Fórum Břitva CZ

Fórum pro muže oddané tradici mokrého holení
Právě je 24 led 2018, 02:41

Všechny časy jsou v UTC+01:00

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 13 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 1 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 28 bře 2017, 18:39 

Nová technologie (chemicky upravované ostří čepelek) byla koupena od společnosti PERMA SHARP. Skutečná výroba byla zahájena dle mých informací až v roce 1967.

Tato linka byla poslána do Санкт-Петербург (dříve Petrohradu) společností Gillette Czech a ne spol. Astra Diu. S touto linkou přešly do Ruska i ochranné známky, takže kupujeme dnes již jen ruské Astry.

Následně byla prodána i společnost Gillette Boston.

Dne 28. ledna 2005 výrobce spotřebního zboží Procter & Gamble oznámil svůj záměr na koupi společnosti kótované na burze za 57 miliard amerických dolarů. Orgán pro hospodářskou soutěž USA - FTC - schválil akvizici dne 30. září 2005. Dne 1. října 2005, se Gillette Company stala jedním ze závodů Procter & Gamble, který se tak po koupi potravinářské společnosti Nestlé stal druhým největším světovým výrobcem spotřebního zboží. Tím také je vlastníkem ochranných známek bývalého Diu Jevíčko...

PříspěvekNapsal: 01 dub 2017, 14:54 

Díky ferrine za vyčerpávající zprávy.
Jde vidět že značky z Jevíčka jsou nadobro pryč, samotný osud fa Gillette je také zajímavý.

Teď je to trochu mimo tohle vlákno, ale pokud se více orientuješ v koupi a nakládání značek jiných výrobců čepelek, které dostala do svého "područí" Procter & Gamble, můžeš prosím tě vytvořit nové vlákno i o nich.
Myslím že by osudy jiných značek zajímaly spoustu lidí...

PříspěvekNapsal: 03 dub 2017, 10:37 

Dobrý den kolegové,

popravdě v Jevíčku toho bylo vyrobeno více, ale ne vše šlo na CZ- SK trh.

Jednou se mi skoro podařilo koupit krabičku (plastová s 5 ks) čepelek co vyrobilo Jevíčko pro vývoz do Arabských zemí. Schválně píši do Arabských, protože jsem to nebyl schopen přečíst.

Krabička ve vnitřku měla předpokládám zelené nebo modré Astry. Ale přebal byl psán nějakou Arabskou řečí a celý obal byl tmavě modrý a písmo tuším buď zlaté nebo bílé. To si už nepamatuji.
Bylo to originál zabalené do fólie.
Bohužel tuhle krabičku už jsem nikde neviděl a ani nesehnal.

Ale co se mi podařilo zakoupit tak tohle. Viz obrázek.
Čepelky Astra v červeném provedené s názvem EXCELSIOR.
Obal krabičky je následující. Vršek z 80% je červený a tam je napsán název Stainless Blades 5 + logo
a ve zbylém 20% povrchu obalu bílé barvy je černě napsán název EXCELSIOR.
Podle informací co jsem dostal, tak několik x kusů zůstalo v republice a také tento kousek šel na vývoz.
Osobní zkušenost, že se dala zakoupit v Drážďanech ještě za dob Východního Německa.
V krabičce je pět čepelek Astra Superior Stainless ve voskovém papíře i s popisem.
Na čepelkách je název EXCELSIOR GUARANTEED, ale jsou to vlastně modré Astry Superior Stainless.
Je tam stejný výbrus, jen jiný potisk. Čepelka je jen ve voskovém obalu s dvěma puntíky lepidla.
V samotné krabičce je ještě papírový štítek s povídáním.
Samotný nápis bez uvozovek:

"Important

Do not wipe blade. Simply rinse and shake dry.

Made in Czechoslovakia"

Což je v překladu:

"Důležitý

Neotírejte čepelku. Stačí vypláchnout a důkladně osušte.

Made in Czechoslovakia"

Osobní zkušenost. Oholil jsem se s jednou čepelkou a holení bylo příjemné. Bez otřepů a pořezání. Zkusil jsem a podařilo se mi asi tak 5x se oholit. Už se nepamatuji.

Přihodím fotky

David

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 13 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 1 2

Všechny časy jsou v UTC+01:00