Fórum Břitva CZ

Fórum pro gentlemany oddané tradici holení břitvou
Právě je 18 srp 2017, 12:47

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Apache Personna
PříspěvekNapsal: 15 čer 2017, 15:38 

Zdravím Vás kolegové a kolegyně,

představím Vám čepelky Apache Personna, které jsem dostal ke strojku Qshave viewtopic.php?f=69&t=2841&start=10#p37745
Světe div se, ale tyto čepelky nejsou žádnou kopií. Jsou to legitimní značkou Apache a Personna.
Hodně informací jsem nasával :) na Polských webech o holeních, kde toto téma frčí už asi půl roku. Holt jsou s holením dál než češi.
Čepelky Personna jsou Šanghajsko Americký projekt.
Samotné čepelky se dají zakoupit na Ebay nebo Aliexpress. Moc pečlivě jsem nehledal, ale viděl jsem balík čepelek ( 5 ks) za cenu 3-5 USA Dolarů.

Čepelky Apache Personna jsou značkové čepelky Šanghajské firmy AmSafe Sunshine Industries (Shanghai) Co., Ltd http://www.amsafeworld.com/en/pro.asp a ta spolupracuje s Personna, American Safety Razor, Inc. (ASR), od nedávna Edgewell Personal Care Group http://edgewell.com/brands/
Jinak AmSafe Apache je americká firma Edgewell Personal Care Group, ta v Číně vlastní značku Schick. Vyrábí jak čepelky tak i strojky. Tuším, že i USA Wilkonson. Dříve tato firma vyráběla výrobky značky GEM, Ever-Ready a Pal Blades. Prostě konkurence pro firmu Gillette USA.

Popravdě na ty čepelky jsem zvědavý.
Samotné čepelky 5 ks strojí okolo 3-5 USA Dolarů. A prý jsou lepší jak modré Personny. Mělo by se jednat údajně o technologii červené Personny USA vyrobené v Šanghajské firmě AmSafe.
Údajně jedna čepelka = 7 oholení. Ale to je tak virtuální údaj, že u každého to bude jiné.

Každopádně zde stojí za to vyzkoušet samotnou Personnu modrou co se v CZ dá koupit a porovnat to s touto Apache.
Po zběžném prohlédnuté mi přijde materiál hodně podobný. Stejně pružný. Po jemném přejetí ostří prstem jsem necítil žádné otřepy. Takže se nemusí korkovat.
Dálší poznatek je, že samotná čepelka je přilepená až až. Na čtyři ťuplíky. Čepelka je v základním papírovém obalu a ještě ve voskovém papíru s modrým nápisem.

Přikládám fotografie ať můžete sosat informace.
Samotné čepelky jsem ještě nezkoušel. Dnes jsem je vybalil a nafotil. Takže se omlouvám, ale údaj dodám až dotestuji Rapira Swedish Supersteel. Zatím jsem překvapen. Ale to sem nepatří.

Jen pro informaci u holícího stojku Qshave jsou dvoje čepelky jedny jsou tyto Apache a potom samotné Qshave. Prosím o to, aby se nezaměňovalo, že jsou to stejné čepelky. Nejsou.
Apache jsou Personna a Qshave zatím netuším. Ale podle toho, že neholí pořádně tak to bude asi jiný výrobce nebo zmetkové nějaké čepelky.

Takže fotky zde: https://1drv.ms/f/s!AuxzsTO-430Brhdih8j7st1VHhHt

David

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Předmět příspěvku: Re: Apache Personna
PříspěvekNapsal: 28 črc 2017, 13:21 

Dnes 28.7 2017 jsem vyzkoušel čepelky Apache Personna, které jsem dostal ke strojku Qshave viewtopic.php?f=69&t=2841&start=10#p37745

Schválně jsem je otestoval souběžně s čepelkou Personna Platinum.
Čepelku jsem nekorkoval a rovnou jsem ji dal do strojku Weishi 9306-C viewtopic.php?f=69&t=1466 prostě holící strojek styl motýlek. Ano je to strojek, který není agresivní. Je pohodový. No oholení proběhlo s mýdlem Barbus Active a štětkou jezevec. Před holením jsem si na obličej nakapal pár kapek oleje před holením Barbus viewtopic.php?f=94&t=2346

Měl jsem dostatek pěny i napařený obličej. Takže vše probíhalo standardně. Žádný problém při holení.
Podotýkám, že holení s čepelkou Apache Personna proběhlo poprvé a není to konečný verdikt. Ani to nejde hned na poprvé.

Ale holení pohledově proběhlo na 100% dobře. Ale po důkladném podívání by člověk našel pár hodně tvrdých vousů ještě na tváři nedooholených a to ani po 6 projetích po obličeji.
U mě prostě Personna Platinum čepelky nefungují jak mají. To se potvrdilo i u Apache Personna. Uvidíme ještě další holení. Celkové oholení bych viděl tak na 88-90% výtěžnosti čepelky. Ano máte pravdu stačí čepelku dát do agresivnějšího strojku a výsledek bude jiný. To máte pravdu na to se také chystám. Každou čepelku co testuji tak prochází alespoň 6 ks strojků. Takže právě proto neříkám svůj verdikt jako konečný, ale průběžný.
Po oholení jsem použil VPH Windsor FRESH s propolisem a ta štípala co proto. Obličej po oholení jsem měl zřejmě hodně podrážděný.

Uvidíme následné holení. Z poznatků co si pamatuji tak čepelka Personna Platinum mi dlouho nevydržela. Tuším snad 4 oholení a šla do koše. Snad to zde bude jiné.

David

Předmět příspěvku: Re: Apache Personna
PříspěvekNapsal: 06 srp 2017, 11:37 

Jak jsem slíbil tak plním. Čepelku jsem prohodil do agresivnějšího strojku a to Parker 98R.

Tam je čepelka jako doma. Krásně zvoní a krásně uřízne vous. Žádné tahání, žádné podráždění. Vzala i tvrdé vousy na krku. Takže zatím 4 oholení a čepelka drží. Jsem zvědavý kolik oholení vydrží.

Holení proběhlo s Barbus Active a štětkou Vigour HLZA15R. Testovačně jsem po oholení dal VPH Alpa Windsor Fresh s propolisem. Jemné štípnutí u říznutí u ucha jinak nic.

Klasická čepelka Personna platinum šla do koše. Paradoxně mi vydržela 2 oholení.

Čepelka Apache Personna mi vzala i tvrdé vousy na krku. Když zkusím projet dlaní na suché tváři, tak necítím, že by to bylo zas tak hrozné. Tvrdé vousy na krku jsou z 98% pryč a na tváři bych to odhadoval tak na 99%.

Takže zatím si myslím, že to není špatná koupě. Ale stále jsem testoval jen jednu čepelku. Takže verdikt je opatrný.

David

Všechny časy jsou v UTC+02:00