Weishi 9306-C

...lidově bagry a kotvy.
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Weishi 9306-C

Příspěvek od david_ul »

Zdravím Vás Břitevníci,

neodolal jsem a zakoupil jsem si "bagr" Weishi 9306-C

video ke zhlédnutí zde:

Kód: Vybrat vše

http://youtu.be/1lRhUB9uoP8
Technické informace o strojku:
tento strojek je ze slitiny mědi. Také se vyrábí jen z hliníku. Tento strojek je, ale levnější a časem začíná špinit při holení. Uvolňuje hnědý maz.
rozměry strojku: 8 cm rukojeť strojku (krátká verze) dlouhá verze rukojeti je cca 10 nebo 11 cm.
hlava strojku: 4,3 x 2,5 cm
design na rukojeti 4,3 cm dlouhý
průměr rukojeti : 1,1 cm
otočná rukojeť: 1,7 cm (slouží na otevření místa na čepelku)
Rozměry papírové krabičky: 6.5 cm x 10.5 cm x 3.0 cm
Váha strojku : 200 g Váha zjištěná z internetu. Nevážil jsem strojek.
Rozevření hlavice při vložení žiletky. Rozevírá se hlavice do stran. K rozevření hlavice pro žiletku slouží na rukojeti otočný mechanismus ve spodní části strojku. viz fotografie.

V krabičce najdete spolu se stojkem:

1 x štěteček na čistění strojku
1 x balení žiletek (5 ks) žiletky značky Dorco červené (Dorco Stainless Steel Razor Blades)
nebo Dorco Platnum ST300 (modré)
1 x zrcátko, které je součástí krabičky.

Cena se pohybuje okolo 12-16 dolarů. Záleží na prodejci.

Já jsem kupoval zde:

Kód: Vybrat vše

http://www.aliexpress.com/store/product/Safety-Razor-come-with-5PCS-blade-and-1PCS-box-Copper-alloy-Pearl-black-9306-C-1PCS/504741_620977387.html
odkaz na stránky výrobce:

Kód: Vybrat vše

http://www.wd.com.cn
Proč jsem jej zakoupil? Chtěl jsem vidět rozdíl mezi strojkem Weishi 9306-C a Timor 1321. Nakonec jsem usoudil, že strojky jsou stejné. Rozdíl je pouze v barvě a krabičce, kterou každý výrobce má jinou. A také Timor má logo na spodní straně rukojeti. Logo je natisknuté bílou barvou.
Oba strojky vychází z letitého strojku Gillette.

Vrátím se k žiletkám Dorco. Rozdíl mezi červenou a modrou žiletkou je to, že žiletky červené jsou mladší. Jinak dle výrobce jsou stejné. Někdo i přes to tvrdí, že Dorco červené jsou ostřejší. Někdo je srovnává se žiletkami MERKUR Solingen SUPER Platinum.

Já osobně mám zatím srovnání mezi žiletkami Dorco modré, červené, Astra Superior stainless a Wilkinson Sword Double Edged. A zdá se mi, že žiletky Dorco jsou ostřejší jak výše uvedené. Ale jak píši je to můj názor. Každý člověk je jiný. Jinak se holí, záleží na mýdle na vodě. Je toho hodně co změní dojem.

Subjektivní pocit ze strojku mám dobrý. Dobře se drží Váha není moc šílená. Žiletka se dá krásně nastavit. Dá se regulovat dobře odstup žiletky od strojku. Je tam možnost regulace odhadem cca 3 mm.

Díky, že jste to dočetli až sem.


David

EDIT: upraveno dne 27.10 2014
vymazán odkaz na fotky. Přidána jedna zmenšená.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) david_ul dne 27 říj 2014, 09:53, celkem upraveno 2 x.
David a jeho žiletky
ggrand
Příspěvky: 125
Registrován: 05 úno 2013, 01:17

Re: Weishi 9306-C

Příspěvek od ggrand »

Díky za info, ještě by bylo vhodné doplnit, že tato barevná varianta se všeobecně na netu nazývá gunmetal.
Weishi 9306 jsou strojky, jak už bylo psáno, ze slitiny mědi. Existuje ještě lacinější varianta z hliníkové slitiny, která je lehká jako pírko(což vidím jako zápor, protože i verze 9306 je docela lehká). Její označení je 2003.
Podle stránky výrobce ( http://www.wd.com.cn ) existuje ještě řada 2004 a 2008,ale ty jsem běžně nikde neviděl.

