Fórum Břitva CZ

Fórum pro muže oddané tradici mokrého holení
Právě je 17 pro 2017, 08:58

Všechny časy jsou v UTC+01:00

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 14 příspěvků ]  Přejít na stránku 1 2 Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: renovacia
PříspěvekNapsal: 18 čer 2013, 14:14 

Zdravím Vás dá sa pekne zrenovovať stara britva ? na ebay ich maju dost opotrebovane a pomerne drahe cca 100-200e kolko stojí taka renovacia?

Předmět příspěvku: Re: renovacia
PříspěvekNapsal: 18 čer 2013, 15:06 
Mistr Brusič

Citace:
Zdravím Vás dá sa pekne zrenovovať stara britva ? na ebay ich maju dost opotrebovane a pomerne drahe cca 100-200e kolko stojí taka renovacia?
kus od kusu je to individuálne, niečo sa dá (oplatí vzhadom k výsledku) a niečo nie,
no...... a stojí to obvykle veľa a veľa hodín práce + sem tam trocha krvi a pritrafí sa aj DPH napríklad v podobe svrbenia - pálenia očí z prachu exotického dreva, atď ..... jedným slovom renovácia je obvykle drahá :lol:

PříspěvekNapsal: 22 úno 2014, 19:35 

pěkný podvečer přiznivci holeni břitvou,,
Už delší dobu přemyslím o holení břitvou z důvodů že jsem byl zde v Praze v salonu se nechat oholit,ale je to i ekonomicky vyhodné,,holim se v tydnu či na cestach braun strojkem,ale o víkendu ci když jdu na ples aj, tak Mach 3,ovšem žadná zase sláva to není jak vychvalují,4 x se oholim (a to musím mít kratší vousy) a už to začne potom akorád tahat a zanicovat se vous a tudíž Mach 3 břit potom vyhodím a když si propočítam kolik stoji 4 břity tak je to děs,,
našel jsem po dědovi břitvu Silingen-Vald Fram Elite a je orezlá a jedna střenka prasklá a druhá ulomená,ale to není problém,si ji vyrobit z dobrého tvrdého dřeva i s krabičkou,,
Poradte,jaké dřevo by bylo dobré a potom,kde seženu na to nytky,,
a hlavně,kam nechat dát vyčistit,a renovovat ostří..
Děkuji za rady či návrhy

PříspěvekNapsal: 22 úno 2014, 19:46 
Donátor

Číst fórum, číst fórum a zase číst fórum!!! 98 % všech dotazů už tady asi 3x bylo! Buď se do renovace pustíš sám, a pak to znamená sehnat si smirkové papíry na broušení pod vodou od hrubosti 240 po 2500 a zbytek je jen mnoho hodin ruční práce. Další možnost je kontaktovat Mistra Smékala a svěřit svojí krásku jemu. Nutno ale počítat s poněkud delší dodací lhůtou, ale vrátí se Ti úplně nová Břitva, kterou bude těžké poznat. Kde sehnat nýtky a podobné díly je zde popsáno v příslušných vláknech!

PříspěvekNapsal: 22 úno 2014, 19:51 

Ano děkuji,,nekkteré veci jsem tady již četl,,,no,než sám bych si vyrobil a vypiplal břitvu,atk by to take trvalo,, kdybych si ji nechal u toho mistra Petra renovovat,tak by mi dal i jinou střenku? a ted kolik asi zhruba takova renovace stojí,..diky

PříspěvekNapsal: 22 úno 2014, 20:30 
Donátor

Pročtětě si, kolego, tuto sekci fóra viewforum.php?f=53 , a pak kontaktujte s dalšími dotazy přímo osobu PetrS - dozvíte se vše, přímo od zdroje, z první ruky! :lol:

PříspěvekNapsal: 22 úno 2014, 21:04 

A možná by to chtělo i přidat pár fotek, aby bylo vidět jak břitva vypadá a v jakém je stavu. Jestli by nebylo lepší se nakonec poohlédnout v nějakém bazaru po jiné, která je v lepším výchozím stavu. ;)

PříspěvekNapsal: 22 úno 2014, 21:38 
Donátor

Ano, ale to už je na dohodě mezi kamikem69 a Petrem!

PříspěvekNapsal: 25 úno 2014, 01:16 
Mistr Mentor

Oživit se dají i Krásky co už mají hodně za sebou, jen bych potřeboval jestli někdo neví, kde prodávají ČAS. To je tak nedostatková komodita, že se mi jí dokonale nedostává. ;)
Fotky Břitvy napoví velice mnoho a pak je další debata na mnohem lepší úrovni.
8-)

PříspěvekNapsal: 12 dub 2014, 11:25 
Donátor

Zdravím pánové, dovolte dotaz a žádost a o radu.
Na ebay jsem zakoupil starou Břitvu Thiers Issard, byla vcelku rezatá a tak jsem se pustil do renovace. Vytvořil jsem si takové udělátko a pomocí sady brusných papíru jsem se jal sundavat tu rez. Bohužel jsem neuposlechl rady zkušených kolegů a brusil - čistil jsem ji podélně. Když jsem ji vyčistil a zbavil rzi začal jsem ji brousit na kmenech. Po několika hodinách broušení jsem si všimnul, že fazetka se mi tvoří nerovnoměrně. Na jedné straně byla větší - širší, než na straně druhé. Zjistil jsem, že jsem při tom čištění vybrousil jednu stranu výbrusu víc -jinak než druhou a nedaří se mi tak vytvořit fazetku a následně brousit.
Má smysl pokoušet se srovnat výbrus, nebo je Břitva nenávratně v p….?
Jsem toho velmi smutný, nejenže jsem s ní strávil spoustu hodin, ale i se mi moc líbí a během renovačních prací jsem se do ní zamiloval.
Moc děkuji za rady a postřehy.

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 14 příspěvků ]  Přejít na stránku 1 2 Další

Všechny časy jsou v UTC+01:00