Fórum Břitva CZ

Fórum pro muže oddané tradici mokrého holení
Právě je 27 dub 2018, 08:19

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 127 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 17 8 9 10 1113 Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Mýdlo Embrace soaps
PříspěvekNapsal: 28 úno 2017, 15:31 

@Oldas
1) Děkuji :-) U vůně Santal Cedr je možné, že se po čase omrzí. Je to ten tip vůně, která se líbí hned, a tyhle vůně podle mě právě časem můžou trochu "nudit" - podobně jako hudební hity. Ale stejně myslím, že je dobré v nabídce nějakou takovou vůni mít. Co mám zkušenost, tak většině lidí právě voní spíš ty "hitové" vůně, a kolikrát je třeba i opakovaně kupují.

2) Mýdla na tělo - jsou to testery, různého stáří, a voní většinou méně, jak jsou to malé kousky. Zrovna Bay Rum je poměrně dost intenzivní vůně a je hodně oblíbená - uzamňující, kořeněná a hodně neobvyklá. Ambra Levandule je taková čistá klasika. A Mens Club pánská silná vůně.

Midnight Jasmine řadím mezi neobvyklé vůně, pro mě osobně je jedna z mých nejoblíbenějších, voní mi moc. Řadím ji mezi ty intenzivnější vůně. A taky velmi dobře vůni drží (tj. mýdlo voní dlouho). A myslím, že se ani tolik neomrzí. Hlavní složka, která tu vystupuje, je dubový mech, a já mám mechové vůně hodně ráda (mech se jinak požívá např. ve vůních typu Fougere, ale to zrovna není tato vůně).

Druhů mýdel na tělo vyrábím více než najdete na eshopu, a dostupnost se různě během roku liší....teď mám z pánských např. s tymiánem a pivem (vegan) a pánské bylinkové s rozmarýnem a eukalyptem (s medem a ovesným mlékem, nadupaná receptura). Také oblíbené je Solné Eukalyptus - to je mintové a hodně osvěžující...

3) Další hlas pro velikost 100g, ok, beru v potaz, to je reálné.

PříspěvekNapsal: 28 úno 2017, 15:35 

@badys

Ok, nějaké hypoalergenní snad vymyslíme. Já myslím, že ta původní vůně "starodávné levandule", jak jsem jí říkala, tak ta by byla ok, pokud Vám levandule zrovna nevadí. Stejně jsem s touto vůní počítala jako s jednou z variant. Anebo mě ještě něco napadne....Otázka je, jak dlouho to bude trvat, co z novinek nestihnu teď do léta, pak v druhé půlce roku těžko, to už je pak úplný výrobní a prodejní masakr :-)

PříspěvekNapsal: 28 úno 2017, 15:51 

@Wiking
Anketa by byla moc fajn :-) Ve FAQ tady na foru je postup, jak přidat hlasování....prý je to tlačítko někde při psaní příspěku (pokud má člověk oprávnění od adminů vytvářet ankety). Pokud by ses toho tedy ujal, Wikingu, pak budu moc ráda. To moc pomůže.
Ohledně otázek:
1) jaké vůně - já můžu teoreticky udělat jakoukoliv vůni....na výběr vám tedy nedám, protože vůně vyvíjím, a pokud bude poptávka po určitém typu vůně, pak je ji možno se o ni pokusit. Ideálně, kdyby každý napsal, jakou vůni by chtěl, pro zajímavost :-) Nebo vyjmenovat pár základních typů klasických vůní (např. kořeněné x dřevité x s levandulí x jemné x fougere x mintové x fresh ......) a každý by zatrhnul, co má rád
2) intenzita vůně - to mě hodně zajímá. A a je to hodně subjektivní...otázka, jak to ohodnotit? Mě třeba nepřijde vyloženě intenzivní ani jeden z testerů, které jsem vám poslala.
3) gramáž - super, exaktní otázka
4) tuhé vs krémové - super, exaktní otázka (i když tak jako tak první půjde na trh tuhé)
....možná to balení? krabička vs. kelímek, ale k tomu odpovím v dalším příspěvku

PříspěvekNapsal: 28 úno 2017, 16:22 

@Bob76
1) Tu intenzitu vůně musím zvážit. Podle mých zkušeností má většina lidi ráda intenzivnější vůně. Další věc je, že během času všechny vůně takhle ručně vyráběných mýdel slábnou....teď jsou mýdla čerstvá, a já bych ráda, aby voněla min. rok. Takže já se teď spíš přikláním k té intenzivnější vůni - aspoň u toho prvního mýdla. U dalších variant se dá udělat vůně slabší, anebo např. vůně s levandulí rychleji vyprchá, atd. Ale záleží, co budete chtít vy všichni - co tady z toho testování vypadne. V nabídce mýdel na tělo, kterých vyrábím hodně druhů, se snažím mít právě různé typy a intenzity vůní. Ale tady u mýdla na holení potřebuju pro začátek pouze jednu první startovací variantu.

Co jste říkal třeba na vůně těch mini testerů mýdel na tělo? Co třeba Ambra a Levandule, to je taková čistá méně intenzivní vůně.

2) Aha, takže raději kelímek. To mě třeba vůbec nenapadlo. Jasně, máte víc druhů mýdel, a různě je převážíte a skladujete, takže kelímek je asi praktičtější. Já zas jsem zvyklá, že mýdlo by mělo dýchat, je to taková živá hmota, pracuje s vlhkostí a během času ještě dozrává, takže já bych třeba ručně vyrobené tuhé mýdlo do kelímku nezavírala, právě aby se s časem zvyšovala jeho kvalita....ale asi je to pro vás nepraktické. Myslela jsem, že by mýdla byla v krabičce papírové. A pak třeba krémová mýdla právě v tom kelímku.

