Fórum Břitva CZ

Fórum pro gentlemany oddané tradici holení břitvou
Právě je 25 zář 2017, 11:56

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Phoenix and beau - Mydla na holeni
PříspěvekNapsal: 09 kvě 2017, 07:56 
Donátor

Phoenix and beau

Obrázek

Na obrazku jsou videt 2 mydla vyse zminene firmy - Spitfire a Solaris

Kolega Sucof z Prahy byl tak laskav a dal mi na vyzkouseni 2 vzorky tohoto skveleho anglickeho mydla, ktere me velmi mile potesilo.. I kdyz jsem ostatni mydla teto formy nemel, presto muzu rict, ze se jedna o mydla pro fajnsmekry, kteri maji radi trochu "jine" vune, alespon co se te vune Spitfire tyce.
Historie a filozofie teto pomerne mlade firmy je pomerne jednoducha. Protoze na trhu nebyly zadne produkty, ktere by tvurci techto mydel vyhovovaly, zacal si je vyrabet sam. I kdyz ja osobne nemuzu tvrdit, ze by v Anglii nebyly ke koupeni zadne mydla na holeni, tak jeden rozdil zde vidim: tyto anglicka mydla maji opravdu vynikajici slozeni, na rozdil od tech prumyslovych z Jermyn Street (doufam ze to pisi dobre, na mysli mam tu velkou nakupni tridu v Londyne, kde se prodavaji ty "velka" holici mydla tech slovutnych anglickych znacek. Uvadet je jmenovite neni myslim si zapotrebi.

Nevim jestli mu (stejne jako me) vadila substance Triethanolamin kterou ti velci anglicti vyrobci s oblibou do svych mydel pridavaji, ale kazdopadne jeho pocin vyrobit anglicke mydlo bez zbytecnych a nesmyslnych a zdravi skodicich chemikali opravdu chvalim. I kdyz pozor: Konkretne u mydla Spitfire vyrobce uvadi, ze ho chtel udelat jeste intenzivnejsi (ve vuni) ale ze tyto vonne oleje my mohly ve vyssi koncentraci zpusobit nezadouci kozni reakce. Proto vysvetluje svym spotrebitelum, ze intenzita vune je takova jaka je a ne vyssi. Pise dokonce, ze pokud nekdo pozaduje vuni jeste silnejsi, ze si ma do mydla prikapnout na vlastni zodpovednost jeste kapku vonneho oleje. Krasne to je popsano zde: https://www.phoenixandbeau.uk/products/ ... aving-soap

Popis vune: (holici vlastnosti jsou popsany nize, tam jsem mezi jednotlivymi mydly nezpozoroval rozdil)

Solaris: Vune peprmintu (pri holeni ale neni zadny chladivy efekt citit!) se zde misi s vuni citrusovych plodu, ani ne tak citronu,jako spis pomerance a vse je doplneni decentni jakovy drevitou vuni ruzi. Ja osobne vuni ruzi nemusim, ale zde mi nevadi. je jen velmi decentni.. Je takova jina, drevita, a ne takova ta penetrantni kvetova. je v tom skutecne rozdil.
Velmi prijemna svezi vune, ovocna, vhodna do teplych rozkvetlych letnich dnu.

