 2017, 21:16 

BBS (Baby butt smooth shave) = "oholení na dětskou prdýlku". Řemen mám nyní jen od PetraS, mám od něj dva, jeden je dlouhý a druhý o kousek kratší bez držadla, funkci plní dobře. Již nějakou dobu koketuji s otázkou koupě jiného řemene. Líbíl by se mi trochu širší koňský řemen, který sem měl doma při dodávce společného nákupu a materiál řemenu byla pohádka. řemen od Perta je dobrý ale ten koňský byl na omak z jiného světa, jen ta cena. Osahal sem si KANAYAMA CORDOVAN STROP, tuším že to byla varianta 30000. Objednávku sme řešili na http://www.japanesenaturalstones.com . Momentálně je cena po přepočtu 1500x3,75 Kč. Uvažoval sem i o tom dodělat si řemen Kanoyama Kordovan sám doma a použít na to http://www.japanesenaturalstones.com/ka ... her-strop/ . Jen mne odradilo poštovné. Pokud bych našel někoho s kým se podělím o dopravu z JNS, tak do toho jdu okamžitě, ale zatím jsem neměl to štěstí, možná to za nějaký čas zvládnu.

PříspěvekNapsal: 26 dub 2017, 22:01 
Mistr Mentor

VYDRŽ ladber1,

od teď už to bude jenom lepší a lepší. Postupně a po částech přidávej plochu tváře a uvidíš, že se to vše poddá a budeš spokojený. Obtahování je otázka cviku a důvěry ve své pohyby. Obtahuj POMALU, JEŠTĚ POMALEJI A NAKONEC ÚPLNĚ ZPOMALENĚ.
Teprve až zjistíš, že se při pomalém pohybu po řemenu už v podstatě nemusíš dívat jak táhneš Břitvu, tak můžeš malinko rychleji táhnout, ale stejně je lépe pomalu. Rychlost a přítlak škodí. Pomalu a zlehka je ta pravá hedvábná cesta a na tváři je to to samé.
8-)

PříspěvekNapsal: 01 kvě 2017, 16:25 

Dobrý den, tak hlásím další oholení břitvou. Z hodiny jsem se dostal asi na třičtvrtě :lol: občas kolem mě může někdo projít, ale raději všechny vyženu z kuchyně a jsem tam sám :lol: zaberu svou výbavou celý stůl a jdu na věc :lol: navíc jsem si přibral ještě lavor s horkou vodou a vše se odehrává v kuchyni :D pořídil jsem si i skříňku na všechny věci hlavně aby byla na zámek ;) sice to není skříňka na holení ale šperkovnice ale mě to stačí :D holení docela dobrý jen dvě nepatrný říznutí na kamenec to dnes nebylo vůbec, jen trošku pálí krk a nepatrná vyrážka. Ale furt to není jak bych si představoval :( Břitva trošku tahá, myslím si že jsem si asi potrhal ostří :( :( možná při 2x říznutí do řemenu, možná jsem trošku víc přitlačil při obtahování :( možná mám špatný úhel při holení :( vlas mi to zkrátka ne a ne uříznout :D :D proto si myslím že to tahá a lehce neklouže. Tak zatím s tím furt nějak bojuju, ale nevím jak dlouho to vydržím :D jak se mi něco nedaří jsem trošku nervák :lol: Nechtěl bych dopadnout tak abych posílal každý týden břitvu na nabroušení :roll: Nebo přejdu na něco jinýho :D :D https://youtu.be/4uotjB6XdRw [/youtube]

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 46 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 1 2 3 4 5 Další

Všechny časy jsou v UTC+02:00