Fórum Břitva CZ

Fórum pro muže oddané tradici mokrého holení
Právě je 25 dub 2018, 06:39

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: čepelky Isana Double Edge
PříspěvekNapsal: 14 črc 2014, 14:19 

Dobrý den přátelé ostrého oholení :) chtěl jsem napsat ostrého řežu, ale asi se to nehodí :)

Náhodou jsem narazil v České pobočce firmy Rossmann na čepelky Isana double edge.

Podle popisku jsou to chromové kousky. V krabičce je 10 ks. Zatím jsem netestoval. Jen jsem rozbalil a vyfotil.

Foto zde:
http://1drv.ms/1e1PV0B

Odkaz na Rossmann :
Kód:
http://www.rossmann.cz/nase-znacky/isana-men/
Na webu jsem je zatím nenašel.

Ale jsou balené v papírovém blistru s plastovou klasickou krabičkou po 10 ks. Čepelka je zabalena v jednom voskovém papíře. Lepidlo tam je, ale ne moc.
Pro firmu Rossmann tyto čepelky dělá německá firma Feintechnik. Ano jsou to oni. Vyrábí čepelky pod značkou Croma.

Tyto čelelky z Rossmannu jsou verze Croma Diamants.
Cena čepelek v Rossmannu je 29,90. I při platbě kartou mi to paní prodavačka zaokorouhlila na 30 Kč. Vím, že je to deset haléřů. Ale jsou to darebáci.
Zrovna dneska jsem si psal se zástupcem firmy a stěžoval jsem si, že v České republice nejdou pořádně sehnat v normální drogérii. A prý ani nebudou. Chtějí, aby se Croma prodávala mimo drogérie a byla VIP značkou.

Pokud je to tak, že je Isana převlečená Croma Diamants tak je to neskutečně výborná čepelka. Krásně holí a klouže. Nestalo se mi, že když jsem je měl, že by v balení byla špatná. Takže nákup se vyplatí.

Co si o tom myslíte přátelé Vy?

David

Naposledy upravil(a) david_ul dne 23 čer 2015, 19:56, celkem upraveno 1 x.

Předmět příspěvku: Re: čepelky Isana Double Edge
PříspěvekNapsal: 14 črc 2014, 15:16 
Donátor

Jedna se o tuhle ziletku? >
viewtopic.php?f=67&t=810&start=60#p19821

No, asi museli zmenit technologii vyroby nebo spise celeho vyrobce.. jeste pred rokem to bylo dost podprumerne :lol:

"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)

PříspěvekNapsal: 14 črc 2014, 15:25 

Zdravím Tě Wikingu,

ano je to ta samá. Koukal jsem do Tvé sekce testů. Ale právě jsem to sem postnul z důvodu toho, že jsem se v Rossmennu vždy setkal jen s Astrou a Wilkinsony. Když nebudu počítat holítka a nepoužitelné několikavrstvé břity.

Podívej se na přiložený odkaz na fotky a uvidíš. Klidně se domluvíme, že se můžeš zastavit v Ústí a já Ti dám na test žiletky. Máš to kousek :)

David

PříspěvekNapsal: 29 led 2015, 11:46 

Zdravím Vás Gentlemani,

tak jsem tuto čepelku vyzkoušel. Zatím tedy jen 4 x ve strojku Soluna a jednou ve strojku Long Feng DF 813 A vlákno zde:
viewtopic.php?f=69&t=1948
Bohužel jak psal Wiking ve svém postu o čepelkách tak musím říci, že se nic nezměnilo.

První oholení bylo jak bych to slušně napsal... děsný. Připadalo mi to, že čepelka má grot, který nechce vůbec dolů. Druhé a další oholení bylo tak jako by čepelka měla za chvíli vybuchnout. Opravdu mi to připadalo, jako když čepelka končí svojí životnost po 20 oholení :(
Tohle jsem zkusil zatím ve strojku Soluna.

Další holení jsem zkusil ve strojku Long Feng DF 813. Tam kupodivu to bylo o pár procent lepší. Je to opravdu v úhlu čepelky. Ale i tak po dvou oholeních jsem čepelku vyhodil.

Vše sem zkoušel s mýdlem Barbus v tubě a kalíšku. Zkusil jsem i mýdlo Figaro. Je to jedno co jsem vzal, stejně výsledek byl hodně špatný. Bohužel nemyslím jen špatný pocitově, ale i efektivně. Špatně oholený a vous to prostě spíše trhalo než řezalo.

Mám z toho zatím špatný pocit. Uvidíme zkusím třetí čepelku v jiném strojku a uvidíme. Ale zatím tedy žádná výhra. Kdybych měl zařadit tuto čepelku do řebříčku úspěšných čepelek tak ji zařadím pod čepelku Wilkinson. A to ještě si začnu chválit tu čepelku Wilkinson :)
No jsou to tedy vyhozené nervy do kanálu a peníze také.

Ale zkusil jsem to a to je na tom to dobré.

David

PříspěvekNapsal: 29 led 2015, 12:29 
Donátor

Gratuluji Ti Davide a udeluji Ti timto bobrika odvahy za otestovani tehle ziletky. :lol:
Myslim si, ze v testu techto ziletek jsme se shodli na 99,99%. Jsou to strasne ziletky. Jedny z nejhorsich jake jsem kdy mel. A to jsem mel hodne spatnych...

Jak pises, daji se koupit i v Ceske republice, nejen v Nemecku. Prodava je Rossmann.. jinak asi uz nikdo jiny, myslim si?

Nase testy necht jsou ponaucenim a vystrahou dalsim britevnikum aby uz zadny z nich nemusel takhle pri holeni trpet :P

"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)

PříspěvekNapsal: 17 čer 2016, 17:12 

Přátelé ostrého řezu,

dneska jsem zjistil závažnou věc. Ani jsem netušil, že je možná. Napadlo mě zkusmo založit čepelku Isana Double Edge do holícího strojku Muhle R41.

A světe div se... kvalita oholení tu byla. Žádné tahání, žádný problém. Náhoda tomu chtěla a zjistil jsem, že asi Isana má ráda agresivnější strojky na holení. Časem bych jej zkusil i do jiných agresivních strojků.

To jsem měl tyhle čepelky jen do seřezávače na vlasy.

Popravdě jsem zvědavý jak dlouho mi čepelka vydrží.

Přeji Vám všem pěkný den

David

Všechny časy jsou v UTC+02:00