Fórum Břitva CZ

Fórum pro muže oddané tradici mokrého holení
Právě je 24 lis 2017, 15:56

Všechny časy jsou v UTC+01:00

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 80 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 14 5 6 7 8
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nýtky do břitvy
PříspěvekNapsal: 17 úno 2014, 18:38 

...ahoj Gentlemani,při hledání náhradních dílů na buzuki jsem naše toto : http://www.dhn.cz/zarazky-do-kobylky-cl ... lpaka-6190 ...snad by vám to přišlo vhod...cena je podle mě velmi příznivá,a tu jednu desetinu,tu si můžete sjet ve vrtačce,pomocí jemnějšího šmirglu...sice to není stříbronikl,ale alpaka taky asi nezajde...

PříspěvekNapsal: 11 čer 2015, 12:46 

Je tomu asi čtrnáct dní, co se mi při nýtování uštípla původní kostěná střenka a já si řekl - dost. Mám ještě další dvě břitvy, které čekají na přenýtování jen proto, že se tady nedá kloudně sehnat vhodný materiál na nýty. Celý problém je v tloušťce drátu a vhodných podložkách. Neopravuji břitvy zase tak často, aby mi stálo za to skladovat doma větší množství vhodného materiálu. Není kde. A kupovat kvůli jednoho nýtu pokaždé celý drát a ten pak brousit na vhodný průměr už mne opravdu nebaví.

Odhodlal jsem se tudíž ke koupi dvou malých sad - průměr 1,8 a 1,6 mm - přes e-bay. Zásilka dorazila právě dnes a jejím obsahem jsem byl natolik mile překvapen, že zde o něm hodlám poreferovat.

Zásilku odesílal prodávající s nickem 'razor-handles' z Mosbachu v Německu. Každá sada byla inzerována samostatně platba tedy proběhla tak, že jsem přes PayPal zaplatil obě včetně poštovného, a prodávající mi obratem částku za druhé poštovné vrátil zpět. Takže nakonec jsem zaplatil cca 825 Kč ( 2 x 12.75 + 11,80 - 5,90 = 31,40$ ). Objednáno i zaplaceno bylo v úterý 2.června 2015 dopoledne. Prodávající reagoval svižně a zásilka odešla ještě týž den.

Odečtu-li poštovné, tak mi za 672Kč přišlo tohle:

Obrázek
  • 8 stříbrných nýtů průměr 1,8 mm
  • 8 mosazných nýtů průměr 1,8 mm
  • 16 mosazných podložek
  • 8 stříbrných nýtů průměr 1,6 mm
  • 8 mosazných nýtů průměr 1,6 mm
  • 16 mosazných podložek
Kromě těchto sad nýtků, které byly předmětem objednávky dorazilo navíc:
  • 2 stříbrné nýty průměr 1,4 mm
  • 2 mosazné nýty průměr 1,4 mm
  • 2 mosazné podložky
  • 5x2 nýty s atypickými podložkami (vypouklé, zdobené)
  • Nýtovací přípravek s pomocnými nýtovacími trubičkami.
Kromě toho byl přiložen i fotografický postup nýtování a instruktážní obrázek, jak se aplikují ozdobné podložky.

Obrázek
Obrázek

PříspěvekNapsal: 11 čer 2015, 14:45 
Donátor

Nádhera, to se to bude pracovat ;)

PříspěvekNapsal: 11 čer 2015, 20:46 

Ty podlozky pod nyty s integrovanou trubickou se mi libi, jelikoz neumozni nytku roztazeni mimo hlavicku. Sam jsem o nich uvazoval, ale radsi jsem zvolil jednoduche, abych mel misto na prevrtani, kdyby mi nahodou nevysla kolmost der.

