Fórum Břitva CZ

Fórum pro muže oddané tradici mokrého holení
Právě je 22 zář 2018, 16:43

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 22 čer 2017, 23:33 

Tak strojek Parker 29L Women's Lavender Butterfly ke mně z Anglie nedorazil. Naštěstí jsem objednával přes Ebay a tak jsem dostal peníze z5.
Po nezdaru jsem se optal na Luxusní Holení na doporučení holícího strojku pro ženu a pan Byrtus mi se slovy, že se specializují pouze na pánské holení, nebyl schopen doporučit žádný vhodný strojek. Jelikož ale značku Parker prodávají, tak jsem dostal nabídku na dovoz strojku na přání. Strojek dorazil s další objednávkou z Indie a cena byla dokonce i nižší než u objednávky z Anglie, která nevyšla. S obchodem Luxusní Holení mám opět velmi pozitivní zkušenost a mohu jej vřele doporučit.

Samotný strojek Parker 29L Women's Lavender Butterfly je dle výrobce určen ženám. Zpracování je za danou cenu na dobré úrovni, ale dovedl bych si představit i trochu lepší zpracování. Strojek je v porovnání s Gillette Black Beauty z roku 1971 podobného vzhledu a téměř stejné velikosti. Oproti Gillette je materiál hlavy tenčí. Vrchní část hlavy je trochu větší (jde více ke kraji žiletky) a tak je žiletka o něco více schovaná, toto vidím jako pozitivum. Úhel sklonu obou žiletek též není opticky stejný. Výhodou je větší mezera pod žiletkou, kdy má mýdlo s porostem kudy odcházet a nezahltí se.

Do strojku jsem ženě vložil zelenou Astru a když jsem se zeptal zda funguje, tak mi bylo odpovězeno, že je žiletka ostrá a že holí dobře. Po přechodu ze škrabky si prý musí dávat pozor na potáhnutí do boku, že se pak lehko pořeže. Více jsem od ní nedostal.

Dnes jsem strojek vyzkoušel osobně a byl jsem nadšen. Abych vyloučil všechny možné nedostatky a chyby, tak jsem použil následující: Silvertip 24mm z TGN, zelené Proraso, novou Perma Sharp, VPH Da Marco. Třídenní strniště žiletka brala s báječnou lehkostí a tak jsem si troufl hned při druhém průchodu holit proti růstu. Již po druhém průchodu oholení velmi dobré, po třetím na BBS. Žiletka je upevněna přesně a pevně, nemá snahu nijak poskakovat. Při holení jsem na strojek vůbec netlačil. Jelikož nikde nevyskočila ani sebemenší kapička, tak jsem přeskočil kamenec a nanesla rovnou VPH. Voda ani nezaštípala, prostě dokonalé a příjemné oholení.

Strojek Parker 29L Women's Lavender Butterfly mohu osobně doporučit. Osobně mám trochu převrácené hodnocení na to co je jemné a co agresivní holení ale holení bylo pocitově jemnější než s Gillette Black Beauty na nejjemnější stupeň nastavení a přitom nemá problém protlačit i delší vousy a nezahlcuje se. Má poměrně velkou mezeru pod žiletkou a tak na jeden průchod vezme opravdu téměř vše. Nebojím se jej doporučit i ženám a asi si jej doma občas i tajně půjčím.

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Všechny časy jsou v UTC+02:00