Fórum Břitva CZ

Fórum pro muže oddané tradici mokrého holení
Právě je 24 zář 2018, 20:57

Všechny časy jsou v UTC+02:00
Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 11 příspěvků ]  Přejít na stránku 1 2 Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Ralf Aust břitva 7/8 - recenze
PříspěvekNapsal: 29 črc 2013, 18:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 26 úno 2013, 22:31
Příspěvky: 24
Bydliště: Brno
Zdravím všechny břitevníky tohoto fóra, rád bych se s vámi podělil o recenzi z časopisu Straight Razor Magazine, vzhledem k plánovanému nákupu břitev u Ralfa Austa. Přestože je recenze originálně v angličtině, dovolil jsem si ji pro vás přeložit, aby z toho i naši anglicky nemluvící kolegové něco měli. Když by někdo měl zájem, tak přikládám odkaz na originál recenze a stažení recenze v češtině ve formátu .pdf :)

Obrázek

Až donedávna byl výrobce břitev Ralf Aust prakticky neznámý pro gentlemany holící se břitvou, alespoň mimo Německo. To se pomalu začíná měnit, dokládá to i rozhodnutí mnoha lidí, kteří začali používat jeho břitvy. Dva z našich editorů se dozvěděli o jeho práci, když byli na návštěvě v Berlíně. Od té doby se břitvy Ralfa Austa již několikrát objevili zde v Straight Razor Magazine, mysleli jsme si, že je načase vytvořit recenzi o jedné z jeho břitev.

Dokázali jsme získat prototyp břitvy o velikosti 7/8. Uvědomte si, že tento prototyp není stejný jako ten, co se bude prodávat volně, tudíž nemusí mít stejné vlastnosti.
Podívejme se bez dalších okolků na břitvu.

Balení

Břitva dorazila v polstrované obálce. Někteří z našich neurotičtějších čtenářů by mohli začít lapat po dechu a říkat si „proč to není v krabici?!“ avšak z našich zkušeností víme, že polstrovaná obálka je pro tyto účely plně dostačující. Navíc je to mnohem ekologičtější doručování břitev po světě. V průvodním listu najdete instrukce týkající se péče a použití. Náš přišel v němčině, ale na druhou stranu nejdříve byl i s břitvou poslán našemu německému redaktorovi.

V době, kdy mnoho nově vyrobených břitev bývá posláno v ošklivých, pěnou polstrovaných plechových krabičkách, Ralf Aust posílá jeho břitvy v klasické vysoce kvalitní kartonové krabičce typické pro jedny z prvních vyrobených břitev. Dále krabička nese logo Ralfa Austa a (moderní časy!) adresu jeho webových stránek: rasiermesser-manufaktur.de.

Čepel

Podívejme se teď na tu nejdůležitější část břitvy: čepel. Okamžitě jsme byli ohromeni výsledkem práce na této čepeli.

Obrázek

Každý si okamžitě všimne lesklé čepele, které je pro většinu produktů ze Solingenu nezvyklá, jelikož převážná část z nich má matnou povrchovou úpravu. Lesklý povrch je lepší kvality, než má většina břitev, které můžeme vidět (kromě např. velmi drahé limitované edice Thiers-Issard). Horní strana hlavy je ve tvaru diamantu.

Obrázek

Rýhování je jeden z našich oblíbených prvků na břitvách Ralfa Austa. Rýhy jsou široké, rovnoměrně rozprostřené a rozšířeny i na hřbetě. Všimněte si také ostrých linií na krčku.

Obrázek

Čepel nemá leptání, což nám nevadí, ale na zadní straně břitvy jsou malé kresby květů vytvořené za pomocí laseru. To je hezké, jsou velmi hezky zpracovány, ale u takovéto břitvy bychom rádi viděli něco trochu více dramatického…

Na krčku je tradičně logo Ralfa Austa, vyražené do polotovaru, již před procesem kalení. Opět je to velmi dobře zpracováno a zároveň je použit hezký styl písma.

Obrázek

Čepel je přesně uprostřed mezi střenkami. Všimněte si využití opěrných podložek. Pozorný člověk si všimne, že na lesklém povrchu můžeme zřetelně vidět ruku našeho fotografa, zatímco fotí.

Obrázek

Malá zkouška odhaluje, že čepel je naprosto rovná, jak jen lze pouhým okem vidět, žádná deformace zde není. To znamená, že by se břitva měla snadno udržovat.

Střenky

Pojďme vám ještě jednou připomenout, že tato břitva se neobjeví na volném trhu s těmito střenkami. Pan Aust vyrobil tyto střenky z rohu, protože potřeboval nějaké střenky k tomuto prototypu břitvy.

