Fórum Břitva CZ

Fórum pro muže oddané tradici mokrého holení
Právě je 18 pro 2017, 17:40

Všechny časy jsou v UTC+01:00

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 21 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 1 2 3 Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Rocwell 6C
PříspěvekNapsal: 09 srp 2017, 16:08 

S žiletkami Rockwell jsem neměl vůbec žádný problém. Přijdou mi podobné jako Perma Sharp, ostrost i výdrž je cca stejná. Samozřejmě nemusí chutnat každému strojku.
K žiletkám mám pouze jednu výtku. Chybí přichycení uvnitř obalu lepícími body a zato je dle mě zbytečně každá žiletka balena ve 2 papírových obalech.
Za mne mohu žiletky doporučit.

PříspěvekNapsal: 21 srp 2017, 21:03 

Dnes je reklamace od chlapců z Rockwell Razors vyřešena. Domů dorazil jako náhrada za strojek 6C se špatným závitem kompletní strojek 2C ve stejném provedení gunmetal, krabička obsahuje i balíček žiletek. Po prvním osahání se závit jeví zcela v pořádku. Vůle je minimální a srovnatelná s Parkerem.
Jako bonus jsem obdržel krabičku na použité žiletky.
S vyřešením reklamace jsem spokojen a věřím, že tento kousek bude již v pořádku. S výrobci jako obchodníky jsem spokojen a mohu nákup jen doporučit.

PříspěvekNapsal: 04 lis 2017, 19:17 

To som veľmi rád, že sú takí seriózni obchodníci a vezmú riziko na seba. Ja som nakoniec skončil pri hlave R4 a holím sa už len tým. Viac krát som skúšal s R3 a možno by aj fungovala. Ale oproti Muehle, Merkur ..C a Edwin Jagger hlavám, nemá spodná lišta tie vlnovky, je hladká, podobne ako napríklad Merkur Futur. Práve tie vlnovky sú veľmi dôležité a berú medzi seba lepšie fúzy. Ak ich strojček nemá, hold musí mať potom mierne väčšiu medzeru od ostria k lište. Preto sa mi dobre holí až s nastavením R4.

PříspěvekNapsal: 04 lis 2017, 23:01 

Nově dodaný 2C stále funguje stejně dobře jako když dorazil. Mám k němu jen drobnost. Strojek je evidentně z jiné série, než původní 6C. Je mírně odlišná barva, což je vidět na hlavách položených vedle sebe. Zřejmě byla chyba v určité sérii, ze které jsem měl 6C.
Pokud chci dokonalé oholení s minimálním soustředěním a úsilím, končím vždy hlavou 2 v protisměru, kdy není možné se poškrábat. První hlavu volím většinou dle délky porostu mezi 4-6:-).

PříspěvekNapsal: 06 lis 2017, 16:46 

Iná farba, iný proces tepelnej úpravy. To je nestabilita procesu.
Obdivujem ťa, holiť sa proti srsti hlavou R2. To musíš tlačiť, nie? Ja keby som R2 netlačil, tak to nezaberá, ak pritlačím, tak sa podráždim veľmi.
Alebo to robíš nejak lepšie vyšľahanou a suchou penou?

PříspěvekNapsal: 06 lis 2017, 18:27 

Přesně jak říkáš. Od R3 výš holím z lehounka. S R2 se vůbec nepářu. Klidně několikrát na jednom místě, jen dodržuji aby pokožka nebyla suchá. Někdy je na tváři dostatek mýdla a tak stačí pouze navlhčit, nebo jen přejet rukou namočenou v mýdle. Obyčejně přejedu rukou po tváři a pokud cítím někde zadrhnutí, tak přejedz strojkem s R2. S R2 jsem se ještě nikdy nepodráždil, ono to asi ani nejde. R1 je tak jemná, řekl bych že je pro mne k ničemu. Vůbec nechápu jak mohli uvést samostatný strojek R1+R3. Tato kombinace je vlastně jen jeden funkční strojek srovnatelný s běžně dostupnými komerčními strojky.

PříspěvekNapsal: 06 lis 2017, 20:31 

Vsezved, máš úplne pravdu. R1+R3 je úplne o ničom. Mohli radšej dať R2+R4. Keď som sa pomýlil a dal som si R1, tak sa mi to len kĺzalo po fúzoch. Tak používam iba R3.

PříspěvekNapsal: 07 lis 2017, 10:26 

Asi robím chybu niekde. Možno penu. Ja keď vidím niektorých machrov, ako sa drú tými strojčekmi na youtube, tak nechápem, že sa neporežú. Doteraz som bol zastánca vlhkej peny. Teraz GeoFattboy na youtube upozorňuje, že s vodou opatrne. Treba to dobre rozšľahať, až ma ruka bolí. Na tvári ostáva akási mazľavá vrstva, ktorá sa na konci aj ťažko zmyje. Tá chráni. Málo píšeme v rubrike peny. Ja stale experimentujem a to sa už holím roky. Raz mydlo strúham, raz točím štetkou, čo je elegantnejšie. Vtedy sa mi ale má tendenciu vymydliť a musím ku koncu veľmi vela ńa ňom točiť aby kĺzalo. Posledné dni skúšam suchú penu, ale veľmi kvalitne našľahanú. Som prekvapený, ako to dobre ide a chráni pred porezaním.

Je to tu o Rockelli. Chcem odskúšať R2 na doholenie so suchou verziou peny. Dám vedieť zajtra jednou vetou výsledok.

PříspěvekNapsal: 07 lis 2017, 12:19 

Slovak boy a ja sa celý čas držím tvojej rady o mokrej pene. :lol:

PříspěvekNapsal: 07 lis 2017, 13:39 

Když jsem mluvil o navlhčení tváře a přeholení, tak samozřejmě předpokládám, že na tváři je dostatek kvalitního mýdla. V žádném případě nemůže být mýdlo (pěna) suché. Vždy musí ostří po tváři klouzat. Jsem zhýčkaný člověk a pokud se mi nedaří udělat z mýdla kvalitní pěnu tak jej po několika neúspěšných pokusech vyřazuji.

Naposledy upravil(a) vsezved dne 07 lis 2017, 16:24, celkem upraveno 1 x.

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 21 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 1 2 3 Další

Všechny časy jsou v UTC+01:00