Fórum Břitva CZ

Fórum pro muže oddané tradici mokrého holení
Právě je 19 lis 2017, 18:59

Všechny časy jsou v UTC+01:00

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: ucebni obor - holic
PříspěvekNapsal: 17 bře 2015, 11:45 

Dobry den panove,

jak mesice plynou, tim lepsi je me holeni. Technika se zdokonaluje, vse zacina do sebe zapadat a vznika celistvy obraz. Nu a proto, ze jsem mlady, nadejny a zapaleny :twisted: napadlo me zdokonalit se v holeni profesionalne.

O vikendu jsem vyuzil nabidky Thomas Barber Shop v Praze na oholeni klasickou metodou "hot towel" kdy se tvar nahreje rucnikem, nanese se na ni pena a holi britvou. Vse bylo zdarma (neveda o tom mi bylo umozneno seznamit se s mistrem PetremS coz mi je nevyslovnou cti). Mohl jsem si tedy zkusit jake to je nechat se oholit (vsem doporucuji).

Po skromnych zkusenostech z holicstvi jsem se do meho napadu zakousl opet o kousek hloubeji. Avsak vyvstal mi tu problem nebot jsem nenasel skolu kde by se tento klasicky obor (holic) vyucoval. Zkoumal jsem i kadernicke obory zda-li nekde v nich neni ukryto tajemnstvi holeni, ale znovu jsem neuspel.

A to je duvod proc pisi sem: Da se u nas v Cechach vyucit v oboru holic?

Pokud mate jakoukoliv informaci, budu vam vdecny.
Preji vsem hladky den,
Petr

ITALSKE PŘÍSLOVÍ

Předmět příspěvku: Re: ucebni obor - holic
PříspěvekNapsal: 17 bře 2015, 12:41 

Seznam všech škol, kde se vyučuje podle RVP Kadeřník najdeš třeba na téhle stránce http://www.stredniskoly.cz/search.html?string=6951H01 nebo si můžeš vyfiltrovat oficiální seznam na http://rejskol.msmt.cz/, kde si příslušné školy vyfiltruješ podle obrázku http://imgur.com/vlfaKcn.

Bohužel, je to komplexní obor, viz http://katalog.nsp.cz/karta_p.aspx?id_jp=176 a samotné "holení" se studovat nedá.

PříspěvekNapsal: 17 bře 2015, 15:40 

Samotným holením by se asi absolventi totiž dnes už neuživili :? (nebo spíš 99,9% z nich)

A jak to vypadá na hodině holení se můžeš podívat zde:

PříspěvekNapsal: 17 bře 2015, 16:51 

Velice dekuji. Promyslim co bych s tim mohl udelat nebot jit opet do skoly mi nevyhovuje v zadnem smeru...

ITALSKE PŘÍSLOVÍ

PříspěvekNapsal: 17 bře 2015, 23:49 
Mistr Mentor

Ahoj Borza,

zdravím po setkání v salonou TBS.
Zkus se poptat pana Kožíška zda by jsi mohl alespoň očučovat kterak se holí klasikou a popřípadě si získané vědomosti a znalosti vyzkoušet na vlastním modelu. Břitvu si buď připravíš sám nebo necháš připravit a tak začneš doslova od píky. Postupně se můžeš vypracovat a když pak předvedeš zkušenou ruku, určitě se najde i poptávka po tvých službách.
Petr. 8-)

PříspěvekNapsal: 18 bře 2015, 07:38 

Stejně tak je tu možnost oslovit Mistra odborného výcviku na některé z těch škol a domluvit si soukromé hodiny. Otázkou zůstává, jestli je otevreni holičství podmíněno vzděláním v oboru - jestli jde o vázanou činnost.

PříspěvekNapsal: 18 bře 2015, 08:02 

Zdravim panove,

ano mistre (PetreS), velmi zajimavy napad avsak nejsem z Prahy a vyjezdy mezi praci a volnem, ktere se snazim vyuzivat maximalne bohuzel nejsou zas az tak mozne. Navic si nejsem jisty zda-li pan Kozisek by takoveto okoukavani a zkouseni u nej v salonu dovolil (preci jen by si pestoval konkurenci primo ve vlastnim skleniku). Avsak neztracim nadeji, jen premyslim "nahlas". Prozatim dekuji a ponecham si tuto moznost otevrenou.

ano vladocr, dobry napad a vice aplikovatelny do meho provozu. Pro me neni dulezite jestli je vyuceni podminkou (osobne bych si dokazal predstavit, ze zabehnute kadernictvi mi jen poskytne prostor pro objednane klienty), ale jde mi o kvalitu predanych informaci a zkusenosti. Zde vyvstava problem - dokazi tu kvalitu poznat? uvidime... Dekuji i za tvuj uzitecny prispevek

Preji vam panove nejem hladke oholeni, ale i cely den,
s pozdravem
Petr

ITALSKE PŘÍSLOVÍ

Všechny časy jsou v UTC+01:00