Gramáž 150g v kelímku od úplně neznámé značky mi přijde cenově jako dost riskantní produkt na ČR....Ale není v principu problém dělat dvě velikosti, třeba těch 80 a 150g.

Co vy ostatní - co myslíte o balení v krabičce vs. kelímek a o gramáži?

PříspěvekNapsal: 28 úno 2017, 18:42 

Tak začnu trochu zeširoka ,pokud máme mýdlo ve vlastní krabičce,dá se rozdělávat pěna přímo v této krabičce,což je docela praktické.Již jsem zmiňoval Cellu a ta je v kelímku také /myslím 125ml/ a větší sestřička má rovné kilo mýdla a po vypotřebování zase nacpeme do kelímku a je vyřešeno.Zkrátka si myslím,že každé mýdlo má mít svůj kelímek.Zde jeden příklad kelímku viewtopic.php?f=92&t=2156&p=36865#p36865 Myslím,že většina holících mýdel na trhu nejsou nějaké echt intenzivní vůně a jsem zkrátka zvyklý na nižší koncentraci vůně,ikdyž je možné, že opravdu časem zeslábne.Je fajn,že máme na výběr tolik vůní,ale asi pak budu muset mít od každého tester a načuchat si to sám :-) Klidně bych si byl ochoten zakoupit vzorky s vůněmi jen třeba po 20-30gramech.Ano, přikláněl bych se také k anketě ,ať víme jaký je zájem a o jaké varianty.

PříspěvekNapsal: 28 úno 2017, 18:49 

Intenzita vůně mi vcelku vyhovuje. Co se týká velikosti mýdla, tak bych preferoval spíš menší velikost - mám víc mýdel, tak ať nejsou načatá příliš dlouho. A souhlasím s Bobem, že každé mýdlo má mít svůj kelímek.

PříspěvekNapsal: 28 úno 2017, 19:02 

Dobrý večer,
hodně břitevníků má doma vypotřebované plastové kelímky a retro kelímky např. od Barbusu apod.
Od Vás bych klidně koupil mýdlo jen zabalené v papírku a doma to napěchoval do vlastního kelímku.
Na druhou stranu uznávám, že ne každý má doma nějaký prázdný kelímek navíc.
A jestli čerstvé mýdlo potřebuje "dýchat", pak snad není problém nechat kelímek s mýdlem otevřený, bez víčka.
Pokud jde o gramáž, váhu mýdel, zvolil bych zlatou střední cestu. Stovku.
Jestli bude paní Barborka dělat i krémovitá, měkká mýdla, pak bude toho mýdla rychleji ubývat.
Takže za mě: jako základ mýdlo v papíru a kdo chce i s kelímkem, tak za příplatek. Kelímek není zadarmo.

PříspěvekNapsal: 01 bře 2017, 11:24 

Souhlasím s Drvoštěpem.. mýdla z Hrochote to mají stejně. Kdo chce, tak v papíru. V krabičce za drobný příplatek. A je vyřešeno..Protože kolik lidí, tolik různých přání. :idea:

PříspěvekNapsal: 01 bře 2017, 21:00 

Mydlá sú vynikajúce, aj napriek tomu že sú náročnejšie vo fáze prípravy peny.
Spokojnosť

PříspěvekNapsal: 02 bře 2017, 11:37 

Prima, děkuji.

@raiderkilo --To jsem ráda, že jste s mýdly spokojen. Tvorba pěny je náročnější, to bylo snad u všech mýdel, co jsem zatím vyrobila, takže to asi zůstane vlastností téhle receptury - nevím, jak moc je to problém.... Třeba někdy vyvinu to krémové mýdlo, kde půjde pěna lépe.

1) kelímek Zkusím tedy vymyslet nějaký kelímek, chápu, že by měl být. Dvě varianty mýdla jsou asi docela dobré řešení - jedno v papírové krabičce, jedno v kelímku. Velikost je k dořešení, hlasy byly od 80-150g. Já bych osobně volila menší velikost 80-100g, protože myslím, že neznámou značku chce člověk nejdřív vyzkoušet, a navíc mám představu, že používáte holicích mýdel spoustu, tak abyste ho vůbec někdy spotřebovali :-)

2) vůně
Citace:
Je fajn, že máme na výběr tolik vůní,ale asi pak budu muset mít od každého tester a načuchat si to sám :-) Klidně bych si byl ochoten zakoupit vzorky s vůněmi jen třeba po 20-30gramech.Ano, přikláněl bych se také k anketě ,ať víme jaký je zájem a o jaké varianty.
No, právě že výběr vůní moc nemáte - bude jedna vůně, maximálně dvě tento rok. Dá se sice vyrobit jakákoliv vůně teoreticky - ale to je otázka dalšího vývoje. Mýdla na tělo vyrábím v různých vůních, ale jen některé by se podle mě hodily pro mýdlo na holení - navíc v mýdle na holení stejně budou vonět malinko jinak. Ale ta vůně Santal Cedr se zatím docela líbí, takže bych pro začátek asi zůstala u ní.

Ještě něco dalšího podstatného, něco bych měla změnit, upravit? Ta pěnotvorba, to by se musela překopat celá receptura. Ale pokud jinak mýdlo funguje, tak nevadí to zas tak moc?

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 127 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 17 8 9 10 1113 Další

Všechny časy jsou v UTC+02:00