Fórum Břitva CZ

Fórum pro gentlemany oddané tradici holení břitvou
Právě je 20 říj 2017, 07:11

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 20 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 1 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jak se pořádně napařit
PříspěvekNapsal: 11 led 2013, 07:45 
Donátor

Bacha na to napařování..aby potom nestačil zvoneček a hrstička kalafuny.. :lol: Slušné opaření se dá pořídit i vařící vodou a štětkou s kvalitním mýdlem....

PříspěvekNapsal: 07 bře 2013, 14:10 

cau, jsem tu novy, abych pochytal nejake tipy. britvou se holim cca pul roku, pro zacatek jsem koupil nejakou levnou (enzo england), abych to prvni zkusil. po shlednuti tohoto videa http://www.youtube.com/watch?v=K4705yIVe2s jsem do toho sel. nedavno jsem objevil toto forum a dik za nej! zatim mi to holeni vydrzelo, pomalu prichazim i na to ze se da naostrit vic nez jsem ji mel doted :D furt tahala, ale nevzdal jsem to i pres cetne rezne rany :)) mydlo mam od zacatku proraso eucalyptus a jsem s nim spoko a po holeni pouzivam 4711. jen k tomu tematu zde o naparovani. mikrovlnka mi prijde dost moderni vec, jelikoz se timto pripravuji i na dobu po apokalypse :), tak mikrovlnka u mne jako pomocnik neprichazi v uvahu. proto volim bud sprchu nebo si oplachuji nejakou dobu oblicej horkou vodou.

PříspěvekNapsal: 08 bře 2013, 08:26 
Donátor

Vítej ringoramone,
myslím, že když si svou břitvu necháš nabrousit někým, kdo se v tom vyzná tak budeš velmi překvapen změnou v holení, kterou okamžitě zaregistruješ. K napaření vousů zkus je lehce namydlit, namočit menší ručník do horké vody a přiložit na tvář a nechat pár minut působit. Tento jednoduchý generacemi ověřený způsob napaření vousů je výborný a jistě použitelný i po apokalypse :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 04 úno 2015, 18:20 

zdravím všechny přátele ostrých čepelí. A malý dotaz mladého, znovu osvíceného klasikou a bagristy, byť věkem ošlehaného. A co říkáte holení po sauně? To mám xichtík rozpařený jedna radost

PříspěvekNapsal: 04 úno 2015, 19:22 
Donátor

Po sauně jsem se ještě holit nezkoušel, neboť do ní nechodím zase tak často. Je pravdou, že po sauně budou vousy pěkně napařené a měkké. Otázkou je co tomu řekne tvá pokožka. Bude mnohem citlivější na podráždění ostrým břitem a také kožní póry jsou široce otevřené a působením mýdla dojde k hlubokému odmaštění pokožky a to jí nedělá úplně dobře. Já se například po sauně již zásadně nemydlím, ale jen sprchuji v tekoucí vodě a poté ručník a obléct. Takže spíše záleží jak to tobě osobně bude pocitově sedět. Někomu může vyhovovat, někomu citlivějšímu již nikoliv.

PříspěvekNapsal: 04 úno 2015, 20:34 
Donátor

Vlcak to napsal moc pekne..
Ja se nesaunuji, nesnasim horko, umrel bych asi.. ale nad timto tematem holeni po saune jsem se jiz nekolikrat zamyslel, bylo by super kdyby se nekdo z nas ktery se rad saunuje obetoval, vyzkousel to a poreferoval...

"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)

PříspěvekNapsal: 04 úno 2015, 21:50 

Ahoj,
řadím se k saunérům a minimálně 2x týdně navštívím saunu.Rozlišil bych dvě věci..sauna a pára.Po sauně jsem se vlastně ani nikdy neholil,ale po páře,to je jinačí.Mám dost tvrdé vousy,takže pára je nejpříjemnější a nejdokonalejší oholení.Nevím,jak jiní, ale já to dávám i bez mýdla na holení,prostě to jde samo.Doma se napařuju mydlím a pořád dokola a stejně to není ono.Dřív jsem nosil pro tento účel do páry plastová holítka, ale dnes už na to mám i "cestovní" bagr.Blbý je, že je to v dosti bazénech a saunách vysloveně zakázaný, kvůli hygieně, ale třeba v Praglu v Podolí to celkem tolerují..a že nás tam, u toho zrdcadla ,někdy je.Mám za to, že kdo si zvykne na holení po páře, už se všude jinde pouze trápí :-)

PříspěvekNapsal: 05 úno 2015, 19:07 

zdravím kolegy bagristy i mistry ostré čepele. Tak otestováno jak to je po infrasauně. Je to dobré. Je pravda, že to není ihned po vylezení ale tak po 5 minutách než našlehám mýdlo. Jde to lépe než když se "napařím" ve vaně, nebo sprše. Jinak po oholení si do dlaně s trochou teplé vody počvachtám kamencem umyji si s tím obličej a opláchnu studenou vodou. To si pamatuji z oficíny v Mělníce u nádraží :D Dnes budu testovat novinku. Mýdlo Božský květ (název na hlavu) což je novinka z řepkového oleje. Pění moc pěkně, a tak pokud si neodfrézuji kůži a nebudu na plastice dám vědět. p.s. mýdlo Wilkinson je ohavnost, Barbus je král. Krásný večer a hladkou tvář ;)

test mýdla dopadl tak, že po chvilce jsem ten Božský květ setřel a Barbucho pojď se mazlit :-)
Mýdlo sice pění ale pěna opadává a sice změkčuje vous ale prostě nedrží. Barbucha je nejlepší

PříspěvekNapsal: 05 úno 2015, 21:18 

Doporučuji mýdlo Božský květ i zkušenosti s Wilkinsnem později popsat v sekci mýdel, ať se
i my ostatní něco dozvíme.

Co se týče napařování ve sprše a následném holení, v mém případě mám spíše špatnou zkušenost.
Obličej je po intenzivním napaření až moc jemný a o to více náchylný k podření nebo podráždění čepelkou.
Nejraději mám minutové navlhčování horkou vodou těsně před nanášením holící pěny.

PříspěvekNapsal: 06 úno 2015, 14:15 

V sauně veřejné i domácí jsem kdysi byl, když jsem byl párkrát v Moldávií (pohřby+svatby).
Rozpálené kameny, vzájemné polévání studenou vodou z hadice, šlehání metličkami atd.
Špína s potem přímo prýštila ze všech pórů kůže, stačilo jen seškrábnout nechtem a bylo to vidět.
Po té sauně jsem měl kůži tak jemnou jako kojenec. :D
Ale holit, to jsem vůbec nezkoušel. Už ten pocit, jak ostrá žiletka při holení zajíždí do kůže jako do másla... :twisted:
8-)

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 20 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 1 2

Všechny časy jsou v UTC+02:00