Fórum Břitva CZ

Fórum pro muže oddané tradici mokrého holení
Právě je 22 lis 2017, 08:20

Všechny časy jsou v UTC+01:00

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Trimmer na chloupky v nose
PříspěvekNapsal: 11 dub 2017, 11:08 

Dobrý den kolegyně a kolegové,

rozhodl jsem se přidat nové vlákno ohledně ručního mechanického trimmeru na chloupky v nose a také uší.

Nový trimmer se jmenuje Kemei B37 (na více místech jsem viděl více značení).
Výrobce je z Číny firma Kemei

Trimmer se používá na odstranění chloupků v nose a uší tak, že se jemně vsune do již zmíněných otvorů. Rozhodně nedoporučuji tlačit nebo sunout až po okraj trimmeru. Prostě lehce. Jak každý uzná za vhodné a jak mu je to příjemné.

Já osobně používám trimmer již nějakou dobu. Nebýt toho, že jsem si jej někam chytře uklidil. Tak než, abych jej složitě hledal jsem si zakoupil nový. Starší trimmer jsem měl od značky Dovo Merkur.

Čištění trimmeru je jednoduché. Pokud je mechanický a tedy bez elektrické nebo bateriové přípojky lze jej rozebrat a vyčistit ve vodě. Většinou je přiložen malý kartáček.
Pokud je trimmer aku nebo elektrický tak tam je to buď jen na kartáček nebo u některých modelů lze odšroubovat hlavu, kde jsou samotné nože. Tam lze také vodou. Ale zde pozor na zbytkovou vodu. Nože i samotný trimmer musí být pravdu suchý. Asi by měl být vodotěsný. Ale kdo ví.
Když nechcete čistit ve vodě tak podle mě stačí jen vysypat odpad z trimmeru do koše a jen jej očistit kartáčkem.
Pokud chcete desinfikovat. Tak lze alkoholem. Ale zase pozor na aku nebo elektřinu.

Trimmer se mi zdá pohodlnější než pinzeta nebo vosk. Trimmer má také tu výhodu, že chloupky odřízne a tam nevzniká na kůži bolavé místo. U některých jedinců trhání pinzetou způsobuje vnitřní (podkožní) zduření, které potom nesmírně bolí. Samo se vstřebá cca do týdne.

Teď se vrhnu na popis nového trimmeru, který jsem zakoupil na EBAY. Cena byla okolo 120 Kč
http://www.ebay.com/itm/Portable-Manual ... SwAvJW9QBm
Strojek lze zakoupit na EBAY, Aliexpress a jiných aukčních portálech.

Samotný strojek je balený do plexiskla. Takže strojek vydrží přepravu. U návrhu balení někdo myslel. Plexi je znovu uzavíratelné. Ze zadní strany je posuvný mechanismus na znovu uzavření.
Plexi má tloušťku cca 2 mm. Tento strojek je z oceli. Povrch je pochromován (mechanické lopatky za které se trimmer drží).
U samotného strojku v balení je i malý kartáček na čištění.
Zbytek mi přijde, že jde o leštěnou ocel. Rozhodně bych neřekl, že strojek je z hliníku. Váha je údajně 36g. A rozměry jsem naměřil :

výška: 5 cm - měřeno od spodní válcovité základny, až po horní okraj
spodní šířka 3,4 cm - měřeno od spodní části levé a pravé rukojeti
horní část trimmeru 0,8 mm - to je ta část co se vsunuje do nosu nebo uší.
střední část trimmeru 1 cm - to je ta část u šroubku, který drží rukojeti strojku.
tloušťka plechu je: 1 mm ( schválně měřeno na více místech)

Jak vůbec takový trimmer do nosu nebo ucha funguje:
pokud je mechanický bez energie tak vše se ovládá pomocí otočné síly. Buď rukojeť se točí okolo své osy nebo jsou tam přidělané motýlkovité rukojeti. Takže je tam pružina.
V hlavě trimmeru (který se vsunuje do nosu) je dutina kde je váleček, který má na konci několik nožů. Nejsou moc ostré. Spíše jde o ten pohyb, který je otočný. Takže se točí okolo své osy.
Vnitřek strojku se netočí 360 stupňově, ale tam stačí jen cca do 45-50 stupňů.
U elektrických nebo bateriových tam je vše stejné. Krom té hnací síly. Zde se o otočení stará baterie nebo elektrická energie. Zde se vnitřek trimmeru asi otáčí o 360 strupňů. Je to vlastně na bází holícího elektrického strojku. Akorát je tam vyměněný konec, který stříhá nebo seká.
Samotné nože useknou jen část chlupu. Takže nic se netrhá. Tedy pokud není extra tupý.

Přidám Vám fotku, kde jsou rozměry a fotografie samotného trimmeru
https://1drv.ms/f/s!AuxzsTO-430BqFcJCVYKpckyhaJC

Doufám, že jsem napsal vše. Kdyby ne tam ještě informace doplním.

David

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Předmět příspěvku: Re: Trimmer na chloupky v nose
PříspěvekNapsal: 23 dub 2017, 07:07 
Admin

Osobně na vyholávání chloupků v nose uz dlouho používám trimmer elektrický, anžto jsem netušil, že existuje mechanická verze. Tímto díky za inspiraci a ihned objednávám :-)

PříspěvekNapsal: 15 kvě 2017, 13:50 

Dobrý den kolegové,

udělám takové malé shrnutí funkčnosti zmiňovaného trimmeru. Po nějakou dobu jej již používám. Po prvotním rozebrání, abych jej mohl nafotit a následně dezinfikovat jsem s trimmerem neměl žádný problém. Ořízne chlup napoprvé tak z 80%. Přiznám se, že občas zatahá. To je tím, že chlup ještě nebyl uříznut a trimmer je v pohybu. Jinak jsem zatím neměl problém.
Uvažoval jsem o možnosti broušení. Jak na to a jestli to vůbec jde. Přeci jen ta hlava je výbrus v oceli pod "blbým" úhlem. Ale co je zajímavé tak vydržel i pád z výšky cca 1.70, kdy dopadl na dlaždičku na chodbě (naštěstí ne mojí) a trimmer vydržel. Dlaždička bohužel. Dopadl bohužel na stranu kde se "sekají" chlupy. Takže tou nejlepší stranou. Není vůbec poškozený a ani odřený.
Kolega má ten samý z Anglie. Má tam gravírované logo. Co se nestalo. Výrobce gravíroval moc nebo neošetřil kov po gravírování a začíná kov okolo gravírování černat. Takže to prostě chytá rez.
Kolega jej poslal do Anglie na reklamaci. Nepřijali reklamaci emailem a foto video dokumentací. Prý, když bude reklamace uznána vrátí peníze za trimmer. Už se, ale nikdo neobtěžoval napsat, že snad i za poštovné. No uvidíme mají na to asi jako v CZ 30 dní.

Já osobně jsem s trimmerem spokojený. Snad až napíše kolega Radgost jestli už mu trimmer přišel. Řekl bych, že už asi ano. Tak může napsat jak to vidí on.

David

PříspěvekNapsal: 19 kvě 2017, 11:20 
Admin

Ještě nedorazil.

PříspěvekNapsal: 26 kvě 2017, 19:32 
Admin

Dnes dorazil.
Po prvním vyzkoušení, zdá se být skvělým.

Všechny časy jsou v UTC+01:00