Fórum Břitva CZ

Fórum pro gentlemany oddané tradici holení břitvou
Právě je 21 říj 2017, 23:24

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 31 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 1 2 3 4
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 20 srp 2017, 13:32 

Ahojte,
po rokoch holenia Fjužnom som chcel vyskúšať niečo klasickejšie, a čo môže byť klasickejšie ako britva, že? Narazil som ale na problém relatívne vysokej počiatočnej investície. Po prečítaní mnohých vlákien na tomto fóre som sa rozhodol, že vyskúšam chavettu. Ohlasy tu na ňu síce nie sú veľmi dobré ale riskol som to. Objednal som si chavettu od značky Dovo spolu s dlhými žiletkami, mydlom a štetkou a nevedel sa dočkať kedy príde. Slovenské ehopy sú našťastie celkom rýchle, a tak som čakal len pár dní. Holenie som musel vyskúšať hneď ako so ju dostal. Vrhol som sa teda do veľkého neznáma (videá na youtube o holení britvou som mal napozerané ale prax je často iná ako sa to javí vo videu). Postup podľa videí bol jasný- poriadne napariť tvár, nabrať na štetku mydlo a poriadne si ho na tvári napeniť. Až potiaľto to išlo prekvapivo ľahko. Nastal ale okamih pravdy, zobral som do rúk chavettu. musím povedať, že som ani zďaleka nečakal, že holenie s ňou bude také jednoduché. Napriek tomu, že som v kúpelni strávil pol hodiny a priateľka si už myslela, že som sa podrezal, bolo holenie prekvapivo relaxačné. Žiadne rýchle oškrabanie srsti ale pomalé a premyslené ťahy.

Mojich prvých pár holení chavettou teda hodnotím veľmi pozitívne. Dovo má ale jednu malú chybičku krásy. Žiletka je uchytená v umelohmotnom púzdre, ktoré sa zasunie do "čepele". Toto púzdro ale na žiletku nedolieha presne a pri holení sa doňho dostáva zmes mydla a oholených chlpov. Po prvom holení som to tak nechcel nechať. Chcel som puzdro so žiletkou vytiahnuť, žiletku očistiť a nasadiť naspäť. Nevedel som ale, že puzdro sa vyťahuje tak ťažko. Skrátka a jednoducho, pri tejto manipulácii som si takmer odrezal palec ;). Poučenie teda znie: pri vyberaní žiletky z Dovo, použite nejaký predmet, ktorým puzdro žiletky vyšupnete z čepele, palce máte len dva :D.

Môj verdikt neskúseného britevníka teda znie: holenie s chavettou je hladšie ako s Fjužnami, Machmi a podobnými vecami (vydrži asi o pol dňa dlhšie), manipulácia je jednoduchá - Dovo je veľmi ľahké. Môžem teda len odporučiť.

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 31 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 1 2 3 4

Všechny časy jsou v UTC+02:00