Fórum Břitva CZ

Fórum pro muže oddané tradici mokrého holení
Právě je 14 srp 2018, 21:14

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nález staré břitvy po dědečkovi
PříspěvekNapsal: 10 úno 2018, 14:38 

Zdravím,

před časem jsem objevil na chatě starou břitvu po dědečkovi. Vybavil jsem si starou - už zapomenutou - vzpomínku z dětství, jak se s údivem koukám na dědečka holícího se břitvou. Nikdy před tím ani po tom už jsem nic podobného u nikoho neviděl. Po tomto nálezu z konce minulého roku jsem pojal potřebu vyzkoušet si holení břitvou. Díky tomu jsem také objevil toto fórum. Po pročtení pár rad, jsem na internetu zakoupil novou břitvu Thiers Issard Le Dandy 5/8 Black a nějaké to příslušenství (řemen, pěnu atd.). Už jsem se s ní několikrát oholil. Musím říci, že je to velmi zajímavá relaxace, která na mě má terapeutické účinky. Však to znáte, jste to jen Vy a břitva a onen rituál, který není možné nijak uspěchat. Navíc Vám to Vaši blízcí chtíc nechtíc musí tolerovat - vždyť držíte břitvu, nebezpečný nástroj. "Děti, teď tatínka nerušte, musí se soustředit, holí se břitvou a to je nebezpečné", říká manželka našim dvěma malým dcerám:).

Po hlubším a hlubším pročítání tohoto fóra jsem usoudil, že by bylo pravděpodobně možné zrenovovat onu nalezenou břitvu po dědečkovi. Jsem v pravdě staromilec a proto si tyto hezké drobnosti po předcích ponechávám. Dostal jsem se tak např. ke starým plnicích perům či starým hodinkám. Zjištění, že by bylo možno břitvu znovu používat k holení bylo velmi radostné.

Dovoluji se dotázat vážených a zkušenějších členů tohoto fóra zda lze podle přiložených fotek břitvu zrenovovat a zda by mi radili, abych se do toho pustil sám či bych měl kontaktovat odborníka. Budu rád za jakoukoliv vaši radu postřeh a názor. Moc díky.

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

PříspěvekNapsal: 10 úno 2018, 15:54 

Tož Tě tady vítám.Dle mého skromného názoru se dá ta břitva znovu zprovoznit.Očištění bych udělal nejdříve třeba mosazným jemným kartáčem,či se dá použít topenářské rouno /taková relativně měkká vata na čištění např.měděných trubek/ zde http://www.kotelny-topeni.cz/cu-rouno-6 ... a-10ks.htm. Hlavně nepoužívat hrubé smirky či nedajbože Dremel.Raděj pomalu ručně.Pak bude muset jít nabrousit na kameny,např. Mistr Irenko,zkus mu poslat SZ,sám tu břitvu nenabrousíš,spíš ji ztupíš ještě víc.

Všechny časy jsou v UTC+02:00