PříspěvekNapsal: 28 říj 2015, 22:11 

Zdravím všetkých nitovačov.
Na videu o oprave ostria pásovou brúskou majstra Liviho ma veľmi zaujalo rozoberanie britvy(3min.50s), teda tie "nity". https://www.youtube.com/watch?v=y2jvvr4QC08
Oni to nie sú nity, v nábytkárstve sa na tento druh spojovacieho materiálu používa termín konfirmát. Mám pocit, že to má veľa výhod proti klasickému nitovaniu.
1) rýchle
2) komfortné
3) nenáročné na výbavu
4) nenáročné na cit a fortiel
5) relatívne blbuvzdorné voči rozštiepnutiu črienok
6) možnosť menenia črienok na jednej britve podľa nálady ;)
Ako jediné pravdepodobné nevýhody ma napadajú cena, resp. nedostupnosť. Tu na fóre som o nich žiadnu zmienku nenašiel. Ak mi niečo uniká, môžte ma dať prosím do obrazu.

PříspěvekNapsal: 28 říj 2015, 22:30 

Problém je ten, že jsou dostupné velikosti M4 a větší a také tyto šrouby mívají dost velké hlavy.

PříspěvekNapsal: 25 led 2017, 14:10 

Kamarát mi nedávno dodal niekoľko nitov M2 nerez aj s matičkami. Pôvodne slúžili na rôzne lekárske nástroje ( robil kedysi v servisnom stredisku pre chiranu). Nemali vhodnú hlavičku a osadenie bolo trochu hrubšie, ale to upravil na sústruhu. Takže to môžem vyskúšať. Keď bude všetko sedieť, môžem rozobrať a prenitovať klasicky mosadzou tyčkou 2mm. Alebo meniť črienky podľa ročných období. :D

PříspěvekNapsal: 31 led 2017, 17:41 
Donátor

Běžně se dají sehnat trhací jednostranné nýty z nerezi. Stopka 1.6 mm. Jak na tom jsou s tvrdostí /a tím možností rozklepat/ netuším, i když jich pár někde v šuplíku mám. Po odříznutí by byly i podložky s integrovanou trubičkou..Co jsem potřeboval jsem opatrně naklepal na nerezovém svařovacím drátu pro autogen. Taky 1.6 ale je křehčí a dost tvrdý, musí se opatrně. Holt nejsou zdobený, ale cenově jsou hodně jinde ;)

PříspěvekNapsal: 31 led 2017, 18:01 

Zkoušel jsem je. Jsou docela měkké, nevím jak je to s životností těchto nýtek.
Břitva neustále pracuje, zavírá a otevírá se čepel a časem uvnitř tím neustálým třením čepele to vyhlodá a...
Měd ráda zezelená a taky je měkkej. Mosaz je lepší, stálejší...
Nerezový svařovací drát pro autogen jsem nezkoušel. Je ale tvrdý, to je pravda.
A jsou téměř zadarmo. ;)
8-)

PříspěvekNapsal: 23 srp 2017, 10:06 

Zdravím Vás, přátelé.

Nejsem si zcela jist nakolik je vhodné sem umístit tento odkaz, neboť se jedná o komerční sdělení, ale domnívám se, že by to mohlo být definitivní řešení pro všechny z Vás, kteří marně dlouhá léta řešíte problémy se sháněním nýtů do břitev. Je to kopie příspěvku, který jsem "potkal" na facebooku:

NÝTY NA BŘITVU

Z důvodu letitého nedostatku tohoto zboží na trhu a kvůli naší lásce k břitvám jsme se pustili do výroby nýtů na břitvy. Počet výrobců na celém světě by se dal spočítat na prstech jedné ruky a my jsme rádi, že jsme se mohli zařadit mezi ně.

Vyrábíme u nás v České republice přesné repliky historických nýtů na břitvy, které užívali výrobci jako Wade, Butcher, Sheffield, Solingen a další. Nyní už tedy můžete restaurovat, renovovat, opravovat a nebo vyrábět svoje břitvy bez omezení.

Naše portfolio budeme dále rozšiřovat. Po mosazných nýtech přijdou na řadu niklované a máme v plánu v nejbližší době spustit výrobu i dalších tvarů a typů. Proto nás nezapomeňte sledovat prosím.

Budeme se těšit na Vaše objednávky :-)

Nýty je možné zakoupit v našem e-shopu

https://www.mamutovina.cz/vyhledavani?c ... search=O.K

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 80 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 14 5 6 7 8

Všechny časy jsou v UTC+01:00