Obrázek

Použitý materiál je velmi krásný roh, pravděpodobně pochází z indického buvola, krásně k této břitvě padne. Hlavní věc, která by mohla být zlepšena, je zakřivení střenek. Tím myslíme to, že střenky vůbec nejsou zakřivené, na rozdíl od většiny ostatních, se kterými jsme se setkali. Ne že by to bylo neobvyklé, je to něco, čeho jsme si všimli u střenek ze dřeva nebo rohu, které pocházejí z Německa.

Doufáme, že tato břitva bude na trhu k dispozici se střenkami, které budou hodny krásy čepele.

Výkon

Vyrobené břitvy by měly vyjít z výroby „shave ready“ (připraveny k holení). Myslíme, že je to opodstatněný požadavek od potenciálních kupujících, vzhledem k tomu, že většina neumí břitvu správně nabrousit.

Bohužel se v praxi často stává, že „shave ready“ vykládá výrobce jako „můžete se oholit, pokud máte řemen a jste připraveni na bolest.“ To platí zejména u nově vyrobených břitev ze Solingenu. Ve většině případů to lze napravit s trochou pasty a řemenem, ale skoro všichni naši redaktoři měli tuto zkušenost s nízkonákladovými břitvami, které vás vůbec neoholí a vyžadují hodně snahy a broušení (myslíme tím tvorbu nového ostří). Samozřejmě je pro nás nemožné určit, zda se tyto problémy nikdy nebudou týkat i břitev Ralfa Austa, ale vzhledem k tomu, že osobně zkoumá každý kus a uvádí své jméno na každou břitvu, očekáváme od jeho břitev, že jsou na nejvyšší možné úrovni.

Ale to jsme tak trochu odbočili.

Tato břitva byla oprávněně dodána s nápisem „shave ready“. Čistá kůže, která přinesla dokonalé oholení, které nic nenechalo náhodě. Velmi zřídka se setkáme s břitvou, která je „shave ready“ bez toho, abychom ji museli brousit. Během holení to ostří zvládá skvěle. Jeho vyváženost a přilnavost se zdála naprosto dokonalá.

Cena

Při přípravě na zveřejnění této recenze jsme si všimli, že břitvy o velikosti 7/8 již byly vpuštěny do produkce. Jejich cena se pohybuje mezi 189€ a 210€, v závislosti na typu střenek (momentálně pouze plastové a jeden typ dřeva). Povrchová úprava je matná, ale na povrchu je vyleptaný vzor. Cena je srovnatelná s břitvou 7/8, pokud vezmeme v potaz fakt, že na břitvě o velikost 7/8 není vyleptaný vzor.
Všimněte si, že břitva na jeho webové stránce nemá lesklou povrchovou úpravu či laserové leptání na hřbetě. Když jsme se ptali Ralfa Austa ohledně rozdílu, bylo nám řečeno, že lesklá povrchová úprava, laserové rytí na hřbetě, leptání a střenky z rohu budou brzy k dispozici.
Mnozí lidé se diví, proč je cena břitvy velikosti 7/8 o tolik vyšší než u břitev o velikosti 5/8, či 6/8. Důvod je prostý: všechny polotovary břitev zpracované v Solingenu jsou vyrobeny jedním dodavatelem, tudíž všechny společnosti v Solingenu používají ty samé. Vzhledem k tomu, že Dovo používá většinou polotovary o velikosti 5/8 a 6/8, je tím pádem cena mnohem nižší. Polotovary o velikosti 7/8 jsou v Solingenu používány pouze Ralfem Austem a jedním dalším výrobcem, proto je cena za každý kus mnohem vyšší.

Kde se dá koupit

Ralf Aust, Solingen
Esbjerg, Vienna
The Different Scent, Berlin
Straight Razor Designs, USA

Závěr

Ralf Aust je velmi vítaným přírůstkem do řady výrobců břitev v Solingenu. Velmi dobře zpracované, stále však za rozumnou cenu, měl by nabídnout alternativu k široké nabídce břitev s výraznějšími designovými provedeními. Jedná se o druhou břitvu od Ralfa Austa, kterou jsme hodnotili. Zatím jsme nikdy nebyli zklamáni. Zpracování, design, výkon – vše prvotřídní. Někdo by mohl říci, že jsme to mohli předpokládat, ale všichni víme, že i některé mnohem dražší břitvy nebyly zcela imunní vůči výrobním vadám. Proto bez výhrad vřele doporučujeme tuto břitvu, jen nás mrzí, že se u volně prodejné verze budou střenky lišit.
Poznámka: Ralf Aust byl tak laskav a poslal nám tuto břitvu zcela zdarma. Podle našich zásad jsme tuto břitvu po důkladném zkoumání několika našich redaktorů dali někomu, kdo nemá s naším magazínem nic společného, nebylo to lehké rozhodnutí, ale museli jsme to udělat.

