Fórum Břitva CZ

Fórum pro muže oddané tradici mokrého holení
Právě je 24 zář 2018, 01:31

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 13 příspěvků ]  Přejít na stránku 1 2 Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Stirling Soap Company
PříspěvekNapsal: 22 čer 2016, 12:54 

Dovolte mi, abych vám kolegové představil malou, rodinou, řemeslnou výrobnu mýdel a všemožných ostatních mydlovo-holících kosmetických přípravků - Stirling Soap Company. Tvořena je manželským párem a sídlí v USA. Jejich specializací jsou koupelová mýdla, mýdla ku holení (ale záběr mají širší, mohu doporučit jejich balzám na rty). Mýdla jsou vyráběna na bázi zmýdelněného hovězího loje.

Já jsem se o nich dozvěděl na Redditu a následně na YouTube a tak jsem se rozhodl si dvě jejich mýdla objednat. Jak již u těchto malých výrobců bývá zvykem, často se nebojí zapojit do vytváření vůní fantazii a smysl pro humor. Mě nejvíce zaujalo mýdlo Margaritas in the Arctic, však posuďte sami:

Obrázek
Vůně tohoto mýdla je výrazně cutrusová a skutečně připomíná koktejl Margarita, a jelikož je mýdlo mentolované, je znát i náznak mentolu, známe to, takové to "chlazení v nose" :lol:

Druhé mýdlo, které mi padlo do oka je Iced Pineapple (volně ledový ananas), jelikož miluju ananas a mentolová mýdla, nebylo o čem přemýšlet:

Obrázek
Vůně se nedá popsat jinak, než sladká a plně ananasová, jako když rozkrojíte ananas na půlku a zhluboka přičichnete.

Obě mýdla voní na celou koupelnu, stačí otevřít dozu a koupelna je plná vůně, tady nemůžu než konstatovat, že si mě mýdla získala na plné čáře. Složení bohužel není možné ověřit přímo na codechecku, jelikož nejsou tyto dvě konkrétní mýdla zanesena v jejich DB, ale vězte, že letmým pohledem do složení, lze zjitit, že neobsahují nic, co by bylo navíc a do mýdla nepatřilo:

Margaritas in the Arctic:
Beef Tallow, Stearic Acid, Distilled Water, Castor Oil, Potassium Hydroxide, Vegetable Glycerin, Essential Oil, Almond Oil, Shea Butter, Coconut Milk, Lanolin, Fragrance Oil, Sodium Hydroxide, Menthol, Sodium Lactate

Iced Pineapple:
Beef Tallow, Stearic Acid, Distilled Water, Castor Oil, Potassium Hydroxide, Vegetable Glycerin, Fragrance Oil, Almond Oil, Shea Butter, Coconut Milk, Lanolin, Sodium Hydroxide, Menthol, Sodium Lactate

Mýdlo je balené v plastové doze (jedná o v přirodě se rychle rozpadající plast - do 2-5 let se v přírodě zcela rozpadne) po 5.8 oz (cca 165g), zdravíme nemetrickou zemi. Mýdlo je středně tvrdé, není úplně měkké, ale rozhodně ani tvrdé, prstem do něj při troše snahy důlek uděláte.

Cena za dózu je 12-13.5$ (287-322 Kč v závislosti na kurzu dolaru). K ceně je potřeba připočítat ještě poštovné, které se bude lišit podle kůsů objednaného mýdla a není úplně nejlevnější, já objednával 2ks, a bylo 22.5$ (v době nákupu cca 538Kč). Takže pak cena jednoho mýdla vychází cca na +- 530-540 Kč... a aby toho nebylo málo :evil:, zdravím celní úřad a českou poštu a děkuju za doměření DPH a služby s tím spojené za 440,- Kč. Dál už to nepočítám, páč bych se znova akorát vytočil. 8-)

A jak se s tím vlastně holí? :lol: Tady přichází asi ta nejlepší část, kolegové, našel jsem svůj svatý grál. Kdo zná mýdla založená na hovězím loji, tak zajisté ví, že mýdla tvoří velmi hutnou, lesknou pěnu, které tvoří lehce špičky a vypadá pak jako sněhové pusinky nebo Meringue a nejinak je tomu u těchto mýdel. Pěna vůbec nepadá a nemá ani tendenci vysychat na tváři. Změkčení vousů je až neuvěřitelné, měl jsem pocit, že fousy spíš utírám. Klouzavost je příkladná, ze začátku se mi ani nechtělo věrit, že po přejetí strojkem, může tvář tak klouzat, třetí průtah by se možná dal zvládnout i ze zbytkovou klouzavostí :shock:

Pocity po oholení, neskutečně hebká pokožka bez známek sebemenšího podráždění, vysychání a klouzavost zůstává z části "zachována" i po umytí zbytků mýdla z pokožky. Pokožka je vláčná, jakoby snad byla už rovnou namazána hydratačním krémem. Za sebe mohu jen a jen doporučit.

EDIT:
Díky Zagarne za nakopnutí, mají na stránkách popis všech vůní, takže kdo vládne angličtinou, může si počíst, kdo nevládne, za toho to zvládne Google Translator ;)

https://www.stirlingsoap.com/product-sc ... criptions/

Doplním ještě pár odkazů:

https://www.stirlingsoap.com/iced-pineapple-shave/
https://www.stirlingsoap.com/margaritas ... tic-shave/
https://www.stirlingsoap.com

Naposledy upravil(a) nithro dne 22 čer 2016, 14:24, celkem upraveno 1 x.

