Fórum Břitva CZ

Fórum pro muže oddané tradici mokrého holení
Právě je 22 lis 2017, 08:15

Všechny časy jsou v UTC+01:00

Odeslat nové téma  Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ 1 příspěvek ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 26 úno 2017, 23:44 

Zdravím všechny gentlemany a milovníky nejjemnějšího ostří. Předně chci poděkovat Vám všem za skvělé stránky, díky kterým jsem se vrátil ke klasice mokrého holení,a díky tomu se mi holení stalo příjemným rituálem. Nejen relax při samotném holení, ale také skvělý pocit po něm, tvář bez zanícených pupínků a natěšení na holení další, to vše zásluhou Vaší práce na tomto fóru. Takže VELKÉ DÍKY VÁM VŠEM! Jediné mínus vidí moje žena, a to v tom, že prý netušila, že si zařizuji malou drogerii. Holt, když člověk rád experimentuje, tak jedno mýdlo a VPH nestačí :-D. V tuto chvíli mé věci na holení obsahující: strojek EJ DE89, jezevčice EJ Best badger, mýdla EJ a Mühle santalwood(přijde mi že jsou to naprosto identická mýdla...), Proraso zelené a krém TOBS for sensitive skin (vše mohu 100% doporučit). Ovšem výbava z které mám teď radost největší (ano Petře, došla na Vaše slova a bacil už se zakousl), jsou dámy Thiers Issard LeDandy 6/8" a dvě Golden Dollarovky 66. Mám už i řemen, dokonce Petrovi výroby, ovšem původní majitel mu dal trochu zabrat a nenese mé jméno, takže u něj uvažuji o koupi "svého" vlastního, samozřejmě jedině od PetraS (ohledně toho jsem Vám již psal email asi 14 dní zpět). No ale zpět k dámám. Včera jsem se odhodlal poprvé krásku TI LeDandy vyzkoušet (Dollarovky jsou v původním stavu, takže jsem se ani nepokoušel s nimi něco zkoušet) a přišlo velké zklamání. Když mi břitva přišla od minulého majitele,tak nebyl problém přetnout vlas,tak jak to znáte (BTW brousil Ater). Ale po prvním tahu na tváři mi bylo hned jasné, že ostří není v pořádku. Tahala a zasekávala se. Zkusil jsem tedy opět test vlasem a naprosto bez šance. Břitvu jsem před tím zlehka asi 6-8x obtáhl na již zmíněném řemenu,takže je mi jasné že byla chyba tam. Nevím zda se mi povedlo při obtahovaní trochu zvednout hřbet, zda se mi řemen neprovesil (vážně jsem se snažil dělat vše správně) nebo mi ostří utrhaly malé zářezy na řemenu. Tak jako tak přišlo ono zklamání, poněvadž mi bylo jasné, že na první oholení břitvou si budu muset ještě počkat. Ono bylo ještě o to větší, že když jsem v koupelně před zrcadlem zkoušel jak břitvu poprvé přiložit na tvář, tak v jeden okamžik se u mne dostavil takový zvláštní pocit. Nevím jak to popsat, jakoby mi dáma promluvila k duši a já slyšel " ano, tohle budou pouze naše chvilky, tak si je koukej pořádně užít, neb patříme k sobě". Asi jsem divnej, ale již plně chápu to, když píšete, že holení břitvou je hlavně pocitová-citová záležitost. Dámě jsem se musel omluvit, a oholit se žiletkou. Div jsem si nedal facku za to, že jsem jí nejspíš takhle ublížil já a na naše "po prvé" budeme muset oba znovu čekat :-( Takže závěrem mého slohu bych se chtěl s prosíkem zeptat, s kým bych se mohl domluvit na vrácení ostrosti mé dámy, abych se s ní mohl dostat i na třetí metu...(Varnsdorf, severní Čechy)

P.S. Chtěl jsem Vás letos navštívit alespoň na jeden den na srazu v Ostrohu (poznat fajn lidičky, naučit se mnoho nového, nechat si rovnou břitvy nabrousit a možná i koupě nějakých prvních kamenů ), ale čekáme druhé dítko a žena má v ten datum první termín, takže výlet pomalu přes celou republiku padá :-(. Tak snad příště.
Nechť Vám slouží ostří tak dokonale, jako samo dokonalé jest,
s pozdravem Jan.

Téma přesunuto: viewtopic.php?f=104&t=2782

Odeslat nové téma  Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ 1 příspěvek ] 

Všechny časy jsou v UTC+01:00