Fórum Břitva CZ

Fórum pro muže oddané tradici mokrého holení
Právě je 23 dub 2018, 04:09

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 84 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 15 6 7 8 9
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Čepelky ASTRA
PříspěvekNapsal: 23 črc 2017, 17:54 

Citace:
Zdravím Vás kolego Uhnánku,
sám jsem vyzkoušel jak Československé modré Astry s MC cenou i bez ceny. Tak i zelené a červené Astry. A když jsou dobře skladované (ležmo) tak se s nimi dá krásně holit.
Problém je, že nevíte jak je někdo před Vámi skladoval a to je problém. Ani nevidím velkou hrozbu v poštovném. Když se dobře zabalí zásilka tak čepelkám se nic nestane.
Osobně bych řekl, že se mi nejlépe holilo s červenými Astrami a pak hned v závěsu zelené. Nakonec modré.
Zkoušel jsem je ve více strojcích. A to je kámen úrazu. Každý strojek je jiný a tak i výsledek je jiný.
Teď mám od každé barvy jednu krabičku doma schovanou. Jako památku :)

David

PříspěvekNapsal: 24 črc 2017, 08:23 

Dobrý den Davide, máte pravdu určitě záleží na skladování a na strojku. Ten pán od kterého jsem Astry koupil je zabalil opravdu precizně takže si myslím že dopravou neutrpěly žádnou újmu. Mimochodem nebyl jste to vy, také se jmenoval David? Já používám Solunu a zatím jediný problém jsem měl se žiletkami Merkur. Za cenu těch žiletek jsem očekával výborné oholení ale v kombinaci se mojí Solunou se s tím oholit nedá. Někde tady na fóru jsem četl že s nimi má také někdo problém.

PříspěvekNapsal: 24 črc 2017, 08:50 

Dobré ráno Uhnánku,

pokud to bylo opravdu precizně zabalené tak jsem to byl já.
Odesílal jsem více zásilek. Tak je to možné.
Osobně si myslím, že pro každého má každá věc jinou cenu. Pro někoho je to zmetek na vyhození. Pro někoho věc, kterou dlouho sháněl. Neznamená to, že když něco prodávám tak se k tomu musím chovat jako zmetek. Prostě pořádně zajistím kvalitu.

No a teď jsem ještě sehnal posledních 12 kousků červených Aster od člověka který likvidoval zásoby v době přejímky Gillette. Nechal jsem si jednu krabičku a zbytek pouštím na sbazaru.

Ohledně té Soluny. Záleží na okorkování čepelky. U Aster to dělám. Ale není to potřeba. Od toho byl ten korek v balíčku. Dával jsem jej do všech zásilek.
V té Soluně mi přijde, že čepelky tam spíše krájí vousy než uřezávají. Na Solunu se musí pomalu a s hodně vláčným mýdlem. Je lépe více vodnaté. Nejlépe Soluna holí dle mé zkušenosti ve studené vodě.
Osobně Solunu vytáhnu tak jednou do roka na týden. Pak čeká na další příležitost celý rok :) Soluna má více tupý úhel u čepelky a tak je holení trochu víc tahavé.

Uvidíte najdete svojí techniku holení.

David

PříspěvekNapsal: 18 dub 2018, 10:57 

Zdravím všetkých!
Asi pred mesiacom som si kúpil žiletky Astra zelené (superior platinum), Gilette Platinum, a k holiacemu strojčeku Muhle R103 jednu žiletku muhle. Neviem, či je to len šaržou, alebo je to "padelek", ale Astra ma zatiaľ veľmi sklamala a musel som ju vyhodiť. (Je vyrobená v Rusku, v Petrohrade, v kartónovom obale, kúpená v drogérii Teta). Gillette mi vydržal 8-9 dobrých oholení bez najmenšieho podráždenia. A nakoniec žiletka muhle bola najlepšia, s najjemnejším oholením. Chcel by som vedieť, kde je problém s Astrami....Alebo ich už radšej vôbec nekupovať....?
Tiež tieto žiletky korkujem...

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 84 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 15 6 7 8 9

Všechny časy jsou v UTC+02:00