Spitfire: Tak tohle je panove vune pro opravdove fajnsmekry, pro ty co uz vse vyzkouseli a stale nenalezli ten svuj svaty holici gral!! Vnimani vuni je velmi individualni a tak verim tomu, ze nekomu tato vune muze treba pachnout :lol: ale me osobne velmi oslovila.
Kreaci teto vune chtel vyrobce uctit pamatku sveho dedecka, ktery za II. svet. valky letal v bojovych stihacich letounech Spitfire. Tato vune se sklada z jalovce, vycinene kuze a tabaku. Jalovec a z nej vyroveny Gin je neco typicky anglickeho (stejne jako Slovaci maji svoji borovicku), vune vycinene kuze je nam take uz znama, napr z mydla Knize Ten, a k te vuni tabaku musim i jako nekurak dodat, ze je to velmi prijemna vune. Je to vune fermentovaych listu tabaku, ktera je opravdu prijemna, nejedna se o vuni horici cigarety.
Ranni oholeni s timto mydlem vas vskutku prenese v casoprostoru do kabiny letounu Spitfire ve 40.tych letech minuleho stoleti, citite panaka ginu, ktereho vam vcera vecer v baru vylil vas opily kamarad na vasi kozenou bundu, citite tabak v kapse ze ktereho si po pristani stocite cigaretu, citite vuni leteckeho benzinu a strelneho prachu, citite motorovy olej v kabine letadla...
Opravdu absolutne genialni vune, jak rikam, nemusi vonet kazdemu. Me ale opravdu nadchla..

Chemicke slozeni je na VELMI VYSOKE urovni a potesi srdce kazdeho kdo s hruzou cte etikety vyrobku. zde vsak s klidnou dusi najdete pouze:

Slozeni mydla Spitfire: Kyselina stearová, hovězí lůj, ricinový olej, rostlinný glycerin, nerafinovane bambucké máslo, lanolin, destilovaná voda, organicke kokosové mléko, tussah hedvábí, allantoin, vitamin-e, světlicový olej a hydroxid draselný.

Za me osobne muzu rict ze ani jedno ze 2 vyse popsanych mydel u me zadne nezadouci kozni reakce nevyvolalo. Kuze po oholeni byla hebka, hladka, zadne stahovani nebo svirani se nekonalo. A to i bez pouziti VPH.
Konzistence mydel je polotvrda, podobne jako u znamych italskych mydel Cella, Vitos atd..

Holici vlastnosti jsou naprosto excelentni, krasna husta lepiva pena je trvanliva, krasne zmekci vousy, skluz britu po tvari je super, stabilita peny take. Jednim sloves vse super, nic negativniho zde nemuzu napsat.

Cena za krabicku: 115 gramu asi 12 anglickych liber. Dostupnost v CR zatim proveruji, jakmile neco zjistim ihned dam odkaz.

Odkaz na vyrobce: https://www.phoenixandbeau.uk/

"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)

Předmět příspěvku: Re: Phoenix and beau - Mydla na holeni
PříspěvekNapsal: 10 kvě 2017, 06:14 

Dobré ráno Ludwigu,

moc pěkná recenze. Takže je to zas něco nového. To tedy pozor na neodbytné lidi kolem, aby Tě nezačali očichávat víc než je slušné.

Jinak pěkný příběh výrobce u mýdla Spitfire. Je pěkné, že takto uctil památku svého dědy.

Díky za pěkné čtení

David

PříspěvekNapsal: 10 kvě 2017, 21:35 

Po té co jsem dal Wikingovi vzorky těchto mýdel, se mě ptal, zda budu psát recenzi na toto mýdlo. Ještě že jsem to nechal na něm. Takto krásně napsaná recenze až budí dojem, že to mýdlo vyrábí sám a potřebuje jej prodat :) .
Tyto mýdla se ke mně dostali jako „ větší“ vzorky při nákupu finského a švédského mýdla. Velice se mi líbila krabička Spitfire, ale když jsem k němu přičichl a brr :cry: . Jsem nekuřák, tak asi pro to. Vyzkoušel jsem tedy Solaris . Vůni peprmintu i citrusových plodů mám rád a rozděláním pěny tato vůně zesílí - je taková hra letních vůní. Pěna je hustá, trvanlivá i s naší tvrdou vodou, skluz výborný (holeno strojkem) a žádné podráždění a pálení ,které mě občas potká i po mýdlech s doložkou sensitive.
Po týdnu jsem se vrátil k Spitfire a už to nebyl takový smíchaný nepříjemný oder. Rozmíchal jsem pěnu a směs vůní, která se „vrhla“ do naší koupeny již popsal Wiking. Nejde nenapsat, že po nanesení na tvář jsem si opravdu připadal jako v bojovém letadle vracejícím se na domovské letiště v Anglii. Řekl bych, že když máme 3D filmy tak toto je ta 4 dimenze – vůně , kterou by měli do nich dodat. Promítat na zrcadlo v koupelně válečný film, tak jsem uvnitř něj. Jen nevím, jak bych dopadl s pořezáním :D to už by byl jiný film. Vůně mýdla byla ještě dlouho po oholení cítit.
Co se týče holících vlastností je to stejné jako u Solaris = skvělé.

