Fórum Břitva CZ

Fórum pro muže oddané tradici mokrého holení
Právě je 20 zář 2018, 20:39

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 24 příspěvků ]  Přejít na stránku 1 2 3 Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: O holení "obouruč"
PříspěvekNapsal: 06 úno 2010, 22:57 

Zdravím, měl bych takový dotaz. Často tu čtu jak se holíte pouze jednou rukou a v tématu "rychlé holení" kde si chlapík holil každou tvář jednou rukou píšete že se jedná o zkušeného mazáka,,, je skutečně tenhle styl holení se "obouruč" tak nezvyklý?
Když jsem se totiž učil holit břitvou, záhy jsem zjistil že se podobným způsobem holím instinktivně. Nebo je to jen taková další zvláštnost nás leváků? :: chybí mu smajlík zmateně se drbající na hlavě ::

Předmět příspěvku: Re: O holení "obouruč"
PříspěvekNapsal: 06 úno 2010, 23:19 

Zdravím, budem odpovedať sám za seba. Za skúseného mazáka sa rozhodne nepovažujem. Tiež som ľavák, ale holiť sa trúfam iba jedno - ľavo ručne. Držiac britvu v pravej ruke - bál by som sa ju priložiť k tvári. Ale keď sa napr. rozhodnem potrápiť gitaru, tak ju držím ako praváci (keď som s ňou začínal, nechcelo sa mi komplikovať si život prekladaním strún, tak som sa to naučil takto). Každopádne Vašu obojručnosť Vám závidím. Ak je to tak ako píšete, že Vám to ide inštinktívne, tak by som si to na Vašom mieste pestoval - časom možno skúsil holiť aj opačné tváre (ľavú pravou rukou a naopak). Myslím, že objručnosť može byť užitočná.
Každopádne Vám držím palce a želám veľa príjemných pocitov pri holení.

PříspěvekNapsal: 06 úno 2010, 23:24 

Já sem sice pravák, ale musím se taky holik obouruč. Nějak si neumim pravou rukou oholit pravou tvář. Tak musím střídat.
Jsem vůbec nějaký divný pravák, protože hokejku držím jako levák, zuby si čistím levou, na záchodě používám levou... :lol: pravou vlastně jen píšu :lol:

PříspěvekNapsal: 06 úno 2010, 23:31 

Díky za odpověď Rogu, za mazáka se taktéž nepovažuju, spíš za učedníka - mírně pokročilého. :D
Na vše ostatní krom břitvy a příboru jsem čistokrevný levák ;) ale techniku střídání rukou/tváří určitě vyzkouším a děkuji za inspiraci.

Mathasi, Já si zase holím levačkou levou tvář a obráceně :) , zatím mi to jinak připadlo divně třes ruku ale díky dnešní inspiraci mám co zkoušet.

PříspěvekNapsal: 07 úno 2010, 12:10 
Mistr Mentor

Jsouce čistokrevný pravák,
tak se umím oholit jen pravou rukou. Avšak po asi dvouměsíční nepoužitelnosti pravé ruky, jsem se musel učit vše dělat jednak jednou rukou ale hlavně vše levou. Dokonce i na wc a tam jsem zjistil jak je to složité koordinovat pohyby. Protože jednou a ještě opačnou rukou jsem nezvládl obtahování Břitvy, tak jsem používal elstroj. :oops: Naučil jsem se toho jednoruč hodně, levá ruka dostala cvik a přeorientovával jsem se (dodnes nosím peněženku vlevo), ale holení Břitvou muselo počkat až jsem zprovoznil pravou ruku. :cry: Proto obdivuji lidi co zvládají koordinaci pohybů oběma rukama. Dokonce Napolijón prý psal naráz dva dopisy, každý jednou rukou a v každém něco jiného. Ale nejvíce mě dorazily filmové záběry z indie - típek psal PĚT číselně 5 dopisů naráz. Držel tužky v prstech na nohou, rukou a jednu měl v puse. Psal všechny dopisy naráz, měl úhledné písmo a ještě se u toho usmíval - origoš-matroš cvok. :ugeek: Už ho vdím jak holí minimálně dvě papuly naráz. 8-)

PříspěvekNapsal: 07 úno 2010, 13:50 

To jsou událostě - koukám že to nikdo z nás nemá moc lehký, ale daj se z toho seskládat humorný a poučný historky :P . Já jsem pravák, levou toho moc nezvládnu. To s těma obouručníma pracema znám z domova, mladší dcera levou píše a jinak skoro všechno dělá pravou, stříhá, pinká pálkou a různý jiný věci.
Já svůj obličej holím jen pravou rukou, na levačku se rozhodně necejtím, ikdyž už jsem byl minule v pokušení, protože jsem byl línej se naklápět a přehmatávat a ještě na to u zrcadla vidět, ale zůstal jsem u pravé. Když si holím podpaží tak tam už to jinak ani nejde takže jedině tam mám tu zkušenost kdy se holím břitvou pomocí levé ruky - je to děsný a chce to trpělivost jinak šmik. :twisted: :lol:

PříspěvekNapsal: 08 úno 2010, 11:00 

Já jsem pravověrný pravák a začátečník.
Tady na různých videích jsem viděl holení obouruč. Taky mi někdo tady odpověděl, že je to normální. Teď zase praváci jen pravou?
Pravou tvář proti srsti holim levou rukou a připadá mi to bezpečnější než podivně zkroucenou pravačkou. Na krku mám teda strach, ale zatim jsem se říznul jen když jsem si myslel, že to mám v paži a ztratil pozornost. Furt si říkám " satori v každém okamžiku"
Na holení se pokaždé těším-není to úchylka?

PříspěvekNapsal: 08 úno 2010, 11:13 

Jestli je těšení se na holení úchylka, tak nás je "perverzáků" víc :lol:
Já si při holení proti srsti holím i stejnou tvář stejnou rukou, jen proti srsti na krku to střídám.

PříspěvekNapsal: 08 úno 2010, 11:57 
Mistr Mentor

Není to žádná úchylka.
My jsme normální, to jen ti ostatní co je to nebaví, jsou úchylové divní. :twisted:
8-)

PříspěvekNapsal: 22 led 2011, 18:57 

Ja napriklad tiez som zaciatocnik a pravak, ale uz pri mojom uplne prvom oholeni s britvou som zistil ze potrebujem pouzivat obe ruky. Proste s pravou sa mi zle holi lava strana. Neze by to neslo, ale nebolo by to take rychle a bezpecne ako s lavou na lavej strane. Ono aj chlpy mi rasu vselijak, na jednej strane jednym smerom, na druhej trocha inym smerom (zvlatne :D ). Takze je dost problem sa dohladka oholit. To som nevedel ani zo ziletkami. (po viac nasobnom holeni hej, ale to uz pokozka dava o sebe vediet.) Teraz sa ucim s britvou oholit uplne nahladko ale tie rozne smery rastu mi velmi nepomahaju. Ale uz to je lepsie jak po jednom tahu so zilekou). Cielom je uplne hladka tvar na vsetkych miesach, na 2 tahy - po smere a proti. To zatiel neviem (a zda sa ze skoro ani nebudem vediet). Hlavne na brade je problem.

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 24 příspěvků ]  Přejít na stránku 1 2 3 Další

Všechny časy jsou v UTC+02:00