Fórum Břitva CZ

Fórum pro muže oddané tradici mokrého holení
Právě je 20 črc 2018, 14:23

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 12 led 2017, 17:08 

Dobrý den kolegové a kolegyně,

dneska bych Vám chtěl představit čepelky značky CLOUD.
Čepelky Cloud vyrábí firma: Shanghai Cloud Blade Manufacturing Co., Ltd.
No. 2066, Yushu Road, Songjiang District, Shanghai, China (Mainland)

Dle adresy je tedy vidět, že firma je z města Shanghai. Což je v Číně.

Firemní web je zde: http://www.cloud-cn.com

Tato firma vyrábí čepelky a nejen je již mnoho let.

Pro někoho bude zajímavá informace, že vyrábí i single blades. Což se dnes zase hodí. Plno z Vás experimentuje ze single blades strojky.

Já se zaměřím pouze na úzký profil portfólia firmy a to na čepelky Double edge.

Zakoupil jsem na otestování čepelky Cloud double edge verzi TD74-5 (červená).
Čepelky jsem v papírovém balíčku baleny po 10 kusech. Každá čepelka je balena v papírovém obalu a ještě ve voskovém papíře. Bohužel čtyřbodové lepidlo zde není. Což je na škodu.
Dle několika videí na YTB je čepelka ostrá a stojí za vyzkoušení.
Čepelky jsou z nerezové oceli. Ty se prodávají buď v blistru o 20 kusech balíčků po 5 ks čepelek. Nebo po 10 kusech. Ty se prodávají ve velké papírové krabici.
Mnou zakoupená čepelka má tyto rozměry: 42,8 mm na délka a na výšku má 22.4 mm. Tloušťka čepelky je : 0,1 mm.
Cloud čepelky jsou těchto obchodních balení: červená TD74-5 10 ks v balíčku Material: Sweden/Japan Stainless Steel finální postřik nano částicemi. Údajně je 10 x odolnější.
světle modrá TD74-5 5 ks v balíčku Material: nerez ocel bez označení. Bez nano postřiku.
černo modrá 74 5 ks v balíčku Material: nerez ocel bez označení. finální postřik nano částicemi. Údajně je 10 x odolnější.

Popravdě dlouho mi trvá než přeložím stránku. Takže vše píši 10x pomaleji :)

Cena čepelek byla za 10 kusů 2 USA Dolary. Což je v přepočtu 50 Kč.
Zase v Čechách jsem tyto čepelky neviděl. Takže nákup na Ebay, Aliexpress, Amazon.

Osobně jsem čepelku zatím netestoval. Přišla mi dnes (12.1 2017). Takže co jsem stihl. Otevřít nafotit a něco málo napsat.

Zde přikládám velké fotky balení čepelek: https://1drv.ms/f/s!AuxzsTO-430BokxeiBAo_4uWsly3

Rychlé představení čepelky: krabička čepelek je z tvrdého kartonu. Potisk je bílo červený. Písmo je černé. Logo bílé.
Obal samotné čepelky se skládá z tvrdšího papíru a voskového papíru s logem Cloud. Lepidlo zde bohužel není. Takže již potom následuje samotná čepelka.
Na samotné čepelce je trochu v rychlosti udělaný potisk. Na horní straně čepelky je logo Cloud a na spodní straně je napsáno Super Stainless. To samé je z druhé strany.
Po lehkém ohmatání čepelky na ostří necítím, že by se čepelka musela korkovat nebo, že by bylo ostří poškozené od papíru či přepravy. Tím usuzuji, že čepelka je na první pohled v dobrém stavu a dá se s ní holit.
Po zběžném proměření se mi nezdá křivá nebo nějak deformovaná. Uvidíme jak se bude chovat v holícím strojku.

Popravdě pokud budou stejně dobré nebo lepší než čepelky Baili tak budu rád.
Čepelky Baili zde: viewtopic.php?f=67&t=2749

Co víc zatím napsat. Nevím. Pokud mě něco napadne tak to dopíšu.

David

PS: jen doplním pár věcí.
Pod značkou Cloud můžete najít, klasické čepelky, single čepelky, čepelky na tvarování obočí, single čepelky do břitev, jednorázové holící strojky plast, náhradní hlavice na jednorázové strojky.