Předmět příspěvku: Re: Stirling Soap Company
PříspěvekNapsal: 22 čer 2016, 13:17 

Moc pěkná recenze, tohle mýdlo by se na blížící se tropy velmi hodilo. Snad se někdy namane příležitost... Díky

PříspěvekNapsal: 22 čer 2016, 13:40 
Donátor

Moc pěkné, skutečně mýdla vyrobená na bázi hovězího loje v současnosti jsou perfektní, jsou jak bílé vrány. Moc jich na trhu není. :D

PříspěvekNapsal: 22 čer 2016, 13:41 

Díky za pochvalu :)

bohužel, u mýdel a další věcí z USA ani nemá význam přemýšlet o nějakém "hromadném" nákupu, protože by si na tom smlsla celní správa :cry: Výrobce by třeba i při větším množství zapřemýšlel o "lepším" poštovném, nebo by se dalo vymyslet něco přes DHL, kde větší zasilky nenaskakují na ceně za poštovné tak rapidně, ale 21% DPH, clo, poplatek za celní řízení a myslím, že 10 balení mýdla už by jeden asi na osobní potřebu na celnici neukecal :lol:

PříspěvekNapsal: 22 čer 2016, 13:47 

Citace:
Moc pěkné, skutečně mýdla vyrobená na bázi hovězího loje v současnosti jsou perfektní, jsou jak bílé vrány. Moc jich na trhu není. :D
To máš pravdu, já vím jen o pár, pokud pominu Stirlingy, tak je to ještě Chiseled Face Groomatorium, Lebelle Soaps, Barrister & Mann (od těch už doma něco mám a recenze je na spadnutí ;) ) a zbytek už jsou většinou kusovky, kde je tam lůj přidaný jako jedna ze zmýdelněných tuků

PříspěvekNapsal: 22 čer 2016, 13:49 

Takže počkáme do příštího léta, to už bude bezcelní obchodování mezi
EU a US. :mrgreen:

Jinak pěkný článek a krabička s medvědem, to prostě musím sehnat :P

PříspěvekNapsal: 22 čer 2016, 13:54 

Clo mi nevadí, to DPH je horší :evil: ja sem si zatím na clo nešáhl, přece jenom 150 eur to už je raketa :) ale pokud to dopadne a bude to i bez DPH, tedy jako v rámci EU, zlobit se nebudu :P

Pokud jí chceš, budu na tebe kdyžtak myslet a je tvoje :lol:

PříspěvekNapsal: 22 čer 2016, 14:15 

ahoj,
holici mydla od Stirlingu uz pres rok pouzivam. S Rodem je perfektni komunikace, a jelikoz jsem byl prvni nakupujici z CR, tak jsem mu dokonce psal, aby nastavil na strankach zasilani do CR :D
do dnesniho data jsem vyzkousel asi 15 vzorku mydel (ty jejich vzorky jsou super - vydrzi tak na 15 -20 oholeni a clovek si je aspon vyzkousi s ruznymi stetkami apod.) + 4 plnohodnotne kusy mydel.
kvalita vsech mydel je stejna - excelentni a pena z nich je skvela. vune jsou silne a pronikave a vetsina z nich sedi k popiskum na jejich strankach. serie "glacial" obsahuje jeste vic mentolu nez serie "chill" a rekl bych, ze je to mozna az moc. take se jejich produkty casto obmenuji a maji ruzne sezonni mydla
jedine s cim jsem mel problem bylo to, ze asi na 3 ze vzorku jsem mel reakci - od druheho prutahu dal jsem citil paleni na tvari, ktere sice hned po smyti peny prestalo a zcervenani take neprobehlo, ale prijemne to nebylo. stavalo se mi to hlavne u ruznych sezonnich smesi a tak nejak jsem si odvodil, ze to byla nejspis reakce na vytazek ze skorice. prispevky dalsich lidi mi to potvrdily. jedine z nich co je momentalne v produkce je Sharp dressed man
moje nejoblibenejsi - ozark mountain, black cherry, electric sheep, Margaritas in the arctic, orange chil, pumpkin spice (sezonni helloweenove)

taky maji za babku perfektni synteticke stetky :lol:

PříspěvekNapsal: 22 čer 2016, 14:22 

Super, díky za doplňující info! Na nějaký ten Glacial se taky chystám, jsem zvědavý, jestli něco může překovat Phoenix Artisan Accoutrements Frost Byte, to je pocit, jak vykoupat si obličej v tekutým dusíku.
Ty Glacial, netrpí na "měknutí" mýdla? Pokud se do mýdla přidá moc mentolu (mentolových krystalků), tak pak mýdlo začíná časem hodně měknou a štětka se zanáší a většinou člověk nabere víc mýdla, než by chtěl.

Margaritas máme shodu! Dokonalá vůně, nemůžu se jí nabažit, ještě uvažuju, že pořídím k párování balzámy po holení, škoda, že se nedá z USA dostat voda po holení s alkoholem :roll:

Štětky, mě se líbí Kong, ale těch 26mm už mi přijde možná až moc a cenou mi trošku výhodnější přijdou štětky RazoRock, např. Plisoft.

PříspěvekNapsal: 22 čer 2016, 14:38 

A co tak skusit nakupit v Rakusku? Nevyjde to cenovo prijatelnejsie? http://www.esbjerg.com/de/produkt-kateg ... -lotionen/

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 13 příspěvků ]  Přejít na stránku 1 2 Další

Všechny časy jsou v UTC+02:00