Fórum Břitva CZ

Fórum pro muže oddané tradici mokrého holení
Právě je 24 zář 2018, 15:02

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 127 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 19 10 11 12 13 Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Mýdlo Embrace soaps
PříspěvekNapsal: 08 bře 2017, 14:56 

Dobrý den paní Báro,

Nejprve bych Vám chtěl popřát k svátku. Dnes je mezinárodní den žen. Takže tímto bych Vám popřál.

Ohledně odpovědi k mýdlům. Rád se zapojím do diskuze. Rozhodně to pomůže :)

Přeji Vám krásný den

David

PříspěvekNapsal: 09 bře 2017, 12:33 

Citace:
Ono těch možností zase tolik není,je to jen jak říkáte o "vychytání " receptur,jednotlivých poměrů a zkoušení.Jako základ nějaké máslo /kakaové,bambucké/ či hovězí lůj a kyselina stearová,palmový tuk.Pak kokosový olej,aby to pěnilo a na stabilitu ricín.olej. Pak jen zkoušení, co a kolik.Zajímalo by mne zda,když udělám mýdlo studeným procesem a pak teplým,zda tam bude nějaký diametrální rozdíl ?Je mi jasné,že při studeném procesu bude déle zrát,ale spíš mne zajímají vlastnosti dvou stejných receptur při studeném a teplém procesu.Vím,že to není zrovna aktuální dotaz k tomuto tématu,snad to nebude vadit,díky.
No, ono se to nezdá, ale možností je v mýdlech opravdu nespočet....funguje toho opravdu dost, jsou jemné nuance. Uvidíte, že všechny Vaše receptury budou ok ;-) Třeba jen ze tří základních olejů se dá udělat nespočet dobrých mýdel, pokaždé jiná receptura. Není tu moc pravidel a spousta drobností hraje ve výsledku roli, každých +/-5% v receptuře, vzájemná kombinace olejů, ev. aditiva, apod. Proto ta obrovská variabilita.

Metoda za tepla x za studena.....záleží hlavně, jakou budete mít recepturu. Ale obecně zrát musí obě. Čerstvé mýdlo prostě tak dobře nepění, a ani není tak jemné....a to ani mýdlo vyrobené za tepla. Za tepla je výhoda, že si vyberete, který olej zůstane nezmýdelněný....přidáváte ho až po dokončení reakce. Naproti tomu za studena probíhá vše živelně, ale i tady platí, že nejrychleji zmýdelňují oleje s kratšími mastnými kyselinami, jako kokosový, palmáč,.....a teoreticky by měly spíš zůstat nezmýdelněné ty tekuté oleje, což často člověk chce. Testery, které jsem posílala, jsou vyrobené za tepla, kvůli receptuře. Jinak pokud to není nutné, tak já vždy jen za studena - mýdlo je hezky hladké, heboučké, líp vypadá, mám radši i jak se chová, a můžu tam dělat design :-) Určitě budou i další chemické detaily, ale to já tolik neznám....mýdlo má totiž krystalickou strukturu na mikroskopické úrovni, a jiná struktura je tuším u mýdla za studena x za tepla...ale já vám tady spíš říkám moje empirické poznatky, na základě zkušenosti. Na mýdlech je taky zajímavé, že každý má trochu jiné postupy a každému funguje trochu něco jiného - často přirovnávám výrobu mýdel k práci anesteziologa....každý má své metody, jak pacienta uspat, které fungují :-)

PříspěvekNapsal: 09 bře 2017, 12:38 

Citace:
Plastové dózy jsou nejlepší co mají britské krémy / mýdla (např. https://www.truefittandhill.co.uk/produ ... cream-bowl), jsou pevné, těsní, dobře se otevírají / zavírají. Otázka je jestli s tím je mýdlo dražší o 10 Kč nebo o 100 Kč.
Děkuju, přesně takové podobné by se mi líbily....pro malovýrobce je to samozřejmě těžší získat, o nějaké výrobě kelímků na zakázku nemůže být asi řeč. Ale něco vymyslím.
Cenově bych ráda za krabičku, která zvedne cenu cca o 20-40Kč. já vyrábím produkty sice dražší, ale pořád v cenové hladině celkem široce dostupné, takže žádné extra luxusní balení bych nevolila.