Co mi ale nejde do hlavy je : " Žiletka se dá krásně nastavit. Dá se regulovat dobře odstup žiletky od strojku. Je tam možnost regulace odhadem cca 3 mm."
Co tím myslíš? Strojek přece není stavitelný.
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Weishi 9306-C

Příspěvek od david_ul »

Zdravím Tě,

o té hliníkové variantě jsem psal. Je to hned na začátku popisu, také jsem psal o té prodloužené verzi. O těch dalších řadách jsem schválně nepsal, protože nemám srovnání. Nekupoval jsem je. Jedná se o verze z hliníku a některé z polycarbonátu. Ty dle infa se používají ve zdravotnictví a v hotelovém průmyslu. Jako jednorázové strojky.

Odstup žiletky od strojku myslím toto: otočným závitem na spodní části rukojeti lze pootočením nastavit jak žiletku utáhnout v hlavici. Buď úplně na krev, že drží žiletku strojek nadoraz nebo, že závit lehce povolím a žiletka má větší prostor mezi strojkem a žiletkou. Je to opravdu jen cca 3 mm. Dle mého. Zkusím nafotit a přidám fotky.

Ostatní verze jsou k dostání na shopech,ale člověk musí hledat. Ne všechny barevné varianty se ještě dají také sehnat.



David


Edit:
30.06. 2016 12:16


Doplnění fotografií z Onedrive. Na edisku mi smazali účet.

https://1drv.ms/f/s!AuxzsTO-430Bnlnlllnodu6brWRM



David
Naposledy upravil(a) david_ul dne 30 čer 2016, 07:33, celkem upraveno 1 x.
David a jeho žiletky
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Weishi 9306-C

Příspěvek od Wiking »

Zadna fotka se neda nakliknout.. nekde je chyba..
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
keyboo
Příspěvky: 75
Registrován: 27 zář 2012, 17:57
Bydliště: Tábor a okolí

Re: Weishi 9306-C

Příspěvek od keyboo »

Je spousta metod jak a kam nahrát fotografie. Ta první várka je dostupná, ale mohla by se sama zobrazit jako galerie. Ale edisk?

Sám přemýšlím o nákupu nějakého strojku takového řešení, gilette z let minulých.
Tak by mě zajímalo zda se tohle vyrovná například zpracováním?
ggrand
Příspěvky: 125
Registrován: 05 úno 2013, 01:17

Re: Weishi 9306-C

Příspěvek od ggrand »

david_ul : Vím, že jsi o tom psal, ale kvůli vyhledávání jsem to napsal ještě jednou a s přesným typovým označením. Třeba to někomu pomůže, ať už přes google nebo přes místní vyhledávání. Já jsem podobné info musel hledat na cizojazyčných stránkách.
Zajímavé, nikdy jsem si nevšimnul, že by dotažením se dalo na mém kusu korigovat byť 1mm natož 3. Třeba můj kus pokud se pořádně nedotáhl, tak na 1 straně velmi mírně prohýbal žiletku.
Mimochodem na horší stránky než edisk jsi to nemohl dát. Stáhnutí bez registrace jen 1 soubor denně, zlaté uložto. Ale i tak díky, zítra se podívám na další fotku.
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Weishi 9306-C

Příspěvek od david_ul »

