Když je ostří ostřím

Dotazy na vše co se holení týče.
Odpovědět
PepaSFI
Příspěvky: 29
Registrován: 12 led 2009, 19:46

Když je ostří ostřím

Příspěvek od PepaSFI »

Před časem jsem dostal od kolegy takový sešitek. Myslím že je to krásná ukázka historie která jistě zaujme. Doufám že se mi to podaří vložit tak aby to bylo čitelné.
ostri1.jpg
ostri2.jpg
ostri3.jpg
ostri4.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
PepaSFI
Příspěvky: 29
Registrován: 12 led 2009, 19:46

Re: Když je ostří ostřím

Příspěvek od PepaSFI »

ostri5.jpg
ostri6.jpg
ostri7.jpg
ostri8.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
sparq
brusič
Příspěvky: 530
Registrován: 10 úno 2009, 17:04

Re: Když je ostří ostřím

Příspěvek od sparq »

Perfektni. Diky moc!
Uživatelský avatar
MUDr c
brusič
Příspěvky: 68
Registrován: 05 pro 2008, 13:08

Re: Když je ostří ostřím

Příspěvek od MUDr c »

Dobrý večer

Dotaz na kolegu PepaSFI. Náramná publikace. Nikde jsem tam nevykoukal rok vydání a nakladatele.
Pokud to lze mohl by jste jej doplnit ? Jen tak pro pořádek.

DĚkuji
Holení se Břitvou je láska dobrovolně zpečetěná vlastní krví. Laskavý rituál a Partnerka celým životem…
Mushroom
Příspěvky: 277
Registrován: 13 led 2009, 14:31

Re: Když je ostří ostřím

Příspěvek od Mushroom »

Dobrý den,
něco tak jednoduše a přitom zároveň téměř úplně popsaného jsem doposud nečetl. Skutečně, pro nás začátečníky je to vynikající návod, kterak pokračovati v započatých snahách našich.. Mimochodem zkoušel někdo ten test ostrosti s tím vlasem mezi prsty a tlakem břitu? Mně se občas podařilo v některých případech vlas jakoby seříznout podélně, pak teprve odpadl. Jindy to jen "cvaklo" a vlas ani nevím jak odpadl.. Je to správně? Až se někdy více osmělím, přihodím pro jistotu fota mého nářadí..
Díky za každý názor (zejména za ty kritické).
PepaSFI
Příspěvky: 29
Registrován: 12 led 2009, 19:46

Re: Když je ostří ostřím

Příspěvek od PepaSFI »

patrně se jedná o firemní publikaci firmy W. Clauberg, Solingen. Na vnitřní straně obálky je ještě adresa Odborný závod nožířský Antonín Střihavka Praha II, Na Moráni č.17 což byl zřejmě prodejce. Datum ani žádné jiné údaje tam nejsou. Dostal jsem to od kolegy kterému to zůstalo ve stole po kolegovi který už je dávno v důchodu a už před tím odešel jinam. Pokud se nemýlím tak ten Karel Škoda na razítku na titulní stránce byl jeho otec.
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Když je ostří ostřím

Příspěvek od PetrS »

Učebnice znalých kteří odešli, pro poznání nových kteří přicházejí. Pečlivou četbou a stálým učením docílíme mistrovství jež bychom měli předávat dalším aby Břitevnictví nezaniklo.
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní dotazy“