Fórum Břitva CZ

Fórum pro muže oddané tradici mokrého holení
Právě je 25 zář 2018, 21:29

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 16 úno 2015, 00:14 

Jsem tu zcela začátečník(poprvé zaregistrován 5.1.2015), ale už jsem si stačil pořídit na blešácích pár brusných kamenů a břitev a dnes se dokonce i poprvé oholil k mé spokojenosti. Byl jsem na sebe pyšný, že se mi povedlo naostřit břitvy a zvládnou i samotný proces holení, aniž bych se nějak pořezal,ale nyní k věci. Jsem si vědom, že pokud bych si sehnal kvalitnější brusné kameny a vylepšil techniku broušení, že výsledek musí být znát, ale já hledal a zkoušel na kamenech o kterých ani nevěděl jakou mají zrnitost, pouze podle toho jak ubíraly a vyhlazovaly břit odhadoval jejích stupeň zrnitosti. Dokonce to řešil i velice jemným smirkovým papírem zrnitosti 12000. Mne totiž vrtá hlavou, jak to dřív dělali naší předci. I kdyby ty brusné kameny byly v té době finančně přijatelné,tak co to byly za kameny, jaké kvality? Já se ptal i starších kolegů než jsem já zda si nevzpomínají čím si jejích dědové brousili břitvy a většina řekla, že neví, že pouze si pamatují, že měli na obtahování řemen a někteří uvedli, že se používala břidlice. Jeden se zmínil, že jeho děda měl nějaký přístroj, kde byly uložené tři malé kamínky do kříže, které měly již daný stupeň a přes ty kamínky se protahovala břitva,takže nedozvěděl jsem se vlastně nic. Budu velice rád, když někdo z Vás mi k tomu něco napíše jak to bylo dřív s broušením břitem. Omlouvám se, pokud toto téma zde již na fóru někdo popsal.Rovněž bych rád věděl jak je to s termíny srazu zde v Praze. Rád bych na sraz zde v Praze.
Hezký večer všem břitevníkům přeje Francesco.

PříspěvekNapsal: 16 úno 2015, 02:15 

omlouvá Tě, že jsi na fóru nový. Tvůj příspěvek ale patří úplně jinam. Toto vlákno se věnuje jen holícím strojkům.
Prosím admina o přesunutí na správné místo. Jinak se zaplevelíme.

Všechny časy jsou v UTC+02:00