necituj předchozí příspěvek - Radgost

Dobré ráno Ggrande,

ohledně strojku jsem na to přišel sám, potom jsem se ptal prodejce a on mi můj dotaz potvrdil. A kvalita zpracování je dobrá. Všechny odlitky strojku jsou zahlazeny a nikde to neškrábe. Zpracování je asi kus od kusu,ale jestli tento strojek dělají i pro jiné firmy (jako, že ano) tak kvalitu hlídají.
Jediná věc je záruka. Na tento strojek je záruka 3 měsíce. Ale zase je levnější než Timor. Timor má záruku 24 měsíců. Zatím si nemůžu stěžovat.Strojek jsem kupoval ten těžší. Nekupoval jsem ten hliníkový. Dohledal jsem, že (můj názor) stejný strojek Timor 1321 Made in Solingen, Germany by Giesen & Forsthoff se dělá ve stejné továrně. Jediný rozdíl je v tom, že Timor má potisk na spodním kolečku rukojeti. Ten potisk je dle mého tamponový bílí tisk. Je tam napsáno Timor. A má jinou krabičku. Je černá. Ten strojek Timor jsem měl v ruce (bez krabičky) a měl jsem před sebou i Weishi 9306 C a je tam stejná barva té děloviny i stejné provedení strojku. Takže jsem usoudil, že když je úplně stejné provedení každého detailu, tak, že to dělají ve stejné továrně. Proč jsem na to takhle přišel. Našel jsem na internetu (už nevím kde) informaci, že Timor strojky se dělají v Číně a balí je do krabiček EU. Pardón další rozdíl je v tom, že k Timoru nedostaneš žiletky Dorco, ale Merkur. Taky 1 balení 5 ks žiletek.

Edisk používám i na své ostatní fotky. Mám tam hosting místa.

David
David a jeho žiletky
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Weishi 9306-C

Příspěvek od david_ul »

keyboo píše:Je spousta metod jak a kam nahrát fotografie. Ta první várka je dostupná, ale mohla by se sama zobrazit jako galerie. Ale edisk?

Sám přemýšlím o nákupu nějakého strojku takového řešení, gilette z let minulých.
Tak by mě zajímalo zda se tohle vyrovná například zpracováním?
Dobré ráno Keyboo,

jak jsem psal již post pod Tvým, tak zpracování je dobré. Nikde nic není ostré a vše je zahlazeno. Odlitky na mém strojku jdou dobře udělané. Rukojeť je dobře vyfrézovaná, takže i tam nikde není šance se říznout. Co by Tě mělo přesvědčit o kvalitě. Dle mého názoru se v té samé továrně dělají i holící strojky pro Solingen (Timor 1321 Made in Solingen, Germany by Giesen & Forsthoff). A to není jediná značka, která se v továrně dělá. Jak se můžeš tedy přesvědčit. Podívej se na komenty uživatelů co si strojek již koupili. Odkaz kde jsem jej koupil jsem uveřejnil. S pánem co to prodává jsem dlouho psal, než jsem koupil. Pán má kamenou prodejnu v nějakém obchodním centru. Dohledal jsem ji na mapách Google a obchodák je velký jak 10 Sazka aren za sebou. Zkus jej koupit a pak uvidíš. Maximálně, když budeš nespokojený tak se na strojek budeš jen koukat:)

Ohledně Edisku: mám tam hosting, takže využívám jejich služeb. Schválně když se podíváš tak je tam link na stažení jednotlivých fotek tak všech na ráz. Fotky jsou velikosti 5-6 MB a to si myslím, jen tak někde Ti nedají na online proklik ke shlédnutí. Stahuj web nepoužívám, nejde tam moc dobře definovat soukromou fotku a soukromé FTP a hosting. Hlavně mají docela špatnou rychlost. Vím, že se nikdy nezavděčíš místem a kvalitou. Ale je to názor a já jej respektuji. Myslím, že na webu zas tam moc fotek s tímto strojkem v tak dobré kvalitě fotek 6 MB a víc nenajdeš.

Přeji krásné ráno

David
David a jeho žiletky
keyboo
Příspěvky: 75
Registrován: 27 zář 2012, 17:57
Bydliště: Tábor a okolí

Re: Weishi 9306-C

Příspěvek od keyboo »

Samozřejmě jsme rádi, že si ty fotky dal veřejně k dispozici a jak říkáš není člověk ten, který se zavděčí všem :)
Uživatelský avatar
vlkec
Příspěvky: 107
Registrován: 15 dub 2014, 16:18
Bydliště: Rosice u Brna

Re: Weishi 9306-C

Příspěvek od vlkec »

Napšu to sem ať nemusím zakládat nové téma. Kdyby to vadilo tak to smažte. Dá se ke strojkům weishi koupit někde krabička zvášť?
Odpovědět

Zpět na „Holící strojky“