_________________
Přeložené materiály
Ralf Aust břitva 7/8 - recenze
The Art Of Straight Razor Shave (Umění holení břitvou) - překlad: 63% korekce: 27,5%


Naposledy upravil(a) Grexx dne 03 srp 2013, 19:34, celkem upraveno 1 x.

Nahoru
   
 Předmět příspěvku: Re: Ralf Aust břitva 7/8 - recenze
PříspěvekNapsal: 29 črc 2013, 19:25 
Offline
Donátor
Uživatelský avatar

Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Příspěvky: 1584
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko
Jako anglickynemluvici kolega Ti srdecne dekuji za krasny preklad do CJ.
L.

_________________
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)


Nahoru
   
 Předmět příspěvku: Re: Ralf Aust břitva 7/8 - recenze
PříspěvekNapsal: 29 črc 2013, 20:07 
Offline
Donátor

Registrován: 13 led 2011, 21:30
Příspěvky: 916
Bydliště: Praha
Ano, to je pěkné, to je přesně to co mne chytá u srdce.


Nahoru
   
 Předmět příspěvku: Re: Ralf Aust břitva 7/8 - recenze
PříspěvekNapsal: 30 črc 2013, 12:45 
Offline
Donátor

Registrován: 24 lis 2012, 19:44
Příspěvky: 76
Bydliště: Zásmuky
Také děkuji za překlad. :)


Nahoru
   
 Předmět příspěvku: Re: Ralf Aust břitva 7/8 - recenze
PříspěvekNapsal: 31 črc 2013, 18:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 26 úno 2013, 22:31
Příspěvky: 24
Bydliště: Brno
Za překlad děkovat nemusíte, rád jsem to pro Vás udělal. :) Kdyby jste někdo našel nějaký zajímavý článek v angličtině, tak neváhejte a pošlete SZ, rád pomohu s překladem. ;)

_________________
Přeložené materiály
Ralf Aust břitva 7/8 - recenze
The Art Of Straight Razor Shave (Umění holení břitvou) - překlad: 63% korekce: 27,5%


Nahoru
   
 Předmět příspěvku: Re: Ralf Aust břitva 7/8 - recenze
PříspěvekNapsal: 31 črc 2013, 20:13 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 13 lis 2008, 15:29
Příspěvky: 3051
Také poděkuji za překlad.


Nahoru
   
 Předmět příspěvku: Re: Ralf Aust břitva 7/8 - recenze
PříspěvekNapsal: 01 srp 2013, 23:32 
Offline

Registrován: 14 kvě 2013, 13:58
Příspěvky: 42
Bydliště: Lysá nad Labem
Tak tohle je kráska mých snů. Ten vzor na hřbetě i celkový dojem je velmi dobrý. To mě opravdu oslovilo.


Nahoru
   
 Předmět příspěvku: Re: Ralf Aust břitva 7/8 - recenze
PříspěvekNapsal: 02 srp 2013, 08:15 
Offline
Donátor
Uživatelský avatar

Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Příspěvky: 1584
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko
Ten ozdobny vzor na hrbete, ty vylaserovane male kyticky, taky se mi to velice libi, jsou decentni a velice pekne.
To dela pan Aust ale i u tech 6/8.. aby si nekdo nemyslel ze to je JEN u tech 7/8..

_________________
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)


Nahoru
   
 Předmět příspěvku: Re: Ralf Aust břitva 7/8 - recenze
PříspěvekNapsal: 02 srp 2013, 12:38 
Offline

Registrován: 09 pro 2012, 11:35
Příspěvky: 41
Otázka asi pro Wikinga
Kdyby jsem chtěl na čepel vyleptat své jméno(jak jsem to viděl u p.Austa na některých fotkách) a na hřbetu ty kytičky,byl by tam cenový rozdíl?případně o kolik ?
díky Jiří ;)


Nahoru
   
 Předmět příspěvku: Re: Ralf Aust břitva 7/8 - recenze
PříspěvekNapsal: 02 srp 2013, 14:13 
Offline
Donátor
Uživatelský avatar

Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Příspěvky: 1584
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko
Ne vyleptat ale vylaserovat.. to jmeno.
Zeptam se kolik to stoji extra, a napisu odpoved do toho vlakna s nakupem tech Britev. Par dni to ale asi potrva.
Kazdopadne to pan Aust nabizi tuhle sluzbu, to vim, fotky jsem dodal do vlakna.
Zdobeni kytickami je zdarma.. tedy v cene Britvy..

_________________
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)


Nahoru
   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 11 příspěvků ]  Přejít na stránku 1 2 Další

Všechny časy jsou v UTC+02:00


Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Český překlad – phpBB.cz
[ GZIP: Off ]