Již se těším na nové vůně viz: https://www.phoenixandbeau.uk/pages/product-schedule

Ta malá krabička velikosti krabičky sirek na fotce, je „tuhá“ kolínska na bázi včelího vosku.
Objednával jsem ji kamarádovi, kterému se vůně mýdla líbila a chtěl i něco k tomu. Pokud mi řekne o dojmech z ní , napíšu recenzi v sekci kosmetika.

Pěnu z tohoto mýdla rozdělávám tak, že kousíček přimáčknu na dno misky a postupným přidáváním vody štětkou vytvořím pěnu. Pěnu se mi povedlo vytvořit štětkou se syntetickou, s jezevčími chlupy, jen s kančími to moc nešlo.

PříspěvekNapsal: 19 kvě 2017, 16:28 

Moc pěkná recenze, až mám chuť se jít dneska podruhé oholit :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 31 kvě 2017, 07:30 
Donátor

Dovoluji si vsem oznamit, ze tyto skvela mydla je mozno zakoupit i v CR.. uz pro ne neni treba jezdit do Anglie
http://www.luxusni-holeni.cz/kategorie/ ... -and-beau/

"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)

PříspěvekNapsal: 12 čer 2017, 09:12 

ahoj,
uz nejakou dobu mam ten Spitfire doma a prvni privoneni me taky celkem zarazilo, ta vune je opravdu dost ostra. po vyslehani peny vune zjemni, trosku ustoupi a je prijemna. sedi mi spise k takovym zamracenym destivym vecerum. holici vlastnosti jsou velice dobre a pocit po oholeni taky. dalsi veci, ktera ma zarazila bylo, ze krabicka po otevreni pusobi tak nejak poloprazdne. nejsem az takovej stoura, abych mnozstvi nejak prevazoval, ale v pomerne velke krabicce je tam mydlo tak slabe pres pul objemu. rozhodl jsem se jim verit a velke krabicky mam rad - pouzivam i pomerne velke stetky a preferuju, kdyz muzu v krabicce poradne zakvedlat :D . asi koupim ten Sanskrit, mohla by to byt zajimava vune.

david

PříspěvekNapsal: 28 čer 2017, 09:10 

Přidávám se se svojí zkušeností s mýdlem Spitfire. Holicí vlastnosti už popsali kolegové přede mnou, já mohu jejich zkušenosti jen potvrdit. Jedním slovem - excelentní. Nemám ještě zkušenost s tolika mýdly jako mnozí z vás, ale snažím se vybírat tu nejvyšší kvalitu. A toto mýdlo se i mezi tou nejvyšší sortou řadí ke špičce.
Co se týče vůně, ta je skutečně výrazná a... zvláštní. Nemohu si pomoci, ale připomíná mi krém na boty. ;-) Takový ten starý, poctivý, ne na bázi organických rozpouštědel, ale terpentýnu. Zřejmě to způsobuje kombinace vůně kůže a jalovce (ten evokuje terpentýn). Nějak jsem si přitom vzpomněl na vtipný fejeton od Jana Skácela, kde popisuje, jak se omylem oholil zubní pastou. Holit se krémem na boty mi přijde jako ještě větší odvaz. ;-)
Ale abych někoho zbytečně neodradil - ta vůně rozhodně není nepříjemná, naopak, já ji čichám rád. Jen je to něco úplně jiného, než co člověk čeká v běžné kosmetice.

Všechny časy jsou v UTC+02:00