Fórum Břitva CZ

Fórum pro muže oddané tradici mokrého holení
Právě je 25 čer 2018, 05:45

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 06 úno 2018, 17:25 

Zdravím,
před nějakým časem jsme začal obcházet starožitnictví ve snaze koupit nějaké břitby, které bych byl schopen sám opravit (naučit se na nich jak na údržbu) a po úspěšné renovaci se naučil tímto "vlastním výrobkem" holit, protože s klasickými žiletkami už mě to neba.

Zatím zatím jsem sledoval vlastně jenom stav, hledal jsem něco s dostatečně "tlustým" výbrusem aby bylo možné z toho uspoojivě odstranit rez a tak, no prostě abych do ní při broušení neudělal díru, takže jsem ani moc nesledoval značku a tak.
Dnes jsem další přesně takovou břitvu našel, skoro bez rzi, sice s hlubokým výbrusem ale zase vypadala z lepší oceli než ty předchozí, tak jsem jí hned koupil (za ty prachy co za to paní starožitnice chtěla radši co nejrychleji, než si to stihla rozmyslet).
Až potom jsem si jí porohlížel důkladněji a všiml jsem si, že je značená jako Solingen.
Protože je to už jen tím značením jiná liga než to, co se mi dostalo do ruky předtím, chtěl bych se poradit, jestli mi můžete nějak pomoct určit věk a historickou hodnotu, abych se mohl rozhodnout jestli se hodí na moje pokusy nebo jestli bych jí raději svěřil odborníkovi.
Popisek na krabičce není moc k přečtení, zdá se mi že je tam něco takového:
H. Eicker & Sohne
Solingen Weld
Made in Germany

Na břitvě je potom fajfka z jedné strany s číslem 52 a názvem Clauberg, z druhé potom Anton Wingen Jr, Solingen

Podle toho co se mi zatím povedlo najít se stejně podepsané břitvy a nože datují kolem roku 1930, dá se nějak ověřit že i tahle je z té doby a že to není jen padělek?¨

Předem děkuji za odpovědi, odkaz na fotky zde: http://drooz3r.rajce.idnes.cz/britvy/

PříspěvekNapsal: 06 úno 2018, 17:57 

Ahoj, padelek to podle vzhledu určitě nebude. Gratuluji, vypadá opravdu hezky. K odbornikovi bych ji nesveroval. Dle mého názoru by stačilo ji pořádně očistit. Vzít pastu (dost se mi osvědčila Puma pasta) a rozlestit ji. No a pak prelepit hřbet a hurá na broušení. Já takhle začal na Britve Puma, což je taky kvalita a nelituji. O to věští radost z ní pak budeš mít.. Když si ji ošetřis sám ;) Mimo to profesionální renovace není práce má týden a kluci ti potvrdí, že zdejší Páni brusici a renovatori mají práce na roky. :)

PříspěvekNapsal: 07 úno 2018, 14:56 

pekny. Claubergy vetsinou vidam s uzouckyma, zbrousenyma cepelema, ale tahle muze v pohode jeste roky a roky slouzit. strenky vypadaj taky v super stavu.

PříspěvekNapsal: 08 úno 2018, 13:36 

Bohužel jak jsem jí prohlížel tak se mi zdá že je hrozně rozpasovaná, na začátku jde otevřít ztuha, když svírá oproti střenkám úhel asi jako otevřené nůžky tak přeskočí z té relativní souběžnosti o několik milimetrů do strany, střenky se ohnou a najednou nemá to otevírání žádný odpor.

Zkusím si natrénovat přestřenkování a spasování nýtků na nějakých kouscích v horším stavu a pak se pustím do téhle.

Všechny časy jsou v UTC+02:00