Fórum Břitva CZ

Fórum pro muže oddané tradici mokrého holení
Právě je 21 črc 2018, 15:44

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 127 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 19 10 11 12 13
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Mýdlo Embrace soaps
PříspěvekNapsal: 25 dub 2017, 14:20 

Ano, posílala jsem testovací vzorky před uvedením na trh - na holícím mýdle postupně pracuji třetím rokem, vždy když je čas mezi normální výrobou...jinak převážně vyrábím mýdla na tělo, viz web embracesoaps.com

Nyní tento týden budu posílat recepturu k schválení - to může trvat také x týdnů, ale doufám, že do měsíce to bude.

Jen jsem váhala s vůněmi, jelikož názory byly hodně rozdílné....
mám zatím tři možnosti, původně jsem chtěla schválit jen jednu recepturu pro začátek, ale ev. bych šla i do dvou variant:

1) Santal & Cedr....vůně použitá v těchto letošních testerech (v definitivní verzi bych udělala intenzitu vůně něco mezi těmi dvěma testery)
2) Starodávná levandule ....vůně jednoho testovacího vzorku z roku 2014-15, tenkrát byla pozitivně hodnocená
3) Neparfemované....část z vás psala, že by o něj stála kvůli extra citlivé pleti, vzhledem k tomu, že právě složky vůní patří mezi dráždivé látky; na trhu taky asi není, takže by to bylo opravdu něco nového - je otázka, kolik opravdu lidí stojí o mýdlo úplně bez vůně

Co myslíte? Jsem zvědavá na vaše názory :-)

PříspěvekNapsal: 25 dub 2017, 15:27 

Dobré odpoledne Barboro,

vím, že jsem netestoval, ale vůně co nabízíte jsou super.
Za mě všechny tři modifikace mají smysl. Ale kdybych se měl rozmyslel jen pro jednu tak nevím nevím... Asi bych smíchal santal, cedr a tu levanduli do jedné :) Ne a teď vážně to byl žert.
Santal a Cedr skvělá vůně. A teď pozor hodím bombu. Bylo by zajímavé přidat vůni mechu. Ale samotná vůně dřeva je super.
Ohledně levandule tak ta je také příjemná. Myslím, že s těmito vůněmi neuděláte špatně. Rozhodně se budou prodávat.
A to poslední neparfémované. Má také potenciál. Už jen pro lidi co nemůžou mít parfém na pracovišti a nebo mají citlivou vůni.

Můj názor je, že s těmito vůněmi to není krok zpět ani vedle. Teď konečně vyřešit tu zapeklitou otázku s miskou na uzávěr a váhou mýdla.

Držím pěsti

David

PříspěvekNapsal: 25 dub 2017, 18:56 

Abych pravdu řekl,santal a cedr je top .Už se těším až bude v nabídce.

PříspěvekNapsal: 25 dub 2017, 19:46 

Santal a Cedr. Samozřejmě s intezívní vůní. Jak jinak. ;)

PříspěvekNapsal: 25 dub 2017, 20:31 
Donátor

1.) Santal a cedr je super.

Klidne i samotny santal bez cedru.
Vim ze santalum album je velmi, velmi draha silice, ale za vyjimecnou kvalitu a skvelou vuni si rad priplatim.

2.) Levandule je klasika, tim jeste nikdo nic nepokazil.

3.) O mydla bez vune nemam zajem. ;)

"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)

PříspěvekNapsal: 27 dub 2017, 14:26 

Děkuji za názory :-) Možná tedy půjdu rovnou do obou těch vůní. Mýdla se budou také lišit jemně ve speciálních aditivech (jogurt, ovesné mléko, med, apod...)

@david_ul

Mechové vůně miluji, patří k mým nejoblíbenějším. Bohužel mechovou vůni ze zdrojů, které mám, mi neschválí, jelikož obsahuje určitě procento přírodního dubového mechu, i když malé - a v EU se zvažuje do budoucna kompletní zákaz - takže to chce počkat, jak to dopadne, anebo zda výrobci vůní přeformulují současné mechové vůně po novu :-(

S kelímkem na mýdla to snad nějak vymyslím, děkuji za pomocné rady a ulehčení ;-)
Výhoda je, že to už se netýká atestu - váha i kelímek už se dají doladit potom. Ale tak myslela, jsem že bych začala krabičkou na těch 80-100g a kelímek třeba na větší gramáž...

PříspěvekNapsal: 20 pro 2017, 10:33 

Zdravím paní Barboro,chtěl bych se zeptat,zda,případně kdy budou v nabídce ty Vaše holící mýdla ? Vůně Santal je velmi dobrá,a hlavně se mi zdá,že dlouho vydrží.Sice dovedu "uvařit" holící mýdlo,ale stabilita vůně je špatná.Minule jsem použil nějakou syntetickou vanilku a mýdlo docela "vonělo" nebo jinak,mělo nějakou vůni.U nové várky jsem použil přírodní pomerančovou vůni ve stopě a zbytek louhu dokázal spolehlivě tuto vůni zničit.Pomůže "zafixování" do škrobu ? Samozřejmě bych chtěl mít vůni v celé hmotě mýdla.

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 127 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 19 10 11 12 13

Všechny časy jsou v UTC+02:00