Fórum Břitva CZ

Fórum pro muže oddané tradici mokrého holení
Právě je 19 lis 2017, 18:56

Všechny časy jsou v UTC+01:00

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: A zase jeden začátečník
PříspěvekNapsal: 22 črc 2014, 11:06 

Zdravím Vás,

Už delší dobu pokukuji po břitvě, myslím že přišel ten pravý čas.

Břitva

Uvažuji o nějakém typu Gold Dollar i když nevím, přesně jaký na co se zaměřit i když jsem si toho přečetl hodně, cenově tyto břitvy výjdou skoro stejně. Z bazaru nevím, jestli bych byl schopen odhadnout kvalitní břitvu, která by šla při rozumných investicích vrátit do života. Taky by mě zajímalo, jestli se vyplatí kupovat tu břitvu Gold Dollar už s obtahovacím řemenem nebo koupit jen tu břitvu a třeba tady koupit kvalitní řemen.

Štětka

Co se týče štětky, asi se rozhodnu pro Frank Shaving, i když by mě zajímalo srovnání Frank Shaving, třeba např. ze zmíňovanou a zde na foru hodně doporučovanou Baleou.

Co se týče dalšího příslušenství zaujal mě zdejší pěnotvor a zajímalo by mě, kde se dá takováhle věcička pořídit, popř. i cena

Dále uvažuji o pořízení bagru jenže v tom mám taky zmatek, nevím v čem se vlastně liší jednotlivé typy a opět na co si dát pozor.

Jestli jsem na něco zapomněl co bude ještě do začátku potřeba, tak prosím o doplnění. Samozdřejmě pro začátečníka v přijatelné cenové relaci. Zatím jsem se holil různými Machy atd. a nějak mě to nebaví. Holení je spíš pro mě nutné zlo. Tak jsem si řekl, že by to chtělo změnu :D.

Díky za zodpovězení mého dotazu.

Předmět příspěvku: Re: A zase jeden začátečník
PříspěvekNapsal: 23 črc 2014, 08:51 
Mistr Mentor

Ahoj Jarku,
vítej na zdejším foru. Gold Dollarka je pro začátky dobrá volba. Velikost si vyber podle svého uvážení a hlavně pocitů, zda se Ti více líbí velká mohutná čepel, či dáš raději přednost menší a lehčí čepeli. U GD je to trochu sázka do loterie ohledně jejího zpracování. Můžeš narazit na solidní kousek, ale též na vrtuli či prohnutou. Vše ostatní se na ní dá upravit tak, aby sloužila k plné spokojenosti. Stabilizátor se upravuje pokaždé, protože je příliš veliký přímo z výroby a brání při broušení.
Po nabroušení je to Břitva která velice dobře holí a slouží velice dobře. Zároveň má jemné ostří a proto je zapotřebí pro její obtahování kvalitní řemen. Podívej se na zdejší nabídku a určitě si vybereš.
Přeji Ti pohodový výběr Tvé první Krásky, Petr.
8-)

Všechny časy jsou v UTC+01:00