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

PříspěvekNapsal: 14 úno 2017, 13:34 

dneska jsem poprvé otestoval novou čepelku Cloud. No můžu říci, že je krásně ohebná. Před oholením jsem ji pro jistotu okorkoval. I když není potřeba.

Bohužel jsem, ale zapomněl, když jsem ji kupoval, že je hodně ostrá. Dneska jsem si vzpomněl, když už bylo hodně pozdě. Ráno jsem se oholil čepelkou Cloud a strojkem Muhle R41.

Čepelka je hodně ostrá (stejný pocit jsem měl u Feather) a bohužel jsem ji založil do agresivního strojku. Popravdě měl jsem dořezaný krk i bradu. Ano uznávám na strojek jsem zatlačil. Takže ano je to moje chyba a vím o tom. Podruhé jsem si na chybu se zatlačením strojku vzpomněl při použití VPH. Takže to pálilo jak..... no přesně tak.

Ale oholení bylo super. Stačil jeden tah a vousy byli dole. Holil jsem se ráno a po oholení jsem provedl vizitkový test. Ten dopadl dobře. Vizitka se nezasekla.
Čepelka vzala dobře i tvrdé vousy. Tam nebyl problém. Krásně jsem při holení slyšel řezání vousu.
Holil jsem se krémem Barbus s glycerinem a klasicky na čtyři tahy. Bez vody před holením.

Pro začátek si myslím, že by bylo dobré čepelku otestovat v méně agresivním strojku a pak postupně přejít na agresivní. Uznávám, že po prvním použití nemůžu vyřknout ortel. Ale zatím si myslím, že čepelka je výborná.
Když čepelku srovnám s čepelkou Baili tak Baili je dobrá, ale Cloud je lepší.
Čepelku jsem nemusel centrovat. Krásně sedla do strojku a nebyl problém. Schválně jsem zkoušel s čepelkou pohybovat ve strojku. Nešlo to. Byla tam přesně usazená a nehnula se.
Docela by mě zajímalo jak by se čepelka chovala v nějaké shavetě.
Testování beru tak, že nehledám nejlepší počet oholení, ale hledám kvalitu hned od začátku. Takže kvalitní čepelka u mě neznamená ta co vydrží 20 a více oholení.

Kdo má nějaké zkušenosti s touto čepelkou ať dá vědět. Alespoň se rozvine debata.

David

PS: 17.2 2017
zatím čtvrté oholení stejným strojkem i mýdlem a můžu říci, že čepelky jsou pořád sakra ostré. Už si dávám pozor. Ale jsem s nimi spokojený.
Opravdu jsem překvapený.

PříspěvekNapsal: 08 bře 2017, 15:27 

dneska jsem se při holení dopočítal 10 tého oholení s čepelkou Cloud bez otáčení. Samozřejmě, že jsem ji čistil.

Je to vyzkoušená druhá čepelka. Moje první info je, že ve strojku s agresivní hlavou najde své umístění, ale asi to není to pravé. Musí se hodně moc opatrně.
Lépe mi vyhovovala ve strojku Parker s hlavou R89. Čepelka byla testována s krémem Barbus glycerin a Barbus chlorofyl. Ten chlorofyl byl podstatně horší. Přišlo mi, že krém neklouže.
Také jsem testoval čepelky s mýdlem Nihel. Zde výsledek byl výborný.
Kdybych měl hodnotit zatím dvě čepelky tak dávám známku 2. Dvě protože, mě ze začátku pokousala. Nebyla to její chyba. Šel jsem na ní zhurta a razantně. Můžu říci, že ve strojku v hlavou R89 mi vzala i velice tvrdé vousy na první průjezd.
Když jsem testovačně zařadil před oholením vodu před holením tak si myslím, že čepelka brala vousy tak razantně, ale opatrně, že se zavřenýma očima můžu z klidem napsat, že oddálila další holení cca o půl dne.
Můj názor je takový, že kdyby se běžně prodávala v CZ tak by bylo plno gentlemanů i slečen spokojených po vyzkoušení.

Další věc je jak by se chovala v shavetě. Tam by se určitě neztratila.

No uvidíme v dalším testování. Ale nemyslím, že by se něco razantně měnilo. Snad jen, kdyby zbytek čepelek v krabičce byl tupý.

David

Všechny časy jsou v UTC+02:00