Fórum Břitva CZ

Fórum pro muže oddané tradici mokrého holení
Právě je 16 pro 2017, 12:02

Všechny časy jsou v UTC+01:00

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Gillette silver blue
PříspěvekNapsal: 03 zář 2014, 00:50 

Jak je hodnotíte? Na fóru o nich není ani slovo.
Ptám se, že jsem jich koupil 100ks/400Kč.
Používám Wilkinson Classic. Po přečtení fóra asi koupím něco od Muhle ....

Doplněno 7.9.2014

- fotografie zde:http://qwertqwert.rajce.idnes.cz/Gillette_Silver_Blue/

- žiletky zakoupeny na raj-kosmetiky.cz
- žiletka použita v R89 Twist (dvoudílný, neagresivní), zakoupena na upravse.cz
- levný gel na holení z nějakého hypermarketu, teď koukám, že je Made in Germany (nanáším dvěma prsty)
- voda po holení Hoggar aftershave (po 5 letech jsem ji opět použil)

Jsem nenáročný uživatel. Posledních 5 let nepoužívám ani vodu po holení. Protože mám měkčí vous a holím se již 20 let 2xtýdně Wilkinson Classicem, tak jsem spíše nadšen z R89 Twist než abych hodnotil žiletky.
PS: Věci od Mlejnků jsou moc hezké, tak zahajuji pozvolný přestup.

Naposledy upravil(a) qwert dne 07 zář 2014, 14:18, celkem upraveno 2 x.

Předmět příspěvku: Re: Gillette silver blue
PříspěvekNapsal: 07 zář 2014, 09:36 

Vítám Tě zde na fórum Qwerty,

pro začátek se koukni na čepelky co zde hodnotí Wiking
a krásné vlákno na čepelky Gillette co napsal Vousáč.

Wiking : viewtopic.php?f=67&t=810
Vousáč: viewtopic.php?f=67&t=1623

Spíše jsi mohl napsal, jestli jsi je již vyzkoušel. Dodat fotografii. Bylo by dobré napsat s jakým strojkem jsi čepelku vyzkoušel. Popřípadně mýdlo nebo krém.

Sám za sebe mám negativní zkušenost. Zakoupil jsem jedno balení na zkoušku a 3 čepelky se nedali pořádně použít. Neříkám, že krabička byla špatně skladovaná mnou. Ale byla tam rez a byli tupé. Nebyl to grot. Tak jsem zbytek schoval do zásob a nedávno vyzkoušel jednu předposlední. Založil jsem je do strojku a prostě žádná hitparáda. No mýdlo klasika. Barbus a Figaro. Strojek Soluna. Takže docela holení propadák. Zkusil jsem u prodavačky vznést nárok za prolitou krev a za morální škoda. Prý co chci. Když bude jedna tupá tak tam mám ještě čtyři. Průběžně mi při horlivé reklamaci tykala a vykala. Nakonec jsem to uhádal pouze na omluvu. Nevadí za 40 Kč se člověk nezblázní. Ale věřím, že jsou lidi co to potom bolí.
Za mě tedy verdikt možná. Ale musel bych zkusit jak modré tak červené a blue.
Říká se, že tyto čepelky jsou přesnou náhradou čepelek Rothbart. Doufám, že to píši správně.

Asi to vypadá, že každý má nějaké zkušenosti. Jen si člověk musí dávat zrovna u tohoto modelu od Gillette pozor na kopie z východu. Běžně se prodávají na různých serverech, kde se dá kupovat bazarové zboží.

Jinak made in USA Boston. :)
Výroba: Rusko :)

David

PříspěvekNapsal: 07 zář 2014, 19:06 
Donátor

Potěš pánbůh, Rotbart jsem měl od Wikinga na košt. Perfektní , neměla chybu.

PříspěvekNapsal: 08 říj 2017, 08:47 

Zdravím Tě opět Qwerty,

nedávno týden zpět se mi dostala možnost otestovat zase Gillette silver blue. Dostal jsem ji darem k nákupu mýdla na holení.

A můžu říci, že je to přesný opat toho mého testování co jsem měl prvně. Čepelka krásně bez lišky, řádně zalepená puntíky.

Obličej jsem napařil standardně jen tím,že jsem se osprchoval.

Tentokrát jsem použil mýdlo na holení Godrej viewtopic.php?f=92&t=2534 a VPH Grutal grand viewtopic.php?f=93&t=2902

Schválně jsem si nechal narůst týdenní vous. Dalo to práci, protože na to nejsem zvyklí. Ale dal jsem to.

Použil jsem syntetický štětec Omega pro (bohužel pořád ztrácí chlup) řádně namydlil a udělal šlehačku. Godrej ji dělá takovou více vodovou, ale drží. A oholení bylo prostě jedna báseň. Použil jsem strojek na holení Qshave viewtopic.php?f=69&t=2841 nastavil jsem tak rovnou rozmezí 3-4 stupeň. Na doholení 1-2. Můžu říci, že čepelku jsem používal jen 6x. Ale vydržela by déle.
Každé oholení bylo krásně hladké a bez krve.
Pokud bych mohl čepelku definovat tak je krásně měkká, ale přitom důkladná. Viděl bych to tak ,že bych smontoval tři čepelky dohromady a vylezl by z toho tento Gillette.
A podle mě je to Lord díky své měkkosti , Polsilver nebo Rapira Swedish Supersteel kvůli své důkladnosti a znovu Polsilver kvůli své výdrži.
VPH jsem použil standardně ze zvyku. Ale nebyla potřeba.
Poslední dobou jsem se naučil po oholení napatlat na obličej i kokosový olej. Občas štípne, ale krásně kůži zase promastí a narovná. Jen pozor okolo očí. Štípe to.

Problém je, že v běžné drogistické síti znají jen Astru a Wilkinson. Málo kdy tam mají něco jiného. Když nebudu psát o břitech do "divných" strojků.

David

Všechny časy jsou v UTC+01:00