PříspěvekNapsal: 09 bře 2017, 12:42 

Jinak moc děkuji všem přispívajícím za testování a jsem moc ráda, že mýdlo funguje :-) Všechny vaše recenze a příspěvky jsou cenné - už se mi nějak rýsují výstupy. Kloním se i k tomu neparfemovanému mýdlu, myslím, že využití pro něj bude.

PříspěvekNapsal: 06 dub 2017, 14:14 

Díky putovnímu balíčku jsem se konečně dostal k vyzkoušení mýdla od paní Barbory.
Nevím jaký konkrétní druh mýdla byl v putovním balíčku, ale vůni se mi nedařilo identifikovat ať jsem si frňák mohl ukroutit, to nic ale nemění na faktu, že to byla vůně příjemná a ne extra výrazná.
První test nedopadl zrovna nejlépe. Vyšlehání pěny bylo dost těžké a zdlouhavé a taky jí nebylo nějak extra moc. Pěna byla ale stabilní, klouzavost skvělá, oholení taktéž a podráždění žádné, takže jsem ani nepoužil VPH.
Protože ale vím, kde bydlím a jaká voda nám tu teče z kohoutku (ať žije Moravský kras :-( ), tak jsem tyhle problémy nepřisuzoval mýdlu, ale podmínkám.
Pro druhý test jsem se rozhodl použít vodu z filtrovací konvice a to jak pro mýdlo tak pro nahřátí štětky v umyvadle, takže jsem si ohřál celou konvici filtrované vody na 60°, kterou jsem nalil do umyvadla a v ní nechal nahřát štětku, trochou vody zakápnul mýdlo a nechal v ní hřát i hrnek. Vyšlehání pěny pak bylo snadné, rychlé a bylo jí hodně. Pěna byla opět stabilní a hustá, klouzavost perfektní (připadalo mi to blízko “utírání" vousů z tváře, které jsem zažil se vzorkem mýdla Knize z prvního putovního balíčku), oholení perfektní, podráždění žádné, opět jsem necítil potřebu použít VPH.
Mýdlo hodnotím jako skvělé, jediným problémem je naše voda, což poněkud prodlužuje a znesnadňuje přípravu narozdíl od dalších mýdel, která používám a která tenhle problém nemají. Prozatím si tak mýdlo ponechám na horních příčkách svého wishlistu.
Zároveň bych ale vznesl otázku na vás, co už mýdlo ke své spokojenosti používáte. Jestli někdo šleháte pěnu přímo z puku a ne z hoblinek zaznamenali jste rozdíl v přípravě a množství pěny mezi těmito dvěma způsoby?

PříspěvekNapsal: 17 dub 2017, 06:32 

Dobrý den, chtěl jsem se prosím zeptat jestli se tady mluví o nějakým speciálním mýdle od paní Barbory, které by mělo být speciálně na holení a nebo to jsou mýdla, které prodává. Myslím mýdla , které jsem viděl na jejich stránkách je možné se s takovém mýdlem holit nebo to musí být určené přímo na holení.

PříspěvekNapsal: 17 dub 2017, 20:15 

Dobrý večer, prejednávajú sa mydlá určené len na holenie, produkty na stránkach sú "klasické" mydlá.

PříspěvekNapsal: 17 dub 2017, 20:23 

Citace:
Dobrý večer, prejednávajú sa mydlá určené len na holenie, produkty na stránkach sú "klasické" mydlá.
Zdravím díky

PříspěvekNapsal: 18 dub 2017, 16:12 

Holící mýdla které nám zaslala paní Bára k testování byly předprodukční vzorek.

PříspěvekNapsal: 18 dub 2017, 19:22 

Citace:
Holící mýdla které nám zaslala paní Bára k testování byly předprodukční vzorek.
ok diky tak snad to brzy rozjede

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 127 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 19 10 11 12 13 Další

Všechny časy jsou v UTC+02:00