Fórum Břitva CZ

Fórum pro muže oddané tradici mokrého holení
Právě je 19 lis 2017, 18:56

Všechny časy jsou v UTC+01:00

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nová sada ebay
PříspěvekNapsal: 24 kvě 2015, 18:57 

Dobrý den zdravím všechny přítomné a prosím o radu
asi po 2 letech holení shavettou jsem se rozhoupal ke koupi břitvy a veškerého příslušenství na ebay jsem zakoupil tuto sadu http://www.ebay.com/itm/6-Pcs-Straight- ... 418e2c38f9
1.váš názor na tuto sadu

shlédnul jsem pár videí na youTube které se týkají broušení jak na řemeni tak na kameni a hned jsem začal tušit že kámen který je v sadě mi asi moc k nabroušení nepomůže ,jednak je malý a jednak má ostré hrany které je nejspíš třeba něčím srazit abych nezničil ostří ,jeho hrubost nedokáži ani odhadnout ,
2.tak že prosím radu jestli přiložený kámen je vůbec možné použít ,případně čím srazit ostré hrany,pokud ano mám brousit ,s olejem,vodou nebo na sucho? Kámen nemá značení
3.pasta která je přiložená předpokládám slouží na řemen ? Maže se hrubá strana? před prvním použitím ?
4.v garáži jsem našel brousek ale předpokládám že k broušení se taktéž nehodí ,přikládám foto Obrázek
Jinak první pokus o holení nevyšel ,po zkoušce vlasem jsem se pokusil obtáhnout na řemeni ,ale pokud měl být nejdříve namazaný ,nejspíš jsem udělal chybu ,každopádně břitva tahá a nené možné se s ní oholit
budu rád za každou radu
díky

Předmět příspěvku: Re: Nová sada ebay
PříspěvekNapsal: 24 kvě 2015, 21:32 

Ahoj Kokosky,

vítám tě na našem fóru a gratuluji k odhodlání zkusit holení břitvou.
Pro první oholení by to chtělo mít břitvu správně nabroušenou. Holení nabroušenou břitvou je trochu jiné než shavetou, ostrost břitvy může být o kus dál než ostrost žiletky. Zakoupená břitva bude mít pravděpodobně do správné ostrosti daleko, to že je na ní nápis Solingen dnes nic neznačí ani o kvalitě oceli. Pokud nemáš s broušením břitvy žádnou zkušenot a potřebné vybavení, je to běh na dlouho trať. Na přiloženém jediném kameni nemáš šanci tupou břitvu nabrousit. Ostrost břitvy a ostrost nástroje, který bere chlupy na ruce je úplně jiná. Doporučuji nechat břitvu nabrousit některým ze zkušenejších zde na fóru. Vyvaruješ se tím zklamání z holení špatně nabroušenou břitvou, ušetříš spoustu času a také peněz. Než břitva přijde zpět můžeš pokračovat ve studiu a hledání odpovědí na tvé otázky. Většina již zde byla několikrát zodpovězena. Fotky z mikroskopu zde dával PetrS

PříspěvekNapsal: 24 kvě 2015, 22:21 

děkuji za odpověd ,ještě prosím o radu ohledně mazání řemene .Kdy a kolik pasty se dává.
Každopádně první nabroušení určitě nechám odborníkům.

PříspěvekNapsal: 24 kvě 2015, 22:42 
Donátor

Obávám se, že tě pasta nezachrání, je třeba začít od začátku a postavit nové ostří.

PříspěvekNapsal: 25 kvě 2015, 16:36 
Donátor

Ta pasta je jen tuková, s ní velice opatrně. Nanést trochu pasty na čistý hadřík a vetřít lehce do řemene, hlavně roztáhnout po celé ploše. Řemen pak ztmavne, ale po nějaké době se tuk vsákne hlouběji do kůže a povrch opět zesvětlá. Nanáší se na hladkou stranu, po zesvětlání není povrch lepivý a nechytá se na něj prach, který by poškodil ostří při obtahování.

PříspěvekNapsal: 25 kvě 2015, 21:28 

díky ,to mě zajímalo

Všechny časy jsou v UTC+01:00