Fórum Břitva CZ

Fórum pro muže oddané tradici mokrého holení
Právě je 20 zář 2018, 03:25

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Odeslat nové téma  Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ 6 příspěvků ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Prohlášení
PříspěvekNapsal: 28 kvě 2013, 10:24 

Kolegové, kolegovia,
Napsal jsem tento příspěvek, cituji: "Zajímavé téma. Asi jsem trochu prasisko, ale zatím jsem si s tím hlavu nelámal. Jednak jsem proočkovaný na všechno možné, jednak mám výborně trénovaný imunitní systém. Příliš čistoty škodí. Osobně bych vzal Artefixovu vodu, břitvu jí omyl. Kupuji ale tak staré břitvy, že na nich všechny bacily a viry a kokové vychcípaly."
Tento příspěvek Radgost pokrátil s dovětkem, máš výstrahu. Slušně jsem se mu emailem omluvil a v PS jsem se zeptal, co to je mít výstrahu. Na tento dopis jsem neobdržel do dnešního dne odpověď.
Pouze se můj příspěvek změnil na původní a zůstalo, bez vyžádaného vysvětlení, Radgostovo "máš výstrahu". Takže, ani po přečtení FAQ nevím o co jde.
Cituji: "Edit Radgost
Když nemáš k tématu co podstatného napsat, nezapleveluj jej bláboly.
Máš výstrahu".
Vzhledem k tomuto jsem se rozhodl dále nezaplevelovat svými bláboly toto fórum. Důvod. Nebudu přemýšlet zda můj příspěvek někdo schválí, či nikoliv. To je tak zvaná autocenzura. Už za komunistů na mě estébáci řvali, myslet si můžete, co chcete, ale říkat budete jen co smíte. Tohoto zločinu na sobě jsem nespáchal a páchati nebudu. Svoboda slova je mi totiž na de vše.
Dále zůstávám břitevníkem, budu si číst fórum a pokud budu cítit potřebu se vyjádřit, pošlu SZ. Kdo bude chtít, cestu ke mě najde, rád ho uvítám. Nejen emailem, ale i osobně.
Nepíše se mi to lehko, věřte mi.
Váš Ivánek

Předmět příspěvku: Re: Prohlášení
PříspěvekNapsal: 28 kvě 2013, 19:46 

Žádná svoboda slova není a administrátoři jsou tu od toho aby drželi diskuse v rozumných mezích. Často můžeš mít potřebu něco vyjádřit, ale pokud jsi i ohleduplný tak to často neuděláš, protože si řekneš, že to těm okolo bude jedno a jen je zdržíš, což je ekvivalent zaplevelení fóra. Každý občas někam napíše něco s malým, nebo žádným obsahem informace. Pokud by se tu ale namnožilo hodně přispěvovatelů co něco, hlavně něco a cokoli napíšou do každého živého vlákna tak si to tu rozumní lidé nebudou číst, nebudou mít čas se tím prohrabávat a fórum umře.

Výstraha asi nebyla jen za ten jeden příspěvek a tvoje reakce je hodně emocionální, přitom jde jen o to aby jsi se trochu přizpůsobil okolí a můžeš v klidu dál psát příspěvky a lidi i budou rádi. Např. to o pokovování a vyleptávání nápisů bylo přínosné a zajímavé.

PříspěvekNapsal: 28 kvě 2013, 23:49 
Admin

Jako Administrátor zde taky něco napíšu, i když to podstatné velmi trefně popsal Ater a pokusím se jej neopakovat.
V pravidlech máme bod 13. Obecné zásady ...- Držte se daného tématu...
Nejsem příznivcem, abychom měli pravidla taková, kde budeme muset vykládat co znamená "držet se tématu". Je to jak píše Ater o citu. Sám mám chuť komentovat mnohé ale...
K výkladu pojmu "máš výstrahu" bych uvedl, že zde právě z výše uvedeného není stanoveno, jak administrátoři mají reagovat při porušení pravidel. Jsou fóra, kde dostaneš za OT (off-topic , nedržení se tématu) rovnou BAN (uzamčení účtu). Výstraha je tedy upozornění, že uživatel dělá něco, čím porušuje psaná či zde zažitá pravidla.
Autocenzura je na diskuzních fórech potřebná věc, umožňuje nám rozvíjet společný zájem bez bezpředmětných příspěvků, umožňuje udržení homogenního obsahu který je přínosný pro jeho účastníky.
Bezbřehá svoboda, kterou si každý vykládá různě zde není a nebude. Pravidla jsou to důležitá, díky ním se např. na silnici nepozabíjíme, a i zde je máme a mají svůj smysl.
Administrátoři jsou nikoli cenzoři, ale hlídači mantinelů. Na našem i jiných fórech nepanuje bezbřehá svoboda napsat co mě zrovna napadne a není to o cenzuře.

Nyní osobně.
Kdyby jsi nedostal výstrahu od Radgosta, byla by to jenom otázka času, kdy bych zareagoval jako admin stejně sám. Není to nic osobního, prostě jenom upozornění, že něco děláš v rozporu s pravidly či zdejšími zvyklostmi.
Je to důvod k zamyšlení, kdyby jsi byl nežádoucí, tak prostě dostaneš BAN a hotovo.
Na fóru jsi vítán, jenom je potřeba krotit emoce, být vnímavý k tomu jak to zde funguje.
Tak jako Ater oceňuji Tvůj příspěvek na téma leptání a budu rád, jestli nás obohatíš o další zkušenosti.

PříspěvekNapsal: 30 kvě 2013, 10:18 
Admin

Nemám co bych dodal.
SZ ani email jsem neobdržel.
Výstraha znamená vyzvání ke zdržení se pokračování tvého jednání.

EDIT Radgost
Příspěvek jsem nijak textově neupravoval, pouze jsem vložil varování.

PříspěvekNapsal: 30 kvě 2013, 21:07 
Admin

Ivánku, obvinil jsi mě z machinací s příspěvky a lži.
Ivánku, já NEMÁM zapotřebí nijak kličkovat ani lhát.

Ivánku, jestli na tomto fóru hodláš pokračovat v dalším extempóre, dostaneš ban.
Ivánku... :!:

PříspěvekNapsal: 27 lis 2013, 07:04 
Admin

Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu...
Zrušena sekce Ivánkova dílna.
Udělen BAN.

Odeslat nové téma  Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ 6 příspěvků ] 

Všechny časy jsou v UTC+02:00